Втрата літака-розвідника А-50 буде відчутною для армії РФ — британська розвідка

Втрата літака-розвідника А-50 буде відчутною для армії РФ — британська розвідка

Втрата літака-розвідника А-50 буде відчутною для армії РФ — британська розвідка
. А-50У ПКС РФ з бортовим номером RF-93966. Фото: mil.in.ua

Втрата літака далекої розвідки ДРЛВ А-50У, пошкодженого внаслідок вибуху на аеродромі "Мачулищі" в Білорусі, буде відчутною для російської армії. Про це йдеться у повідомлення Міноборони Великої Британії.

У відомстві нагадали, що 26 лютого білоруська партизанська група BYPOL та лідери опозиції у вигнанні повідомили, що A-50 MAINSTAY отримав пошкодження внаслідок атаки безпілотника на авіабазу Мачулищі. Партизани повідомили про два вибухи та пошкодження передньої та середньої частин A- 50, а також антени радара.

"Пошкодження не були офіційно підтверджені. Однак втрата A-50 MAINSTAY була б значною, оскільки літак має вирішальне значення для російських повітряних операцій для забезпечення картини повітряного бойового простору.Це, ймовірно, залишить 6 оперативних А-50 в експлуатації, що ще більше обмежить російські повітряні операції", — зазначили у британській розвідці.

A-50 MAINSTAY - російська бортова платформа далекого радіолокаційного виявлення та управління. Його роль полягає у створенні розпізнаної повітряної картини та забезпеченні координації сусідніх винищувачів.

Чим важливий літак А-50 для війська РФ

Як повідомляє Telegram-канал "Моніторинг", який відстежує активність російської бойової авіації, Літак А50У має велику дальність дії та може виявляти позиції ППО з висоти, що робить його дуже ефективним засобом збору інформації про військові об'єкти.

"Така інформація може бути використана для підготовки ракетної атаки на українські об'єкти та засоби протиповітряної оборони, або для забезпечення більш ефективного захисту російських літаків під час проведення бойових дій на території України", — йдеться у повідомленні.

Відтак знищення літака А50У та втрата інформації про позиції українського ППО можуть позбавити Росію важливих переваг у проведенні військових дій на півдні та на сході України, допоки росіяни не знайдуть альтернативу, наприклад використання іншого літака у інших локаціях біля державного кордону, зазначається в дописі.

А-50 — радянський і російський літак далекого радіолокаційного виявлення та управління. Створений на базі військово-транспортного літака Іл-76 на авіаційному Таганрозькому науково-технічному комплексі ім. Г. М. Берієваспільно з НВО “Вега” (Московський науково-дослідний інститут приладобудування), на заміну застарілому на той момент літаку Ту-126. Разом з радіотехнічним комплексом “Джміль”, встановленим на ньому, утворює авіаційний комплекс радіолокаційного дозору та наведення А-50.

А-50 може застосовуватися для виявлення та супроводження повітряних та надводних цілей, оповіщення командних пунктів автоматизованих систем управління видів Збройних Сил про повітряну та надводну обстановку, застосовуватися для управління літаками винищувальної та ударної авіації при їх наведенні на повітряні, наземні та морські цілі, а також служити повітряним командним пунктом.

Прийнятий на озброєння у 1989 році. У 2003 році почалася модернізація А-50.

Крім робіт з радіотехнічного комплексу, було вдосконалено систему управління та комплекс зв'язку. Модернізовано робочі місця членів тактичного екіпажу літака, інформація стала відображатися на рідкокристалічних індикаторах. Високих технічних характеристик РЛС вдалося досягти за рахунок введення наскрізного каналу цифрової обробки радіолокаційної інформації та модернізації приймального і передавального пристроїв; наростити можливості функціонального програмного забезпечення дозволила заміна бортової обчислювальної машини на нову, яка побудована на сучасних цифрових обчислювальних машинах з більшою продуктивністю та швидкодією. Модернізації піддана також система відображення на робочих місцях операторів.

Читайте також

Пошкодження розвідувального літака А-50 у Білорусі: у Повітряних Силах розповіли, чому це важливо

У Білорусі через вибухи на аеродромі Мачулищі пошкоджений російський літак — "Білоруський гаюн"

На початок