Додаткові Леопарди для України, ЄС погодили санкції проти РФ. 367 день війни. Онлайн

Додаткові Леопарди для України, ЄС погодили санкції проти РФ. 367 день війни. Онлайн

Додаткові Леопарди для України, ЄС погодили санкції проти РФ. 367 день війни. Онлайн
Дівчинка тримає розфарбоване у кольори стягу України сердце на акції проти вторгнення РФ. Бухарест, 24 лютого 2023 р. Фото: AP

25 лютого — 367 день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню Росії. Суспільне веде текстовий онлайн усіх подій війни РФ проти України. Попередні головні новини читайте тут, відеорепортажі — на YouTube Суспільне Новини.

Головне на цей час

  • Зеленський дав пресконференцію в роковини повномасштабного вторгнення, де розповів про свій найстрашніший день, перспективи надання літаків від союзників, прокоментував "мирний план" Китаю та ймовірність перемовин з Путіним.
  • Швеція долучиться до створення "танкової коаліції" для України та передасть танки Leopard 2. Німеччина вирішила збільшити кількість Leopard 2A6 до 18 замість обіцяних 14, а Канада передати ще чотири Leopard 2, на додачу до вже обіцяних чотирьох.
  • ЄС вдалося погодити десятий пакет санкцій проти Росії.
  • У роковини війни люди вийшли на вулиці для акцій та перфомансів у Великій Британії, Німеччині, Туреччині, Польщі та багатьох інших країнах.

На цьому Суспільне завершує текстовий онлайн подій 367 дня війни. Нову текстову хроніку 26 лютого — читайте тут.

"Маю служити як мій син": у лікарні Києва помер кулеметник з Валківської громади

24 лютого в Олександрівській клінічній лікарні Києва від отриманих поранень помер 50-річний житель Валківської громади Олександр Співак. Про це повідомили у Валківській міськраді.

"Олександр народився у Валках. Навчався на газозварника у Мерефі. Тривалий час працював на деревообробному підприємстві. Його цінували як вправного майстра, який вмів грамотно і професійно зробити всі необхідні розрахунки, відповідально ставився до своєї роботи", — йдеться у повідомленні.

Родичі і друзі шанували Олександра за добре серце і щиру вдачу. Разом із цивільною дружиною Співак прожив понад 20 років у Гонтовому Яру Валківської громади.

З перших днів масштабного вторгнення разом з іншими односельцями став на захист безпеки і громадського порядку, долучившись до патрульної дружини.

"Чоловік весь час непокоївся про молодшого сина Олександра, який після строкової служби продовжив її за контрактом, і пішов служити з першого дня повномасштабної війни. Олександр казав: "Маю бути там, де мій син", — розповідають у Валківській міськраді.

Чоловік записався до лав ЗСУ сьомого березня 2022 року. Служив кулеметником 209 спеціалізованого батальйону.

26 січня в боях під Бахмутом отримав важке поранення. За життя Олександра майже місяць боролися лікарі в Дніпрі, а потім у Києві, але врятувати його не змогли.

ЄС розкрив зміст десятого пакета санкцій проти Росії

Країни Європейського союзу пізно ввечері 24 лютого ухвалили десятий пакет санкцій проти Росії. Обмеження запроваджуються проти 121 російської фізичної та юридичної особи, зокрема, трьох банків, Міноборони та Служби зовнішньої розвідки РФ.

Відповідно до інформації, оприлюдненої в офіційному журналі ЄС, серед російських юридичних осіб, проти яких Європейський Союз запровадив обмеження в межах десятого санкційного пакета, опинились три банки РФ, зокрема — "Тінькофф", "Альфа-банк" і "Росбанк". Банки будуть відключені від SWIFT, а їхні активи на території Євросоюзу будуть заморожені. З ними також забороняється укладати угоди.

Також санкції запроваджуються проти Міністерства оборони і Служби зовнішньої розвідки РФ. Окрім того, у санкційному пакеті опинились компанія "Росатомфлот" та медіагрупа "Россия сегодня".

Раніше верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики та безпеки Жозеп Боррель повідомив, що загалом санкції передбачають обмеження проти 121 фізичної та юридичної особи.

РФ застосовує некеровані ракети для обстрілу Бахмута: український військовий розповів про ситуацію у місті

Російські військові обстрілюють Бахмут з некерованих ракет. Про це розповів у Telegram командир групи аеророзвідки ЗСУ із позивним "Мадяр".

"Російські військові продовжують вести з різною інтенсивністю артилерійський вогонь мінометний вогонь та застосовує "Град". За останню добу зафіксована робота НУРСів – це некеровані авіаційні ракети, які заряджаються в касету для авіації", — каже "Мадяр".

