У Києві виявили торговців первоцвітами

У Києві виявили торговців первоцвітами

У Києві виявили торговців первоцвітами
Фото: Державна екологічна інспекція Столичного округу/Facebook

У Києві та Київській області триває операція "Первоцвіт". Випадки торгівлі підсніжниками виявили у Солом’янському районі столиці. Продавцям загрожує штраф.

Про це повідомляє у Facebook Державна екологічна інспекція Столичного округу.

У Києві виявили продавців первоцвітами
Жінка продавала букети з підсніжників в одному з районів Києва. Фото: Державна екологічна інспекція Столичного округу/Facebook

Екоінспектори разом з поліцейськими проводять рейди для виявлення фактів знищення квітів, занесених до Червоної книги. У відомстві нагадали, що торгівля первоцвітами (як продаж, так і купівля) є порушеннями законів про охорону навколишнього середовища.

У Києві виявили продавців первоцвітами
Екоінспектор зафіксовує факт незаконної торгівлі первоцвітами в Києві. Фото: Державна екологічна інспекція Столичного округу/Facebook

"За незаконне придбання та збут квітів з Червоної книги України передбачено штраф від 510 до 1700 грн з конфіскацією рослин", — зазначив начальник Державної екологічної інспекції Столичного округу Павло Іванов.

Екологи закликають громадян при виявленні фактів знищення первоцвітів інформувати правоохоронців за номером "102".

Що відомо про першоцвіти

Влада столиці закликає містян не купувати першоцвіти – підсніжники, проліски та інші ранньоквітучі рідкісні рослини, які занесені до Червоної книги України. Масове знищення ранньовесняних рослин із метою продажу призводить до зменшення їх кількості в природі, а також загрожує повним їх знищенням.

Всередині лютого екоінспектори оголосили, що разом з поліцейськими вийдуть на рейди у Києві та Київській області, аби виявити продавців первоцвітів.

Читайте також

Тернопільський науковець розповів, чому зникають підсніжники

На початок