Україна повністю отримала 2,1 мільярда доларів першого траншу від Міжнародного валютного фонду.
"Чи знали ви, що кошти надходять не напряму від МВФ, а від країн-членів Фонду? Відучора (з 11 червня — ред.) кошти надходили частинами у доларах, євро, єнах, фунтах і юанях — валютах, що входять у SDR (спеціальні права запозичень, міжнародний резервний актив МВФ, у якому він проводить розрахунки — ред.). Зараз процес завершено", — це повідомив голова Національного банку України Яків Смолій.
Смолій додав, що отримані кошти допоможуть державі з подоланням коронавірусу й забезпеченням макрофінансової стабільності. Він також наголосив, що одночасно отриманий перший транш разом із надходженням пов’язаної фінансової допомоги від ЄС вже збільшив міжнародні резерви до 28,7 мільярдів доларів.
Читайте також: "Повний транш. Чи отримає Україна всі 5 мільярдів від МВФ та на що підуть кошти"
Що відомо
- 13 травня Верховна Рада ухвалила законопроєкт про банки, який називають "антиколомойським". Цей закон був останньою невиконаною умовою МВФ для початку нової програми співпраці з Україною.
- 22 травня президент Володимир Зеленський підписав "антиколомойський" закон.
- Україна та Міжнародний валютний фонд погодили на рівні персоналу нову 18-місячну програму Stand bу на 5 мільярдів доларів.
- Рада директорів Міжнародного валютного фонду мала розглянути нову кредитну програму на 5 мільярдів доларів для України 9 червня.
- Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що Україна розраховує на виплату першого траншу в розмірі 1,9 млрд доларів наступного дня після погодження кредитної програми.
- При цьому другий транш у 1,6 млрд доларів Україна може отримати восени, а третій у розмірі 1,5 млрд доларів — вже у 2021 році.
- МВФ опублікував текст меморандуму за новою програмою Stand-By на 5 млрд доларів. Документ містить умови, яких повинен буде дотримуватися уряд України до 2021 року/