Всі російські штурми околиць Бахмута не мали успіху. Немає додаткового накопичення сил РФ на околицях міста, але їх концентрація велика, аби вести штурмові дії.

За його словами, південний фланг має стабільну ситуацію. Північний фланг Бахмута — це найважчий відрізок, бо велика концентрація сил РФ та їх штурмові дії.

За даними Генштабу ЗСУ, від початку доби на Бахмутському напрямку противник продовжує атакувати позиції наших військ, здійснив декілька безуспішних спроб поблизу населених пунктів Оріхово-Василівка, Берхівка, Іванівське та Північне Донецької області. Обстрілів зазнали райони 18 населених пунктів. Серед них - Оріхово-Василівка, Бахмут, Іванівське, Курдюмівка, Озарянівка та Нью-Йорк Донецької області.

Били з артилерії та мінометів: військові РФ обстріляли три громади Сумщини

Протягом 25 лютого російські армійці здійснили обстріли трьох громад Сумщини: Шалигинської, Білопільської та Свеської. Було зафіксовано 36 влучань, з яких 28 — з мінометів, 8 — з артилерії, повідомили в ОВА.

Об 11:40 російські солдати били з артилерії по території Шалигинської громади. Там нараховується 8 влучань. А близько 12 години гатили з мінометів (зафіксовано 10 влучань).

По обіді росіяни обстріляли з мінометів три населені пункти Білопільської громади. Усього 14 мін скинули на територію громади.

З 12:48 був теж мінометний обстріл Свеської громади, нараховано чотири влучання.

У всіх випадках минулося без жертв та руйнувань, повідомили в ОВА.

Жителя Донеччини підозрюють у передачі РФ інформації про ЗСУ

Жителя Мирнограда, який раніше проходив строкову службу в артилерійських підрозділах, затримали на Донеччині. Його підозрюють у поширенні інформації армії РФ про місцеперебування позицій ЗСУ на Авдіївському напрямку.

Про це повідомила Служба безпеки України.

"Після початку повномасштабного вторгнення Росії представник розвідки окупантів через "Однокласники" залучив чоловіка збирати розвіддані про дислокацію та переміщення ЗСУ", — повідомили у Службі безпеки.

За інформацією слідства, за координатами, які він збирав, російські окупанти здійснювали артилерійські обстріли по позиціях українських військових.

"Під час обшуку за місцем проживання чоловіка, були виявлені мобільні телефони із доказами листування з окупантами", — зазначили у СБУ.

Наразі чоловіку оголошено про підозру у поширенні інформації про рух, переміщення та розміщення ЗСУ (ч. 3 ст. 114-2 Кримінального кодексу України).

Він перебуває під вартою. Триває подальше розслідування.

Україна продовжить домагатися запровадження санкцій проти "Росатому" — Зеленський

Україна продовжить докладати зусилля задля того, щоб країни Заходу запровадили санкції проти російської атомної галузі. Про це під час відеозвернення 25 лютого заявив президент Володимир Зеленський.

"Сьогодні затверджено десятий пакет санкцій ЄС проти Росії за війну. Десятий і, очевидно, не останній пакет. Санкції будуть запроваджуватись і надалі, щоб нічого не залишилось від потенціалу російської агресії", — зазначив політик.

За його словами, десятий пакет містить нові потужні санкційні кроки проти військової промисловості та фінансового сектору держави-терориста і проти пропагандистів, які втопили у брехні російське суспільство, намагаються поширити свою брехню на весь світ.

"Наші дипломати й уся держава працюють над тим, щоб розширити глобальні й, зокрема, європейські санкції ще на російську атомну галузь, на "Росатом", всіх, хто причетний до ракетної програми і ядерного шантажу держави-терориста. Вже є відповідні кроки партнерів: Сполучених Штатів, Британії. Очікуємо відповідних кроків і від Європейського Союзу", — зауважив Зеленський.

У Києві попрощались із "азовцем" Олегом Мудраком

У Києві ввечері 25 лютого відбулась церемонія прощання із командиром 1-го батальйону полку "Азов" майором Олегом Мудраком.

Як повідомляє кореспондентка Суспільного, із бійцем попрощались на одній з баз полку. На церемонії були присутні побратими чоловіка.

Серце бійця зупинилося 21 лютого.

Додаткові Леопарди для України, ЄС погодили санкції проти РФ. 367 день війни. Онлайн
У Києві попрощались із "азовцем" Олегом Мудраком. Фото: Лілія Гончарук / Суспільне

Олег Мудрак пів року провів у російському полоні, а також пережив теракт в Оленівці, де перебував разом з іншими захисниками "Азовсталі". Україну він захищав з перших днів 2014 року.

