"Страшно, та думки відмовитись їхати на деокуповану територію не було". Фельдшер з Кропивницького

"Страшно, та думки відмовитись їхати на деокуповану територію не було". Фельдшер з Кропивницького

"Страшно, та думки відмовитись їхати на деокуповану територію не було". Фельдшер з Кропивницького
Бригада медиків з Кропивницького повернулась додому після двох тижнів роботи на деокупованих територіях. Фото: Суспільне Кропивницький

Після двох тижнів роботи на деокупованих територіях бригада медиків з Кропивницького повернулась додому. Страх присутній, але думки відмовитись їхати допомагати людям на деокуповану територію не було, розповів Суспільному фельдшер обласного центру екстреної меддопомоги Сергій Булацел. Він був у складі бригади, яка повернулась з Миколаївської області.

Допомагали жителям Миколаївської області – водій, лікарі і двоє фельдшерів.

Обстежили майже 500 людей в тринадцятьох населених пунктах, говорить фельдшер Олександр Левицький. Людей приймали в бібліотеці та магазині. "Наші колеги приймали вдома у фельдшера, не було де приймати. Комусь треба було поміряти тиск, комусь цукор, зробити кардіограму".

швидкааа
Бригада медиків з Кропивницького повернулась додому після двох тижнів роботи на деокупованих територіях. Фото: Олександра Левицького.

Говорить, координати куди їхати отримували заздалегідь. "Прокладали маршрут, чи безпечно їхати. Переважно обстежували людей похилого віку. В них хронічні захворювання: головні болі, тиск".

швидкааа
Медики працюють на деокупованих територіях. Фото: Олександра Левицького.

З обладнання мають дефібрилятор, електровідсмоктувач, кардіограф, стаціонарний кисень, переносний кисень, шини, медицинські препарати.

Окрім лікування, люди на деокупованих територіях потребують психологічної допомоги, розповів лікар Микола Миненко.

"Люди звертаються, розповідають про втрати рідних, їм треба виговоритись, вони в постійному нервовому стресі. Вони були в окупації хто шість місяців, хто дев'ять. Жили по підвалах. У них загострились хронічні хвороби. Немає доступу до лікарів і медикаментів".

Каже, територія замінована на 70%. На дорогах скрізь висять стрічки "Міни". Заміноване навіть кладовище.

швидкааа
Робота кропивницьких медиків на деокупованих територіях. Фото: Олександра Левицького.

За час відрядження у Миколаївській області проїхали півтори тисячі кілометрів, розповів водій "швидкої" Сергій Криця. З яких 1100 – по бездоріжжю. "Прибирали каміння з дороги. Воронки ми зустрічали і по п’ять метрів в діаметрі. Об’їжджали полями, дивились, де розміновано".

швидкааа
Медики повернулась додому після двох тижнів роботи на деокупованих територіях. Фото: Олександра Левицького.

Говорить, починаючи з Возсіятського і закінчуючи кордоном Херсона дороги заміновані. "Бували такі випадки, що енергетики, розверталися в полі і підірвалася машина. При нас чотири машини підірвалися. Росіяни розкидують пластмасові гранати, що їх металошукач не може визначити".

Після двох діб відпочинку бригада заступить на робочу зміну в Кропивницькому.

Читайте також

  • "Усі обстежені в хронічній депресії, серце, гіпертонія". Медбригади з Кіровоградщини працюють на деокупованих територіях
  • "Впродовж цього року ми змужніли". Керівник центру екстреної меддопомоги – про нові виклики

На початок