США до вересня нададуть Україні понад 10 млрд доларів бюджетної підтримки

США до вересня нададуть Україні понад 10 млрд доларів бюджетної підтримки

США до вересня нададуть Україні понад 10 млрд доларів бюджетної підтримки
Премєр-міністр України Денис Шмигаль та Міністерка фінансів США Джанет Єллен, 27 лютого 2023 року, фото: урядовий портал

Сполучені Штати Америки зобов'язалися до вересня 2023 року надати Україні понад 10 мільярдів доларів бюджетної підтримки.

Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль за результатами перемовин Міністеркою фінансів Сполучених Штатів Джанет Єллен.

За словами Шмигаля, США виділили також 1,5 млрд доларів на швидке відновлення, і ще 1,1 млрд доларів — на енергетичний сектор України та Молдови.

Крім того, Шмигаль та Єллен під час перемовин торкнулися теми фінансового і санкційного тиску на Росію, конфіскації заморожених російських активів, страхування воєнних ризиків.

"Також обговорили питання продовження й ефективності санкцій на високотехнологічні поставки товарів, які можуть використовуватися у військовій сфері РФ, щоб послабити спроможність Росії до виробництва нових озброєнь для війни з Україною", — додав голова українського уряду.

Як повідомляється на офіційному сайті Кабміну, Починаючи з 24 лютого 2022 року, Україна отримала від Сполучних Штатів 13 млрд доларів грантової підтримки для бюджету. Це кошти, які були направлені на медицину, освіту, програми соціальної й гуманітарної підтримки.

24 лютого, у річницю повномасштабного вторгнення РФ, США оголосили про надання Україні понад 10 млрд доларів фінансової допомоги.

Читайте також

Скільки грошей Україна отримала в 2022 році від США та міжнародних союзників

США планують виділити майже $45 млрд Україні та союзникам по НАТО

ЄС може зобов'язати банки повідомляти про розміри заморожених активів РФ — Bloomberg

На початок