"Йому було лише 35 років і попереду був довгий шлях, але, на жаль, катування в полоні і виснаження підірвали його мужнє серце», — сказав один із побратимів бійця.

Він додав, що Олег Мудрак умів воювати, вмів дружити та любив життя.

"Він покинув нас і приєднався до "небесного Азову". Друже "Сухар", ми будемо тебе пам'ятати", — зазначив "азовець".

Тіло Олега Мудрака кремують у Києві 26 лютого.

"Ми тримали оборону до останнього". Історія українського військового, який брав участь у боях за Антонівський міст

Дмитро Чавалах – командир мотопіхотної роти 11-ого батальйону 59-ої бригади. Підрозділ "проривав" Антонівський міст. Завдяки цьому прориву з лівобережжя змогли переправитись багато техніки та військовослужбовців ЗСУ. У бою за Антонівський міст Дмитро отримав важке поранення і був евакуйований до Херсона. Тривалий час його переховували медики, коли у місті вже господарювали російські окупанти. Від медсестри Дмитро і дізнався, що отримав звання Героя України і орден "Золота зірка". Свою історію Дмитро Чавалах розповів Суспільному.

Ще 23 лютого Дмитро був на полігоні, відпрацьовував злагоджені дії батальйону бригади. Далі мала бути відправка в зону проведення операцій об’єднаних сил. 24-го він прокинувся, як і всі українці, від вибухів. Наказ – рухатись у напрямку Чонгар-Каланчак. Дмитро знайшов транспорт, щоб наздогнати своїх, бо через застуду їздив до Одеського шпиталю. Підрозділ не доїхав до місця призначення – на них посипались удари з повітря.

"Два літаки пролетіли дуже низько над нами. Ми не знали, чиї. Майнула думка: не відстрілялись – значить свої. Але коли вони почали заходити на нове коло, ми зрозуміли, що літаки не наші. Пролунала команда: "Повітря". Ми роз’їхались. Літаки відбомбили і почали заходити втретє. І далі як у фільмах про супергероїв з’явився наш літак і збив один російський. Другий погнався за нашим літаком. Я не знаю, яка доля у цього авіатора, але він просто нас врятував. Після авіаудару було зрозуміло, що наших сил недостатньо і ми повернулись ближче до полігону", – розповів військовослужбовець ЗСУ.

Повний текст інтерв’ю читайте за посиланням.

Російські окупанти анонсували звільнення військовослужбовців 1 армійського корпусу Горлівки — Генштаб

Російські окупанти анонсували звільнення військовослужбовців 1 армійського корпусу Горлівки, які досягнули граничних термінів перебування на військовій службі.

Про це повідомили у вечірньому зведенні Генштабу ЗСУ.

"Усі підрозділи так званих "силових структур" Донецької області з 1 березня 2023 року переходять на функціонування за російським законодавством", — йдеться у повідомленні Генштабу.

"Тяжко, дуже тяжко": жителі Херсонщини розповіли про життя в окупації та під обстрілами

Погрози, обстріли, залякування — жителі Чорнобаївки дев'ять місяців перебували в окупації. А після деокупації вони щоденно, протягом чотирьох місяців, потерпають від російських обстрілів.

Місцеві жителі розповіли про своє життя кореспондентам Суспільного.

Жителька Чорнобаївки Тетяна протягом окупації була у селі. Собаки стали її відрадою. Догляд за тваринами відволікав від погроз окупантів та стрілянини.

"Багато будинків вони знову пошкодили. Я намагаюся не виходити, більше сиджу вдома. Більше з собаками, лікую їх, годую. В мене якось все життя почало біля них крутитися, а росіяни — сказати, що вони мене не чіпали... Приходили, стріляли, навіть погрожували. Вони хотіли, аби я вийшла на пошту працювати, а я не хотіла цього", — розповіла Тетяна.

За словами місцевого жителя Олександра, росіяни не одразу захопили село.

"Вони ж не відразу сюди зайшли, як усі кажуть, швидко, швидко. Ні, їх тут не було якийсь час, зовсім не було. Вони взяли нас в коло. Вони зайшли у військову частину, у вертолітну частину — потім почали насуватися", — говорить Олександр.

Коли російські солдати зайшли у населений пункт, люди старалися не виходити з будинків. Іноді, каже Олександр, військові влаштовували "показові" обстріли для російських ЗМІ, аби звинуватити Збройні сили України.

Повний текст публікації читайте за посиланням.

Розглянути членство України в НАТО маємо відразу після війни — новообраний президент Чехії

Україна заслуговує на те, щоб її розглядали як нового члена НАТО — за дотримання стандартів та за захист цінностей. Українські військові будуть найдосвідченішими серед усіх, що стане перевагою Альянсу, при цьому є всі передумови розглядати членство України в НАТО відразу після завершення війни.

