Через фасад будинку в центрі Рівного підприємців викликали в мерію. Що сталось

Через фасад будинку в центрі Рівного підприємців викликали в мерію. Що сталось

Через фасад будинку в центрі Рівного підприємців викликали в мерію. Що сталось
Облаштування аптеки на місці магазину "Бахус". Справа на будинку видно рустування, яке прибрали біля дверей входу в аптеку/Фото: Юрій Клекотка

Орендарі приміщень у будинку в центрі Рівного мають змінити вивіски на такі, які відповідатимуть затвердженим у місті правилам. Про це йшлось на нараді за участі мера, спеціалістів та представників бізнесу 6 березня. Таким чином влада відреагувала на реконструкцію фасаду, де замість магазину облаштовують аптеку.

Що сталось. Бачення голови комісії

У будинку на перетині вулиць Чорновола та Соборної замість магазину “Бахус” облаштовують аптеку “Подорожник”. Це передбачало ремонт та нову вивіску. Голова тимчасової контрольної комісії з упорядкування вивісок, депутатка міськради Анастасія Кулакевич розповіла Суспільному, що саме призвело до реакції влади.

“Резонансу цей випадок набув тому, що, по-перше, вони не тільки вивіску неправильно зробили, вони знищили, по суті, весь фасад тим, що зашпаклювали рустуванняЦе спосіб опорядження фасаду. Іноді використовують камінь, а іноді ісітацію під нього. Зазвичай рустування виконують, розділяючи фасад горизонтальними та вертикальними лініями, які створюють додатковий ефект оздоблення. А це особливість цього будинку. І вони єдині, хто це пошкодив. Через це й почалась це вся дискусія. Але не тільки вони порушують правила благоустрою, а й, в принципі, всі орендарі, підприємці, які там працюють, порушують правила розміщення вивісок, які діють з 2018-го року”, — розповіла депутатка.

РІвне фасад
На старому фото, де ще магазин "Бахус", на фасаді біля входу є рустування, яке прибрали під час реконструкції приміщення під аптеку. Фото: Google maps, 2015 рік

За словами Анастасії Кулакевич, будинок у центрі Рівного — в пріоритеті:

“Мені це болить і хочеться особисто це виправить, тому що... ну, я не можу. Мені, коли друзі приїжджають в Рівне і дивляться, який тут безлад з рекламою, вивісками, то мені соромно. В принципі, по центру міста, якщо проїхатись, то у нас всюди таке. Є домовленість з міським головою, з його заступниками, що це просто будинок, який має стати взірцевим для інших. І ми підемо далі по інших будинках”.

Реакція мера

6 березня міський голова Олександр Третяк у своєму Telegram повідомив, що звернувся до департаменту муніципальної варти, інспектори виїхали на місце та склали приписи щодо порушень правил благоустрою закладами, які працюють у цьому будинку. Також орендарів закладів викликали у мерію.

“Головна тема зустрічі — упорядкування вивісок. Критичною точкою у цьому питанні стало розміщення вивіски аптеки "Подорожник", яка в процесі робіт пошкодила історичний вигляд будівлі. Наразі роботи призупинені”, — йдеться в повідомленні.

Третяк додав, що із орендарями домовились, що до 27 березня вони проведуть певну підготовчу роботу, звернуться в управління містобудування та архітектури, яке контролює положення щодо вивісок.

”В управлінні допоможуть підприємцям діяти за одним із двох сценаріїв. Перший: в управлінні розробляють вивіску згідно з положенням. Або дизайнер за вимогами положення розробляє вивіску, а за тим її затверджують в управлінні містобудування”, — зазначив мер.

Реакція "Подорожника"

У пресслужбі мережі аптек "Подорожник" Суспільному надали таку відповідь:

"Нам прикро, що склалась така ситуація і вже оперативно працюємо над тим, щоб її виправити. На зустрічі з очільником Рівного Олександром Третяком домовились, що розробимо вигляд нової вивіски аптеки "Подорожник" згідно правил міської ради. Ці правила мають виконати власники усіх вивісок будівлі. Мережа аптек "Подорожник" до 27 березня замінить вивіску згідно її погодженого вигляду з міськрадою.

Крім того, фасад будівлі буде відновлено до першопочаткового вигляду і пофарбовано в колір, який надасть міська рада відповідно розробленої концепції будівлі".

Депутатка Анастасія Кулакевич підтвердила, що на зустрічі із мером ніхто із підприємців не висунув заперечень щодо необхідності впорядкувати вивіски.

Візуальні рішення

Анастасія Кулакевич розповіла Суспільному, що розуміння, яким має бути будинок на Соборній є. Концепцію фасаду, що виходить на пам’ятник Шевченку, раніше розробила майстерня організації простору “МОСТ”.

РІвне фасад
Колаж із фото з концепції "МОСТ"

Ту частину, яка виходить до ЦУМу, депутатка нещодавно замовляла окремо.

РІвне фасад
Концепція фасаду, яку замовляла Анастасія Кулакевич

Читайте також

  • Ринок землі: скільки угод уклали на Рівненщині за рік війни
  • Служать окупантам у Криму: двох уродженців Рівненщини судитимуть за держзраду
  • Зачистка вулиць: для тренувань бійців на Рівненщині облаштували імпровізоване містечко
  • Єдині в Україні: Рівне отримало єврогрант на майже 40 млн грн для боротьби зі змінами клімату
  • СБУ затримала російського диверсанта, який хотів підірвати об’єкт транспортної інфраструктури Рівного

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок