Німеччина закликала дві країни ратифікувати заявки Фінляндії та Швеції на вступ до НАТО

Німеччина закликала дві країни ратифікувати заявки Фінляндії та Швеції на вступ до НАТО

Міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок
. Міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок. Фото: Getty Images

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок у понеділок, 13 лютого, закликала Туреччину та Угорщину якнайшвидше ратифікувати заявки Фінляндії та Швеції на вступ до НАТО. Про це пише CNN.

"Протягом останніх місяців я чітко дала зрозуміти всім членам НАТО, особливо тим двом, які ще не ратифікували, що швидка ратифікація не тільки відповідає духу альянсу, але й зробить нас сильнішими як альянс", — сказала Бербок під час спільної пресконференції зі своїм фінським колегою в Гельсінкі.

Міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Хаавісто додав, що Фінляндія щодо вступу до НАТО чекає на дві останні ратифікації від Угорщини і Туреччини. Міністр додав, що він сподівається, що виконання "всіх тих умов, які були поставлені Туреччиною" призведе "до дуже швидкого процесу ратифікації".

Хаавісто висловив сподівання, що і Фінляндія, і Швеція зможуть стати членами НАТО до середини літа, додавши, що "конфлікт вже недалеко від нас".

Обидві скандинавські країни оголосили про свій намір вступити до НАТО в травні 2022 року. Цим вони поклали край десятиліттям нейтралітету після того, як Росія повномасштабно вторглася в Україну.

Усі 30 країн-членів НАТО мають ратифікувати свої заявки на вступ до блоку, однак Туреччина та Угорщина ще не схвалили їх, нагадує CNN.

Що відомо про вступ Швеції та Фінляндії до НАТО

Фінляндія і Швеція після вторгнення Росії в Україну оголосили, що планують вступати до НАТО. Це питання має вирішитись у червні — на саміті Альянсу в Мадриді. Відмова від нейтральності та курс на приєднання до Альянсу знайшов відгук у фінському політикумі й суспільстві на тлі війни. У Кремлі наголосили, що "у Росії з'явиться більше офіційно оголошених противників", якщо Фінляндія та Швеція вступлять до НАТО.

Туреччина 28 червня погодилася підтримати вступ Швеції та Фінляндії до НАТО. Три країни підписали спільний меморандум за підсумками перемовин у Мадриді.

29 червня на саміті в Мадриді країни НАТО офіційно "запросили" Фінляндію та Швецію стати членами Альянсу.

Президент Франції Еммануель Макрон підписав ратифікаційний протокол про вступ Фінляндії та Швеції до НАТО, раніше ухвалений французьким парламентом.

Станом на 29 липня дві третини членів НАТО ратифікували протоколи про вступ Швеції і Фінляндії до Альянсу

В серпні президент США Джо Байден підписав протоколи про вступ Фінляндії та Швеції до Північноатлантичного альянсу.

Станом на початок 2023 року лише дві з 30 країн Альянсу — Угорщина і Туреччина, ще не ратифікували їхні заявки.

Читайте також

Фінляндія може розглянути вступ до НАТО без Швеції — Гаавісто

На початок