Про це в ексклюзивному інтерв'ю Суспільному сказав новообраний президент Чехії Петр Павел.

"Розширення НАТО за рахунок України посилило б безпеку та стабільність у Європі. Ми повинні зробити такий крок, коли для цього будуть умови", — зазначив він.

Водночас, за словами Павела, НАТО потрібен більш рішучий підхід та вказування на те, що він не порушує міжнародне право, надаючи підтримку Україні.

Повний текст інтерв’ю читайте за посиланням.

Литовці зібрали 14 мільйонів євро на радари для України

Громадяни Литви зібрали 14 мільйонів євро для придбання радарів, необхідних для української протиповітряної оборони. Про це повідомив литовський журналіст Андрюс Тапінас.

"14 000 000 євро від литовців на закупівлю радарів для захисту України. За чотири тижні. Ось і все від нас. Зараз. Ми повернемося", — написав він у своєму Twitter.

За словами організаторів, місячний збір коштів у Литві на закупівлю радарів ППО для України зібрав 14 мільйонів євро

У Лозовій облаштують кладовище для військових

У Лозовій на Харківщині планують облаштувати військове кладовище. З початку повномасштабної війни у місті поховали понад 30 військових, ще стільки ж — на цвинтарях у селах та селищах громади, розповів секретар міськради Юрій Кушнір. За його словами, усі деталі та ескізи кладовища погоджуватимуть з рідними полеглих бійців.

Чоловік лозів’янки Юлії Устименко отримав поранення під Бахмутом восени 2022 року. Після місяця боротьби за життя військовий помер у день народження свого сина — третього грудня. Поховали Сергія на центральному кладовищі у Лозовій.

"Навіть, коли хворів, лежав у лікарні, він так захотів кави, попросив мене, щоб я купила, я принесла, а лікар не дозволила. Він так засмутився. Тепер я завжди приношу йому каву", — розповідає Юлія Устименко.

Місце, де похований чоловік Юлії, стане військовим кладовищем. Тут заасфальтують доріжки, на вході встановлять пам'ятний знак, зроблять для усіх однакові пам’ятники, біля могил стоятимуть прапори, розповідає секретар міськради Юрій Кушнір.

"Попередня робоча назва цього проєкту — "Поле слави". Ми напрацьовуємо варіанти пам'ятників. Після того, як розробимо два робочі ескізи, зрозуміємо вартість за одиницю, також напрацьовуємо варіант напису — має бути однотипним", — пояснює секретар Лозівської міськради.

Голова місцевої громадської організації "Пам'ять серця" Лариса Шевченко пропонує встановити на новому кладовищі меморіал, щоб вшанувати загиблих. Ця організація об’єднує родини полеглих бійців.

"Спільний меморіал дійсно потрібен. Багато тіл ще не знайдено, не поховано, тому без меморіалу обійтись ніяк не зможемо. Я думаю, що, на превеликий жаль, там буде багато прізвищ", — говорить Лариса.

Армія РФ обстріляла Нікопольський та Синельниківський райони Дніпропетровщини

Протягом дня, 25 лютого, російські військові вдарили по двох районах Дніпропетровщини – Нікопольському та Синельниківському. Про це повідомив очільник обласної ради Микола Лукашук у своєму Telegram-каналі.

У Нікопольському районі з важкої артилерії вдарили по Червоногригорівській громаді. Внаслідок атаки в одному з тамтешніх сіл пошкоджено лінію електропередач.

Синельниківський район армія РФ також атакувала з важкої артилерії. Вдарили по околицях села Тернове, що у Великомихайлівській громаді.

В обох випадках минулося без жертв.

"Повітря було просякнуте порохом". Соледар та "Артемсіль": до та після вторгнення

Місяць тому, 25 січня командування повідомило: Сили оборони відійшли від Соледара міста на Донеччині, яке російське військо брало штурмом від кінця грудня. Центром життя містечка було підприємство "Артемсіль". Кілька днів тому легендарна артемівська сіль повернулась. Щоправда, повернулась лише до магазинів: останню партію продають, аби купити дрони для розвідників. Останні вагони з видобутою на підприємстві сіллю виїхали з Соледара у травні 2022 року, а в червні "Артемсіль" повністю зупинилось. Про роботу підприємства та життя міста Суспільне поговорило з інженеркою з транспорту відділу організації перевезень "Артемсолі" Наталією Качур.

Державне підприємство "Артемсіль", яке розташоване у зруйнованому армією РФ Соледарі, — одне з найбільших солевидобувних підприємств у Європі. До 24 лютого 2022 року воно забезпечувало харчовою та промисловою сіллю не тільки внутрішній ринок України, але й експортувало свою продукцію у 19 країн.

