"Україна має формувати власний аналог Моссаду, який розшукуватиме воєнних злочинців" — Загородній

"Україна має формувати власний аналог Моссаду, який розшукуватиме воєнних злочинців" — Загородній

Ексклюзивно
Храм Андрія Первозванного, на території якого хоронили бучанців під час окупації
Храм Андрія Первозванного, на території якого хоронили бучанців під час окупації Фото: Суспільне

Україна має формувати власний аналог Моссаду, який розшукуватиме воєнних злочинців. Про це Суспільному розповів керуючий партнер Національної антикризової групи Тарас Загородній в ефірі єдиного телемарафону, коментуюючи механізм створення міжнародного трибуналу щодо злочинів РФ.

"У людства вже є досвід створення відповідних міжнародних трибуналів. Прецедентом був Нюрнберзький процес над нацистськими злочинцями, з 1945 до 1946 року. В новітні часи був міжнародний трибунал по колишній Югославії у Гаазі та в Руанді. В принципі механізми напрацьовані. Тому буде пришвидшено цей процес, тому що вже є прецеденти, апарат, який буде цим займатися. І це відповідає букві і духу Статуту ООН, тобто агресор повинен бути покараний", — наголосив Загородній.

Водночас він пояснив, що над Путіним, поки той є діючим президентом РФ, трибунал неможливий: "Є принципи міжнародного права, поки людина перебуває при владі, вона має юридичну недоторканність. Після того, як покидає пост, втрачає її. Звичайно, що може бути доставлена до міжнародного трибуналу. Але це Росія, вона вийшла з багатьох міжнародних договорів. Це означає, що не всі навіть вищі посадовці Росії опиняться в Гаазі".

Але, на думку експерта, Україна не повинна втрачати лідерство у цьому питанні: "Як це робив Ізраїль, який не змирився, що втікали нацистські злочинці в різні кінці світу. Вони шукали, знаходили, привозили. Всім відома справа Ейхмана, якого знайшли в Аргентині, привезли в Ізраїль, засудили і повісили. Зараз часи зовсім інші. Але Україна повинна розуміти, що ми повинні взяти на себе цей функціонал, ми маємо моральне право, в тому числі, наші спецслужби мають право це робити. Україна повинна цим займатися, формувати власний аналог Моссаду, який повинен це робити".

Читайте також

Росія не має спроможності оточити Бахмут, США оцінюють підготовку українських пілотів. 376 день війни. Онлайн

Сили оборони відбили понад 95 атак окупантів на 5 напрямках — Генштаб ЗСУ

На початок