Угорщина планує ратифікувати вступ Швеції та Фінляндії до НАТО до кінця місяця — Столтенберг

Угорщина планує ратифікувати вступ Швеції та Фінляндії до НАТО до кінця місяця — Столтенберг

Угорщина планує ратифікувати вступ Швеції та Фінляндії до НАТО до кінця місяця — Столтенберг
. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час пресконференції 7 березня 2023 року, фото: AP

Парламент Угорщини оголосив про плани ратифікувати заявки Швеції та Фінляндії на вступ до Північноатлантичного альянсу (НАТО) до кінця березня 2023 року.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг сьогодні 7 березня під час спільної пресконференції із президентом Албанії Байрамом Беґайем.

"Після візиту угорської делегації до Швеції ми отримали позитивний сигнал. Тож я думаю, ми досягаємо прогресу та наближаємося до ратифікації також в Угорщині", — зазначив Столтенберг.

Він також закликав Угорщину та Туреччину ратифікувати вступ Швеції та Фінляндії якомога швидше додавши, що процес вступу цих країн залишається найшвидшим процесом ратифікації в сучасній історії НАТО.

Раніше сьогодні стало відомо, що 9 березня у Брюсселі відбудеться тристороння зустріч представників Туреччини, Швеції та Фінляндії для обговорення зобов'язань північних країн щодо їхньої заявки на вступ до НАТО.

До цього вже відбулися дві зустрічі у відповідному форматі, і три країни провели два раунди перемовин з метою перегляду виконання тристоронньої угоди.

Однак 24 січня Туреччина відклала третю зустріч після того, як у Стокгольмі демонстранти під час акції протесту спалили Коран.

Що відомо про вступ Швеції та Фінляндії до НАТО

Фінляндія і Швеція після вторгнення Росії в Україну оголосили, що планують вступати до НАТО. Відмова від нейтральності та курс на приєднання до Альянсу знайшов відгук у фінському політикумі й суспільстві на тлі війни. У Кремлі наголосили, що "у Росії з'явиться більше офіційно оголошених противників", якщо Фінляндія та Швеція вступлять до НАТО.

Туреччина 28 червня погодилася підтримати вступ Швеції та Фінляндії до НАТО. Три країни підписали спільний меморандум за підсумками перемовин у Мадриді.

29 червня на саміті в Мадриді країни НАТО офіційно "запросили" Фінляндію та Швецію стати членами Альянсу.

Президент Франції Еммануель Макрон підписав ратифікаційний протокол про вступ Фінляндії та Швеції до НАТО, раніше ухвалений французьким парламентом.

Станом на 29 липня дві третини членів НАТО ратифікували протоколи про вступ Швеції і Фінляндії до Альянсу

В серпні президент США Джо Байден підписав протоколи про вступ Фінляндії та Швеції до Північноатлантичного альянсу.

Станом на сьогодні лише дві з 30 країн Альянсу — Угорщина і Туреччина, ще не ратифікували їхні заявки.

Читайте також

Ердоган заявив, що Туреччина не підтримає заяву Швеції на вступ у НАТО: у чому причина

Анкара може розглянути заявку Фінляндії на вступ до НАТО окремо від Швеції — Чавушоглу

Німеччина закликала дві країни ратифікувати заявки Фінляндії та Швеції на вступ до НАТО

На початок