Історія підприємства почалась у 1881 році, коли на "Брянцевській копальні" (рудник №1) у Соледарі розпочали видобувати сіль.

За інформацією пресслужби підприємства, у 2021 році на копальнях "Артемсолі" видобули, переробили та відвантажили рекордні 1,9 мільйона тонн солі. Це на 60 % перевищило показники 2021 року. Майже 40% продукції пішло на експорт.

Повний текст публікації читайте за посиланням.

Росія окупувала 1877 населених пунктів України — Зеленський

Станом на кінець лютого під російською окупацією лишаються 1877 населених пунктів України. Про це під час звернення до учасників заходу, присвяченого солідарності Німеччини з Україною, заявив президент Володимир Зеленський.

"Ми воюємо на українській землі за те, без чого всі ви, друзі, не уявляєте власного життя. Це — елементарна безпека. Це свобода та життя за законом. Це людська гідність і право кожної людини й кожної спільноти на повагу до себе. Це щастя жити в родині та можливість мріяти про безпечне й вільне майбутнє для своїх дітей. Прості речі, яких зараз позбавлені 1877 українських міст і сіл", — зазначив він.

Зеленський зауважив, що російські окупанти прагнуть збільшити це число.

Сили оборони завдали 4 авіаудари за добу — Генштаб

Протягом доби 25 лютого українські військові завдали 4 авіаудари по російських позиціях, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил у вечірньому зведенні.

"Авіація Сил оборони за добу завдала 4 удари по районах зосередження особового складу та військової техніки окупантів", — йдеться у повідомленні.

При цьому підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили 2 райони зосередження живої сили противника, радіолокаційну станцію та станцію радіоелектронної боротьби.

"Мотивації вистачає — дайте зброю". Інтерв’ю Сергія Гайдая про рік повномасштабної війни на Луганщині

Військові на Луганському фронті на початку повномасштабного вторгнення чотири з половиною місяці стримували сили армії РФ. Лише під час штурму Сєвєродонецька загинули більше 10 тисяч військових окупаційної армії, каже очільник ОВА Сергій Гайдай. Нині, за його словами, військові на фронті чекають лише зброї, аби почати контрнаступ на Луганщині. Область боронять різні підрозділи, за рік вдалось сформувати бригаду тероборони. Про висновки перших місяців війни, катування на окупованих територіях, колаборантів та бюджетні закупівлі начальник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай розказав в інтерв’ю Суспільному.

Чи готувались до повномасштабного вторгнення?

На Луганщині війна була з 14 року й по великому рахунку ті, люди, які чи стверджують, чи під знаком питання с таким наголосом говорять про те, що хтось готувався, чи не готувався, вони або не розуміють про що вони говорять, або вони просто дурні.

У нас було розміщено командування ОТУ "Північ", в нас були командири ОТУ "Північ", в нас були війська, в нас були обстріли постійні. Тому де-юре займалися оборонними питаннями, організаційними питаннями, щодо оборони, той, яка потрібна на сьогоднішній день, так й на майбутнє, військові. Ми їм допомагали.

Сказати, що ми розуміли, що буде повномасштабне вторгнення Росії по всій території України? Можливо, десь там в останній день, десь припускали, але до цього часу, ми більш менш мали напевно — це не надія — мали таке припущення й в принципі все до того йшло, що скоріш за все буде активізація бойових дій. Ми вважали, що Донецька, Луганська області вони підуть. Ну, максимум — ще, можливо, Харківський напрямок на стику Луганської й Харківської областей. Десь уявити собі, що буде таке по всій Україні — ні.

За два місяці до 24 лютого, я вже підіймаю всіх кого тільки можливо, тому що нам прикордонники й розвідка сказали, що вони підтягнули танки до кордону в районі Мілового, пару десятків. І тоді я всіх підіймав для того, щоб нам дали якусь там чи бригаду, чи хоча б батальйон механізований саме для того, щоб боротись з важкою технікою.

Повний текст інтерв’ю читайте за посиланням.

Росія припинила постачати нафту трубопроводом до Польщі

Росія припинила постачати нафту у Польщу за допомогою нафтогону "Дружба".

Як повідомляє Sky News, про це заявила польська енергетична група PKN Orlen. За словами групи, трубопровід задовольняє близько 10% потреб у сирій нафті та може бути замінений іншими джерелами.

"Ми ефективно забезпечуємо поставки. Росія припинила поставки до Польщі, до чого ми готові", — повідомив виконавчий директор групи Даніель Обайтек у своєму Twitter.

PKN Orlen заявила, що припинення поставок російської нафти не вплине на її клієнтів, оскільки вона може поповнювати свої НПЗ морськими шляхами.

