США виділили Україні понад $10 млрд фіндопомоги

США виділили Україні понад $10 млрд фіндопомоги

Держдеп США
Держдеп США. Фото: AP

Сполучені Штати Америки оголосили про надання Україні понад 10 млрд доларів фінансової допомоги. Про це йдеться у заяві держсекретаря США Ентоні Блінкена.

"Сьогодні за погодженням з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та Міністерством фінансів ми оголошуємо про допомогу на суму понад 10 мільярдів доларів, включаючи бюджетну підтримку уряду України та додаткову енергетичну допомогу для підтримки українців, які постраждали від атак Росії", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що 9,9 млрд доларів виділяються у формі грантів через механізм Світового банку "Державні видатки на зміцнення адміністративної спроможності".

"Ці кошти є вкрай важливими для України, оскільки вона захищає себе від Росії та гарантує, що український уряд може продовжувати задовольняти критичні потреби своїх громадян, включаючи охорону здоров’я, освіту та служби екстреної допомоги", — йдеться у заяві Блінкена.

Додаткові 250 мільйонів доларів будуть спрямовані на допомогу енергетичній системі України. Кошти допоможуть забезпечити роботу шкіл, опалення в будинках і притулках по всій Україні, закупити генератори для лікарень.

14 лютого газета The Washington Post повідомила, що адміністрація президента США Джо Байдена працює з Конгресом, щоб затвердити ще 10 млрд доларів прямої бюджетної допомоги Україні.

Читайте також

Скільки грошей Україна отримала в 2022 році від США та міжнародних союзників

18 млрд євро від ЄС: куди підуть гроші

США планують виділити майже $45 млрд Україні та союзникам по НАТО

На початок