Україна отримала перший транш від МВФ за новою програмою допомоги

Україна отримала перший транш від МВФ за новою програмою допомоги

Україна отримала перший транш від МВФ за новою програмою допомоги
in.gr

Україна повністю отримала 2,1 мільярда доларів першого траншу від Міжнародного валютного фонду.

"Чи знали ви, що кошти надходять не напряму від МВФ, а від країн-членів Фонду? Відучора (з 11 червня — ред.) кошти надходили частинами у доларах, євро, єнах, фунтах і юанях — валютах, що входять у SDR (спеціальні права запозичень, міжнародний резервний актив МВФ, у якому він проводить розрахунки — ред.). Зараз процес завершено", — це повідомив голова Національного банку України Яків Смолій.

Смолій додав, що отримані кошти допоможуть державі з подоланням коронавірусу й забезпеченням макрофінансової стабільності. Він також наголосив, що одночасно отриманий перший транш разом із надходженням пов’язаної фінансової допомоги від ЄС вже збільшив міжнародні резерви до 28,7 мільярдів доларів.

Читайте також: "Повний транш. Чи отримає Україна всі 5 мільярдів від МВФ та на що підуть кошти"

Що відомо

  • 13 травня Верховна Рада ухвалила законопроєкт про банки, який називають "антиколомойським". Цей закон був останньою невиконаною умовою МВФ для початку нової програми співпраці з Україною.
  • 22 травня президент Володимир Зеленський підписав "антиколомойський" закон.
  • Україна та Міжнародний валютний фонд погодили на рівні персоналу нову 18-місячну програму Stand bу на 5 мільярдів доларів.
  • Рада директорів Міжнародного валютного фонду мала розглянути нову кредитну програму на 5 мільярдів доларів для України 9 червня.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що Україна розраховує на виплату першого траншу в розмірі 1,9 млрд доларів наступного дня після погодження кредитної програми.
  • При цьому другий транш у 1,6 млрд доларів Україна може отримати восени, а третій у розмірі 1,5 млрд доларів — вже у 2021 році.
  • МВФ опублікував текст меморандуму за новою програмою Stand-By на 5 млрд доларів. Документ містить умови, яких повинен буде дотримуватися уряд України до 2021 року/

Вибір редакції

На початок