Раніше цього місяця компанія уклала контракт із російською нафтовою компанією "Татнефть" після того, як закінчився термін її угоди з іншою російською компанією "Роснефть", зауважує видання.

Нафтопровід "Дружба", який також постачає нафту до кількох інших країн, включаючи Німеччину, Угорщину, Чехію та Словаччину, не піддавався санкціям Європейського Союзу проти Росії. Це пояснюється тим, що ці країни мають менше варіантів постачання нафти з інших джерел, пише Sky News.

У Лондоні частину вулиці біля посольства РФ перейменували на честь Києва

У Лондоні ділянку вулиці Бейсуотер-роуд, що біля приміщення консульського відділу посольства Росії, перейменували в Київ-роуд. Міська рада лондонського району Вестмінстер ухвалила таке рішення до роковин повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Як повідомляється на сайті відомства, це зробили на прохання представників української громади Вестмінстера, які змушені були виїхати з України через російську військову агресію.

"Нам, як центру міжнародної столиці, здалося цілком доречним, щоб частина нашого міста несла вогонь непокорених захисників України. Це невеликий відрізок дороги, але ми хочемо показати народу України, що його боротьба займає помітне місце в нашому місті. Назви місць у Лондоні змінювалися протягом десятиліть, щоб позначити важливі моменти чи постаті в історії, тому Київська дорога є частиною цієї давньої традиції", — йдеться у повідомленні.

Вранці 23 лютого у Лондоні група активістів розфарбувала у синьо-жовті кольори вулицю Бейсуотер-роуд біля російського посольства. Представники Led by Donkeys заявили, що протест був організований, щоб нагадати Росії про незалежність України як суверенної держави напередодні річниці повномасштабного вторгнення.

Російські військові обстріляли Авдіївський коксохім та школу. Є поранений — МВА

25 лютого російські військові обстріляли коксохімічний завод та школу в Авдіївці на Донеччині. Поранення отримав чоловік. Про це у коментарі Суспільному розповів начальник Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш.

"Російські військові завдали два ракетних удари по Авдіївському коксохіму. Ракети прилетіли в районі заводоуправління. Одна людина поранена в голову та плече. Його доставили до лікарні Покровська. За день близько 20 обстрілів з різного виду озброєння, зокрема з РСЗВ, ствольної артилерії, танків", — зазначив Барабаш.

За його словами, о 15:05 війська РФ завдали ракетного удару по школі № 2. Будівлю зруйновано. У школі нікого не було.

У Скадовську значний тиск окупаційної влади на місцевих — голова міськради

Сьогодні тиск окупаційної влади на місцевих жителів в тимчасово окупованому Скадовську значний. Про це в ефірі загальнонаціонального марафону заявив Скадовський міський голова Олександр Яковлєв.

За його словами, патрулі можуть зупинити будь-кого, почати перевірку, і якщо не сподобається позиція чи якщо знайдуть гривні це також може бути приводом для проведення якихось заходів.

"Якщо не отримав російський паспорт, тебе запитують: чому ти не отримуєш, ти чекаєш повернення України? Психологічний тиск шалений. Люди намагаються менше виходити на вулицю, більшість людей перебуває вдома, а якщо виходять, то ні з ким не спілкуються. Бо вчора ти знав сусіда, розмовляв з ним, довіряв, сьогодні є шанс, що те що ти йому скажеш, стане комусь відомо і люди бояться. Вони впевнені що все прослуховується", розповідає Яковлєв.

Міський голова говорить, що доступ до інтернету є і користуючись ВПН скадовці можуть бачити всі українські сайти, офіційно заборонені в Росії. Люди дивляться телевізор, бо продовжує працювати телебачення.

Також діти мають можливість навчатися за українською теоретично, але оскільки це складає небезпеку, то до цього процесу причетні не так багато дітей.

"З 11 шкіл у нас 7 працює в онлайні, і там є учні, які знаходяться в окупації. Їх небагато. Але сьогодні головне те, що люди розуміють, що цей рік не пропаде, вони мають можливість отримувати завдання. Окупаційна влада дійсно примушує віддавати дітей в російську школу, а там роблять екскурсії в місця дислокації військових, де військові розповідають, як вони захищають їх від українців", - говорить Олександр Яковлєв.

Армія РФ вчергове обстріляла Степногірськ на Запоріжжі. Поранень зазнав місцевий житель

23 та 24 лютого армія РФ 187 разів обстріляла Запорізьку область. 167 ударів з артилерійських установок росіяни нанесли по Пологівському, Василівському та Запорізькому районах. Про це повідомили у ГУ Нацполіції у Запорізькій області.

Під час обстрілів РФ Степногірська 69-річний місцевий житель пошкодив ногу. Поліцейські доставили постраждалого до медичного закладу.

