Спроба виправдати підтримку Росії — МЗС України відреагувало на закиди Лукашенка про Мачулищі

Спроба виправдати підтримку Росії — МЗС України відреагувало на закиди Лукашенка про Мачулищі

Олег Ніколенко
. Фото: Facebook Олег Ніколенко

Міністерство закордонних справ України "категорично відкидає інсинуації" невизнаного низкою держав президента Білорусі Олександра Лукашенка про нібито причетність України до атаки на російський літак-розвідник А-50У на аеродромі "Мачулищі". Про це у Facebook написав речник МЗС Олег Ніколенко.

За його словами, заяви Лукашенка є черговою спробою створити штучну загрозу зі сторони України заради виправдання своєї підтримки агресії Росії.

"Загрозу потрібно шукати не в Україні, яка бореться за себе та шукає миру. Вона лежить в Росії, яка всілякими способами намагається іще більше втягнути Білорусь у війну, остаточно позбавити її незалежності та суверенітету", — написав Ніколенко.

Речник МЗС також відреагував на образу Лукашенком Зеленського.

"Олександр Лукашенко також дозволив собі грубий персональний випад на адресу Президента України. Цей акт безсилля залишимо без відповіді", — зазначив він.

Раніше 7 березня Лукашенко заявив, що російський літак далекої розвідки А-50 зазнав ураження в результаті атаки на військовому аеродромі "Мачулищі". Він звинуватив українську СБУ і ЦРУ в диверсії на аеродромі. Також Лукашенко розкритикував особисто президента Зеленського.

26 лютого на білоруському аеродромі "Мачулищі", який використовується російськими повітряно-космічними військами, сталися вибухи, внаслідок яких було пошкоджено літак дальнього радіолокаційного стеження А-50. Офіційно пошкодження літака-розвідника не підтверджувались.

Читайте також: Втрата літака-розвідника А-50 буде відчутною для армії РФ — британська розвідка

Чим важливий літак А-50 для армії РФ

Як повідомляє Telegram-канал "Моніторинг", який відстежує активність російської бойової авіації, літак А50У має велику дальність дії та може виявляти позиції ППО з висоти, що робить його дуже ефективним засобом збору інформації про військові об'єкти.

"Така інформація може бути використана для підготовки ракетної атаки на українські об'єкти та засоби протиповітряної оборони, або для забезпечення більш ефективного захисту російських літаків під час проведення бойових дій на території України", — йдеться у повідомленні.

Відтак знищення літака А50У та втрата інформації про позиції українського ППО можуть позбавити Росію важливих переваг у проведенні військових дій на півдні та на сході України, допоки росіяни не знайдуть альтернативу, наприклад використання іншого літака в інших локаціях біля державного кордону, зазначається в дописі.

А-50 — радянський і російський літак далекого радіолокаційного виявлення та управління. Створений на базі військово-транспортного літака Іл-76 на авіаційному Таганрозькому науково-технічному комплексі ім. Г. М. Берієва спільно з НВО “Вега” (Московський науково-дослідний інститут приладобудування), на заміну застарілому на той момент літака Ту-126. Разом з радіотехнічним комплексом “Джміль”, встановленим на ньому, утворює авіаційний комплекс радіолокаційного дозору та наведення А-50.

А-50 може застосовуватися для виявлення та супроводження повітряних та надводних цілей, оповіщення командних пунктів автоматизованих систем управління видів Збройних Сил про повітряну та надводну обстановку, застосовуватися для управління літаками винищувальної та ударної авіації при їх наведенні на повітряні, наземні та морські цілі, а також служити повітряним командним пунктом.

Прийнятий на озброєння у 1989 році. У 2003 році почалася модернізація А-50.

Крім робіт з радіотехнічного комплексу, було вдосконалено систему управління та комплекс зв'язку. Модернізовано робочі місця членів тактичного екіпажу літака, інформація стала відображатися на рідкокристалічних індикаторах. Високих технічних характеристик РЛС вдалося досягти за рахунок введення наскрізного каналу цифрової обробки радіолокаційної інформації та модернізації приймального і передавального пристроїв; наростити можливості функціонального програмного забезпечення дозволила заміна бортової обчислювальної машини на нову, яка побудована на сучасних цифрових обчислювальних машинах з більшою продуктивністю та швидкодією. Модернізації піддана також система відображення на робочих місцях операторів.

Читайте також

У Білорусі через вибухи на аеродромі Мачулищі пошкоджений російський літак — "Білоруський гаюн"

Пошкодження розвідувального літака А-50 у Білорусі: у Повітряних Силах розповіли, чому це важливо

На початок