Колишній військовий Андрій Луньов проходить реабілітацію у Дядьковицькій лікарні на Рівненщині. Чоловік п'ять років тому отримав кульове поранення у голову під час АТО, частину його тіла паралізувало. У січні 2023 року Суспільне розповідало історію бійця, тоді лікарняні клоуни здійснили його маленьку мрію — організували візит на концентр групи "Жадан і собаки", а соліст присвятив пісню "Діти".
Відео цієї історії зібрало понад мільйон переглядів та тисячі поширень. Андрій каже, що це стало для нього додатковою мотивацією і тепер з'явилась нова мета — стати психологом. Він розповів, як проходить його реабілітація та як виникла ідея освоїти нову професію.
Андрій Луньов понад п'ять років проходить лікування у різних медичних закладах, понад пів року він перебуває у Дядьковицькій лікарні. Чоловік під час військових дій на Донеччині у 2018 році отримав кульове поранення у голову, як внаслідок у нього паралізована ліва частина тіла. Сам військовий родом з Харківщини.
Після того, як Суспільне показало матеріал про його відвідини концерту гурту "Жадан і собаки", боєць попросив розказати про те, як це на нього вплинуло.
"Я просто шокований. Це відео настільки розійшлося інтернетом. Воно знімалося для Рівного, але розійшлося усюди. Мені навіть писали з мого рідного містечка, воно там вже є у місцевих новинах у телеграм-каналах. Там мене бачили знайомі, запитали, як у мене справи взагалі, побачили відео і згадали, що є такий хлопчина і вирішили написати. Тому я кажу, що я просто шокований, що так усе розійшлося", — говорить учасник бойових дій.

Лікарняний клоун Юрій Яцюк, який разом з колегами допоміг організувати прогулянку містом для Андрія та побувати на концерті, каже, що тепер у нього з'явилася ще одна мрія:
"Багато людей не очікували такої реакції, що буде більше одного мільйона переглядів. Він дав велике натхнення для самого Андрія. Коли ми вже спілкувалися через декілька днів з ним, я побачив динаміку в розмові навіть".

Як розповів Суспільному Андрій Луньов, для того, щоб стати на ноги, він щодня займається реабілітацією. Тепер мріє стати психологом.
"Я б хотів ще трошки попрацювати, розрухатися і вивчитися на психолога. Хоч зараз дуже багато хто це не усвідомлює, але допомога психолога зараз дуже багатьом необхідна. Особливо професійна допомога — це дуже важливо зараз як для військових, так і для цивільного населення", — каже Андрій.
Після поранення у бійця була депресія та посттравматичний синдром:
"Людина, яка обмежена в можливостях, коли вона досягає певної мети — ставить собі іншу ціль та прикладає все більше зусиль. Це не дає впадати у депресію. Після поранення у мене був нестабільний емоційний стан. У мене були тригери, щось я згадав, і зразу зривався в плач або починалася істерика. Сильна апатія, нічого не хотілося".

Разом з Андрієм реабілітацію проводить фізичний терапевт Володимир Карашевич, він щодня займається із бійцем на вертикалізаторі. Це апарат, на якому фіксують тіло лежачої людини та переводять його у вертикальне положення. Завдяки цьому пристрою зміцнюються м'язи.
"Незалежно від хвороби, будь-якій людині треба вертикалізуватися. У нас покращуються процеси у кишково-шлунковому тракті, нормалізуються рефлекси. Коли людина тривалий час лежить, її тіло адаптовується, втрачає можливість пристосовуватися — для цього і потрібен вертикалізатор", — пояснює реабілітолог.


Після занять на новому апараті, каже Андрій, відчуває себе краще.
"Я військовий, тому здаватися не звик. У мене такий життєвий принцип: коли здаєшся, знаю на тисячу відсотків, що легше не буде. Тому у мене лише один девіз — тільки вперед і ні кроку назад", — учасник бойових дій Андрій Луньов.

За п'ять років Андрія переводили у різні лікарні, тому працівники медзакладу хочуть купити йому особистий вертикалізатор для реабілітації.
"Оскільки ми бачимо, що є позитивні зміни, ми все-таки, напевно, будемо ризикувати й збирати кошти на новий вертикалізатор. Він буде повністю новим з механічними й електричними деталями, які полегшують роботу не тільки реабілітолога, а й самого пацієнта. Зараз ми це все уточнюємо, він є в Україні, на сьогодні сума 205 тисяч гривень", — каже волонтер Юрій Яцюк.

Читайте також
- Ринок землі: скільки угод уклали на Рівненщині за рік війни
- Служать окупантам у Криму: двох уродженців Рівненщини судитимуть за держзраду
- Зачистка вулиць: для тренувань бійців на Рівненщині облаштували імпровізоване містечко
- Єдині в Україні: Рівне отримало єврогрант на майже 40 млн грн для боротьби зі змінами клімату
Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook