У Білорусі через вибухи на аеродромі Мачулищі пошкоджений російський літак — "Білоруський гаюн"

У Білорусі через вибухи на аеродромі Мачулищі пошкоджений російський літак — "Білоруський гаюн"

ЗМІ
У Білорусі через вибухи на аеродромі Мачулищі пошкоджений російський літак — "Білоруський гаюн"
А-50У ПКС РФ з бортовим номером RF-93966. Фото: mil.in.ua

На білоруському аеродромі Мачулищі, який використовують російські Повітряно-космічні війська, сталися вибухи, внаслідок яких пошкоджений літак дальнього радіолокаційного стеження А-50.

Про це повідомляє низка ЗМІ та Telegram-каналів, зокрема моніторингова група "Білоруський гаюн".

Уранці 26 лютого "Гаюн" написав, що поблизу аеродрому спостерігалась активність представників Державтоінспекції та Внутрішніх військ Білорусі.

"ДАІ зупиняло проїжджаючі машини, перевіряло багажники та документи водіїв. Було помічено рух МАЗів Внутрішніх військ до аеродрому, а також біля місцевого відділення МВС стояли співробітники у бронежилетах та з автоматами", — розповіли представники групи.

При цьому місцеві жителі повідомляли, що вранці в районі 8:00-9:30 чули кілька звуків, схожих на вибухи. За іншою інформацією, вибух чули й уночі.

"За попередніми даними, метою ранкової/ночі атаки був літак ДРЛС А-50 ПКС РФ, який міг отримати деякі пошкодження", — йдеться у повідомленні групи.

Згодом це припущення підтвердили представники ініціативи BYPOL.

"Унаслідок 2-х вибухів постраждали передня та центральна частини літака, пошкоджена авіоніка та радіолокаційна антена", — зазначається в дописі.

Відповідно до оприлюдненої інформації, А-50 непридатний для подальших польотів.

"Ушкодження серйозні, літак точно вже нікуди не полетить. Пригода сталася під час роботи поблизу даного літака снігоприбиральної техніки", — розповіли в BYPOL.

Там додали, що до атаки на аеродром можуть бути причетні білоруські партизани.

Як уточнює "Гаюн", для атаки на аеродром могли використовуватись два дрони.

"За інформацією "Беларускі Гаюн", сьогоднішню атаку білоруських партизанів на літак ДРЛО А-50У ПКС РФ у Мачулищах було здійснено за допомогою двох дронів. "Беларускі Гаюн" також має інформацію, що силовики Лукашенка знайшли сумку з пультами керування дронами", — зазначається в дописі на Telegram-каналі групи.

За словами голови BYPOL Олександра Азарова, білоруси, які організували диверсії, успішно втекли і вже перебувають у безпеці за кордоном.

Як повідомляє Telegram-канал "Монітринг", який відстежує активність російської бойової авіації, Літак А50У має велику дальність дії та може виявляти позиції ППО з висоти, що робить його дуже ефективним засобом збору інформації про військові об'єкти.

"Така інформація може бути використана для підготовки ракетної атаки на українські об'єкти та засоби протиповітряної оборони, або для забезпечення більш ефективного захисту російських літаків під час проведення бойових дій на території України", — йдеться у повідомленні.

Відтак знищення літака А50У та втрата інформації про позиції українського ППО можуть позбавити Росію важливих переваг у проведенні військових дій на півдні та на сході України, допоки росіяни не знайдуть альтернативу, наприклад використання іншого літака у інших локаціях біля державного кордону, зазначається в дописі.

Читайте також

Спроби наступу РФ, день спротиву окупації Криму. 368 день війни. Онлайн

На початок