Справа Стерненка: СБУ оголосила підозру нападникам, адвокат відреагував

Справа Стерненка: СБУ оголосила підозру нападникам, адвокат відреагував

Ексклюзивно
Справа Стерненка: СБУ оголосила підозру нападникам, адвокат відреагував
Facebook

Двом чоловікам, які у 2018 році напали на екслідера одеського осередку "Правого сектору" Сергія Стерненка, оголосили про підозру у хуліганстві із застосуванням зброї. Один з двох підозрюваних помер внаслідок поранення, отриманого від Стерненка під час нападу на нього, інший - втік за кордон.

Як уточнили Суспільному в Службі безпеки, підозру оголошено за ч. 4 статті 296 "Хуліганство". Це грубе порушення громадського порядку, вчинене із застосуванням вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета. Такі дії караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Підозру оголосили Олександру Ісайкулу, який нині перебуває за кордоном, та Івану Кузнєцову, який під час нападу на Стерненка загинув.

Адвокат Стерненка Віталій Коломієць вважає такі дії СБУ "фейком або спробою відмазати нападників".

"Бо якби дійсно були підозри, а не лише папір, то мала б бути постанова про закриття провадження по Кузнєцову згідно ст. 284 КПК у зв'язку зі смертю, а по Ісайкулу постанова про оголошення в розшук. Ну. і якщо вже Кузнєцову (той, що помер) "оголосили" підозру, то чи не пробувало СБУ його затримати? А взагалі яке ще хуліганство? Двоє за гроші включилися в серію нападів на Сергія, а слідство вважає, що вони це зробили з мотивів "явної неповаги до суспільства"?", - написав адвокат у Facebook.

Зазначимо, що провадження відкрито щодо двох осіб, для закриття по одному з них необхідно виокремити його матеріали в окреме провадження. Поки що в СБУ про це не повідомляють.

18 травня Стерненка викликають "для проведення слідчих дій" до СБУ, однак, чи йдеться нині про висунення йому підозри, невідомо.

Що відомо

  • Увечері 24 травня 2018 року, за словами Сергія Стерненка, на нього напали двоє чоловіків. Захищаючись, він смертельно поранив одного з них ножем у живіт. Ножові поранення були і в самого Стерненка, і в другого нападника.
  • Загалом, на Стерненка нападали тричі. Щодо усіх фактів нападів на Стерненка наразі здійснюється процесуальне керівництво, по одному з проваджень обвинувальний акт щодо підозрюваного нападника скеровано до суду.
  • Раніше генеральний прокурор Ірина Венедіктова заявила, що слідство оголосить підозру самому Стерненку. Після появи інформації про такі наміри СБУ та ОГП у соцмережах розпочався флешмоб на його підтримку із закликом: "Українці мають право на самозахист!".
  • 14 травня Стерненко повідомив, що його викликали на допит до Служби безпеки для вручення підозри. За його словами, зранку 18 травня він має з'явитися до головного слідчого управління СБУ в Києві.

Вибір редакції

На початок