Зустріч міністрів G20 знову завершилася без консенсусу щодо війни Росії в Україні — ЗМІ

Зустріч міністрів G20 знову завершилася без консенсусу щодо війни Росії в Україні — ЗМІ

Оновлено
Зустріч міністрів закордонних справ країн G20, Індія, 2 березня 2023 року
Хвилина мовчання через загиблих під час землетрусів у Туреччині і Сирії під час зустрічі міністрів закордонних справ країн "Великої двадцятки" в Нью-Делі, четвер, 2 березня 2023 року. Фото: AP

Міністри закордонних справ країн "Великої двадцятки" під час зустрічі в індійському Нью-Делі 2 березня не змогли дійти згоди щодо формулювань для опису війни Росії в Україні. Про це повідомляє Bloomberg. Йдеться про результат, подібний до того, який був досягнутий міністрами фінансів країн-членів групи минулими вихідними, додає видання.

Натомість, країна, що головує на саміті, Індія опублікувала власний підсумок дискусій, пише Tagesschau. Згідно з ним, більшість держав вкотре рішуче засудили російську агресивну війну і зажадали безумовного виведення військ з української території. Міністри закордонних справ Росії та Китаю не погодилися з двома пунктами, про які йдеться.

Міністр закордонних справ Індії Субрахманьям Джайшанкар заявив журналістам наприкінці зустрічі, що "дуже поляризовані погляди деяких країн" завадили ухваленню спільної підсумкової декларації. Водночас Джайшанкар сказав, що міністри змогли дійти згоди з багатьох питань — таких як необхідність реформ, багатосторонність, продовольча безпека, глобальна охорона здоров'я та зміна клімату.

Міністри фінансів раніше також не змогли ухвалити спільну заяву із засудженням російської агресії

Раніше у місті Бангалор на півдні Індії на зустрічі "Великої двадцятки" також не змогли ухвалити спільну заяву із засудженням російської агресії, зокрема через позицію Росії і Китаю.

Про це повідомляє Al Jazeera.

"Міністри фінансів найбільших економік світу не змогли домовитися про спільну заяву, яка засуджує Росію за її війну з Україною, а Китай і сама Росія відмовилися підписати її", — пишуть журналісти.

Як зазначає видання, Індія як країна, що приймала саміт G20 не хотіла порушувати питання про війну, однак на цьому наполягали західні країни. Зрештою Індія опублікувала за результатами зустрічі загальний документ, в якому зазначається, що на дводенному заході були "різні оцінки ситуації та санкцій".

"Більшість членів різко засудили війну в Україні і підкреслили, що вона завдає величезних людських страждань і посилює наявні проблеми у світовій економіці", — йдеться у повідомленні.

Серед проблем, які спричинила війна в Україні, перелічені порушення ланцюжків постачання, ризики для фінансової стабільності, а також енергетична та продовольча нестабільність.

Загалом результат виявився аналогічний саміту G20 на Балі в листопаді минулого року, коли Індонезія, яка приймала захід, також опублікувала підсумкову декларацію, що визнавала розбіжності. При цьому "Велика двадцятка", сформована понад 20 років тому для подолання економічних криз, все частіше намагається досягти консенсусу, необхідного для випуску офіційного комюніке за підсумками засідання, зауважує видання.

"Хоча це було не те, що ми назвали б комюніке, а лише підсумкова заява, ми все ж таки вважаємо, що досягли певного прогресу в залученні всіх міністрів до роботи", — заявила міністр фінансів Індії Нірмала Сітхараман.

Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер назвав відмову Китаю приєднатися до декларації подією, що "викликає жаль".

Читайте також

Додаткові Леопарди для України, ЄС погодили санкції проти РФ. 367 день війни. Онлайн

На початок