Додаткові Леопарди для України, ЄС погодили санкції проти РФ. 367 день війни. Онлайн
Наслідки російських обстрілів Степногірська. Лютий 2023 року. Фото: Нацполіція

У населеному пункті росіяни частково зруйнували школу: уламками посічені стіни, потрощені вікна, пошкоджені класи.

Також руйнувань зазнали квартири місцевої багатоповерхівки та складське приміщення сільськогосподарського підприємства.

Через подію правоохоронці відкрили кримінальні провадження.

У Харкові відремонтували 135 будинків, які обстріляли російські окупанти

У Харкові за рік після початку повномасштабного вторгнення РФ відремонтували 135 будинків. Про це під час огляду відбудованих багатоповерхівок розповів Харківський міський голова Ігор Терехов. Половину з них відбували капітально.

У перший день повномасштабної війни внаслідок обстрілу Північної Салтівки у під’їзді багатоповерхівки по вулиці Бучми вигоріли квартири з четвертого по дев’ятий поверх. Квартиру Валентини Ярмольчук підтопило, коли рятувальники гасили в будинку пожежу.

"Усе було чорне, страшне. Навіть грибок пішов по квартирі. А коли зайшла будівельна бригада, вони все пообдирали, пошпаклювали. Зробили нам весь під’їзд", — розповідає Валентина.

Роботу будівельників оглянув харківський міський голова Ігор Терехов. Каже, у цьому будинку на Бучми залишилося навесні зробити віконні укоси.

Повний текст новини читайте за посиланням.

Армія РФ обстріляла Краматорськ

Російська армія обстріляла Краматорськ. Росіяни вдарили ракетою по житловій забудові. Влучили і зруйнували місцеву амбулаторію. Про це повідомив голова Донецької ОВА Павло Кириленко.

"Щонайменше одна людина поранена внаслідок ракетного обстрілу Краматорська. Пораненій людині надали необхідну допомогу та доправили до лікарні", йдеться у повідомленні.

За його словами, деталі атаки й масштаби руйнувань поки що встановлюються.

"У нас є історичний шанс": Зеленський закликав Литву до спільної протидії Росії

Литва та Україна пов’язані багатьма роками спільної історії, а нині мають історичний шанс раз і назавжди покінчити з російською загрозою свободі народам обох країн. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час звернення до учасників Міжнародного форуму в Каунасі, повідомляє Офіс президента.

"Ми з вами, українці й литовці, спільно йдемо історію Європи. Ми з вами обʼєднані поколіннями і століттями. Ми з вами пройшли часи хороші й часи трагічні, часи мирні і часи жорстокі. Скільки б не були на світі українці та литовці, ми завжди боролися за свободу — так чи інакше", — сказав гарант.

Президент підкреслив, що нині Україна та Литва мають шанс вибороти й гарантувати свою свободу не на роки чи десятиліття, а назавжди. Він наголосив, що Росія повинна програти в Україні, а російський реваншизм — назавжди забути про території та країни, яким нині погрожують росіяни.

"Ми можемо це. У нас є цей історичний шанс. І я дякую усім вам, литовський народе, дякую всім вам, друзі, за те, що ви разом із нами робите дійсно все, щоб не втратити цей історичний шанс. Оборонна допомога, політична, економічна, гуманітарна – немає такої сфери, у якій Україна не відчула б щирості та рішучості Литви. Українці завжди це памʼятатимуть і завжди зберігатимуть вдячність за це", — зауважив глава держави.

Відтак він закликав Литву до активних дій, щоб дати народам обох держав надійні гарантії неповернення зла. Зокрема, Зеленський нагадав про українське бачення шляху до миру.

"Українська формула миру – це десять пунктів, які дають саме такі гарантії. Це очевидно необхідні безпекові пункти. Це очевидно необхідна деокупація України. І це очевидно необхідна справедливість для всіх, хто постраждав від російської агресії", — зазначив політик.

Президент наголосив, що жодній людині на землі більше ніколи не мають загрожувати голод і радіаційні катастрофи, агресії та терор, руйнація енергетики та блекаут міжнародного права, депортації та екоциди.

"Росія несе все це своєю агресією. Ми приберемо все це. Наші героїчні воїни це зроблять. Наша співпраця з вами і з усім світом це зробить. Наша формула миру це зробить", — підсумував Володимир Зеленський.

Командувач Східного угрупування військ відвідав частини Сил оборони, які захищають Бахмут

25 лютого командувач Східного угрупування військ генерал-полковник Олександр Сирський відвідав військові частини Сил оборони, які захищають Бахмут на Донеччині, інформують Сухопутні війська ЗС України.

"Основні зусилля російські окупанти зосередили на захопленні Бахмута та його оточенні. Бої ідуть навколо самого міста та на його околицях", — йдеться у повідомленні Сухопутних військ.

