У Кропивницькому тренери Всеукраїнської ради реанімації готують інструкторів з домедичної допомоги. Після навчання вони отримають сертифікати та зможуть навчати домедичній допомозі своїх колег, сказав директор інструкторського курсу Володимир Звеняцький. Суспільне бачило, як відбувається навчання, поспілкувалось з учасниками і тренерами.
За інформацією Володимира Звеняцького, Всеукраїнська рада реанімації існує майже 11 років. Займається тим, що впроваджує сучасні протоколи з надання допомоги в Україні. Серед напрямків є й той, що стосується цивільних курсів і курсів для медичного та немедичного персоналу.
Організувала тренінг французька благодійна організація ACTED. За словами менеджерки проєктів організації Наталії Кабанової, залучили 20 учасників: "Наша міжнародна організація проводить тренінги для того, щоб люди могли максимально швидко зреагувати, надати медичну допомогу в будь-якій ситуації".
Курс підготовки інструкторів з домедичної допомоги у Кропивницькому організували для медиків, викладачів університетів та рятувальників. Перший етап – навчання з надання допомоги, другий – відпрацювання навичок.
Крім дій, необхідних для реанімації, треба бути психологічно готовим до різних ситуацій, розповів Володимир Звеняцький: "Ми даємо можливість повикладати і спробувати мінізаняття з питань реанімаційних заходів".
Тренери, сказав, проводять безкоштовні заняття за системою Європейської ради реанімації, згідно якої під час занять учасники у парах моделюють ситуації, коли людина втратила свідомість на вулиці.
Учасниця курсу Оксана Волошина має вищу медичну та педагогічну освіту. Розповіла, що вирішила стати інструктором з домедичної допомоги: "Доводиться працювати в різних ситуаціях, навчати майбутніх поліцейських, для яких безпека життя є найголовнішим фактором, і самій, можливо, доведеться рятувати життя".
"Працюю керівником навчально-методичного центру безпеки життєдіяльності Кіровоградської області. З навчально-методичного центру нас людей. Саме на педагогів нашого центру покладені функції навчання керівного складу органів місцевого самоврядування і підприємств регіону", – розповів учасник курсу Ярослав Любецький.
Закінчать тренінг третім етапом, коли учасники навчатимуть інших під наглядом інструкторів.
Читайте також
- "Страшно, та думки відмовитись їхати на деокуповану територію не було". Фельдшер з Кропивницького
- У Знам'янці на Кіровоградщині для переселенців працюють безкоштовні курси швейної справи
- Аграрії Кіровоградщини можуть отримати грантову допомогу від держави. Які умови
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області http://surl.li/evtwt
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб