Що не так із вивісками у Рівному та якими вони мають бути. Пояснює архітекторка

Що не так із вивісками у Рівному та якими вони мають бути. Пояснює архітекторка

Що не так із вивісками у Рівному та якими вони мають бути. Пояснює архітекторка
Фото: Суспільне Рівне

Більшість вивісок, які у розміщені у Рівному на аптеках і магазинах, порушують розроблені дизайнерами й архітекторами правила, які затвердив міськвиконком. Про це Суспільному розповіла архітекторка, яка допомагала розробляти стандарти розміщення вивісок, Людмила Громик. Вона пояснила принципи, за якими бізнес має облаштовувати фасад.

В 2018 році у Рівному затвердили порядок розміщення вивісок для того, щоб місто виглядала "привабливо, комфортно для жителів та гостей міста". Ці стандарти не мають порушувати загальний вигляд будівлі й середовища, а створювати "приємне враження про місто", наголосила архітекторка Людмила Громик:

"Вивіски мають давати людині навігацію, куди їй треба йти, і при тому бути в масштабі з містом. Власники бізнесу роблять вивіски, щоб їх було видно з доволі великої відстані, але не враховують те, що люди безпосередньо ходять поруч із будинками. Вони мають бути в рази менші, щоб людина їх могла побачити з цієї точки зору, могла туди зайти і зорієнтуватися, куди взагалі рухатись".

На нараді 6 березня влада відреагувала на реконструкцію фасаду, де замість магазину "Бахус" облаштовують аптеку "Подорожник". Розмову провели з усіма підприємцями, які мають площі у цьому будинку, орендарі домовились змінити вивіски на такі, які відповідатимуть затвердженим у місті правилам.

вивіски
Облаштування аптеки на місці магазину "Бахус". Справа на будинку видно рустування, яке прибрали біля дверей входу в аптеку/Фото: Юрій Клекотка

Архітекторка на прикладі аптеки "Подорожник" у будинку на перетині вулиць Чорновола та Соборної описала головні порушення правил розміщення вивісок.

Читайте також: Через фасад будинку в центрі Рівного підприємців викликали в мерію. Що сталось

"Перше — це їхній розмір, він занадто великий. Відповідно до того, що вони мають певний такий об'єм, їх можна відносити до категорії реклами, а не вивісок. Тому що реклама — це вивіска, яка має площу більшу, ніж три квадратні метри. Також вони заклеюють частину будинку, абсолютно порушують загальну цілісність будинку, його проєктний вигляд. Також потрібно враховувати ходи до будинку, щоб людям було комфортно. Враховувати кількість цих сходинок, матеріали, з яких вони зроблені, вхід міг бути й без сходинок", — пояснює Людмила Громик.

У пресслужбі мережі аптек "Подорожник" Суспільному пояснили, що вони працюють над тим, щоб виправити порушення та розроблять вигляд нової вивіски аптеки до 27 березня.

Приклади стандартів вивісок

Згідно з актом "Про затвердження Порядку розміщення вивісок у місті Рівному", архітекторка навела декілька правил щодо вивісок:

"Є загальні правила, що вивіска має бути не вище першого поверху, бути не більше трьох квадратних метрів, співрозмірна елементам будівлі. Також не порушувати будівлю, не перекривати її архітектурних елементів. Це такі основні правила".

вивіски
Стандарти вивісок / Фото: презентація на сайті міської ради

вивіски
Стандарти вивісок / Фото: презентація на сайті міської ради

вивіски
Стандарти вивісок / Фото: презентація на сайті міської ради

Читайте також

  • "Я військовий, тому здаватися не звик": боєць, який реабілітується на Рівненщині, мріє стати психологом
  • Ринок землі: скільки угод уклали на Рівненщині за рік війни
  • Служать окупантам у Криму: двох уродженців Рівненщини судитимуть за держзраду
  • Зачистка вулиць: для тренувань бійців на Рівненщині облаштували імпровізоване містечко
  • Єдині в Україні: Рівне отримало єврогрант на майже 40 млн грн для боротьби зі змінами клімату

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок