"До гендерної рівності ще 300 років" — генсек ООН

"До гендерної рівності ще 300 років" — генсек ООН

Генсек ООН Антоніу Гутерреш
. Генсек ООН Антоніу Гутерреш. Фото: AP

Глобальний прогрес у сфері прав жінок "зникає на очах", для досягнення все більш віддаленої мети гендерної рівності знадобиться ще три століття. Про це заявив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш, передає The Guardian.

“Гендерна рівність стає все більш віддаленою. За нинішніх темпів розвитку ООН Жінки відсуває її на 300 років", — сказав Гутерріш у своїй промові на Генеральній Асамблеї напередодні Міжнародного жіночого дня 8 березня під час відкриття двотижневих дискусій під керівництвом Комісії зі становища жінок.

За словами Гутерреша, права жінок у всьому світі порушуються. Йдеться про материнську смертність, вигнання дівчат зі шкіл, відмову в роботі доглядальницям і примушування дітей до ранніх шлюбів.

“Прогрес, досягнутий протягом десятиліть, зникає на наших очах", — сказав Гутерріш.

Він підкреслив особливо важкі умови в Афганістані, де править Талібан, де "жінки і дівчата були викреслені з суспільного життя".

Гутерреш не назвав інших конкретних країн, але підкреслив, що "в багатьох місцях сексуальні та репродуктивні права жінок згортаються, а в деяких країнах дівчатка, які йдуть до школи, ризикують стати жертвами викрадень і нападів".

Читайте також: 8 березня в Україні: відмовитись від радянських стереотипів і відстоювати рівні права

Як пише видання, у промові не було згадано Іран, який наприкінці 14 грудня 2022 року виключили з Комісії зі становища жінок через придушення в країні повстання, очолюваного жінками, яке тривало з вересня минулого року.

"Століття патріархату, дискримінації та шкідливих стереотипів створили величезний гендерний розрив у науці та технологіях", — сказав Гутерреш.

Як приклад він навів те, що жінки становлять лише 3% лауреатів Нобелівської премії в цих галузях.

Генсек ООН закликав уряди, громадянське суспільство та приватний сектор до "колективних дій" у всьому світі, щоб забезпечити гендерно-орієнтовану освіту, покращити професійну підготовку та більше інвестувати в "подолання цифрового гендерного розриву".

"Патріархат чинить опір. Але так само і ми. Організація Об'єднаних Націй підтримує жінок і дівчат скрізь”, — додав Гутерреш.

Читайте також

25 лютого замість 8 березня: що про це говорить авторка законопроєкту, громадські діячі й історики Чернігова

Українці вибрали, чи залишити 8 березня вихідним

На початок