За даними військових, в ході роботи командувач Східного угрупування військ перевірив стан справ у підпорядкованих підрозділах, заслухав командирів підрозділів щодо проблемних питань, надав допомогу у їх вирішенні.

В Ізмаїлі на Одещині перейменували вулиці на честь захисників острова Зміїний та Азовсталі

У місті Ізмаїл на Одещині перейменували дві вулиці на честь захисників острова Зміїний та заводу Азовсталь у Маріуполі. Таке рішення ухвалила міськрада Ізмаїлу, повідомили в Ізмаїльському прикордонному загоні.

Вулиця Толбухіна буде називатися Захисників Зміїного, а вулиця Краснодонська – Героїв Азовсталі. За це проголосували місцеві жителі в онлайн-опитуванні.

На лівобережжі Херсонщини російські війська облаштовують свої позиції серед місцевого населення — Гуменюк

Російські війська намагаються зосередити свої позиції й розташування підрозділів серед місцевих жителів, що суттєво ускладнює роботу українським військовим. Про це заявила керівниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони та охорони півдня Наталія Гуменюк в ефірі загальнонаціонального марафону.

За її словами, російські військові наближаються до лівого берега Дніпра, щоб завдавати ударів по звільненій території. Основні сили тримають вглиб лівобережної частини, зазначила керівниця пресцентру. Угрупування армії РФ зараз посилене мобілізованими. Вони облаштовують оборонні рубежі за кілька десятків кілометрів від води.

"Наша робота досить плідна. За минулу добу нам вдалося знищити район зосередження живої сили. Підтверджено знищення близько 30 окупантів. Ми розуміємо, що вони намагаються розосередити свої позиції й розташування підрозділів серед місцевих жителів. Це суттєво ускладнює нам роботу", розповіла Наталія Гуменюк.

Протягом двох останніх ночей російська армія обстріляла Херсонський онкологічний диспансер. Обійшлось без загиблих і поранених. Але є травмовані херсонці через обстріли житлових кварталів.

За її словами, російська армія завдає ударів лише з однією метою — терор цивільних жителів Херсона.

"Обстріли неприцільні, спрямовані на житлові квартали, соціальну інфраструктуру і критичну інфраструктуру. І основна їх мета — тероризувати місцевих жителів, переконуючи, що їм жилося краще при "руському мирі". Всупереч тому, що до 80 обстрілів за добу відбувається по всій території правобережжя, херсонці досить стійкі і знають правила, яких треба дотримуватися, і намагаються швидко перейти в укриття", сказала Наталія Гуменюк.

Також керівниця пресцентру додала, що Сили оборони співпрацюють з учасниками Руху спротиву. Але зараз партизанам стає дедалі важче працювати через посилені поліційні заходи на лівобережжі. Займається російська поліція і пошуком своїх дезертирів.

"У них дуже похитнувся морально-психологічний стан військових, оскільки вони не бачать перспективи, бачать суттєві перебої з логістикою, які нам вдалося досягти через контроль над логістичними маршрутами та транспортними шляхами. Ми суттєво їм урізали можливість постачання як зброї, так і загального майна", сказала Гуменюк.

Взяли у полон вагнерівця та ліквідували 30 військових РФ. Прикордонники розповіли про захист позицій на Донеччині

Упродовж кількох днів російські військові вісім разів атакували опорні пункти українських прикордонників. Всі атаки відбиті, а війська РФ зазнали втрат серед солдатів. Про це повідомили у Державній прикордонній службі.

У ДПСУ зазначили, що чотири атаки російські солдати спрямували на позиції прикордонників у Бахмуті, ще чотири — на інший напрямок в Донецькій області.

Зокрема, українські бійці вдарили по армії РФ з мінометів, гранатометів та стрілецької зброї. Крім того, українські оборонці провели позиційну контратаку, у ході якої захопили в полон одного з вагнерівських штурмовиків.

"Пройти через бойовий рубіж оборони охоронців кордонів російські зайди не змогли", — йдеться у повідомленні. Прикордонники розповіли, що армія РФ втратила близько 20 військових загиблими та 10 пораненими.

Вся територія України — відбій повітряної тривоги.

Київ та більшість регіонів — повітряна тривога.

Канада запровадила санкції проти президента російської федерації хокею

Канада наклала санкції на триразового олімпійського чемпіона з хокею Владислава Третьяка. Про це інформує видання Inside the Games.

Про введення нового пакету санкцій проти Росії в п'ятницю, 24 лютого, оголосив канадський прем'єр-міністр Джастін Трюдо. Серед іншого, під дію обмежувальних заходів потрапили 129 осіб та 63 організації.

До числа санкціонованих осіб потрапив і 70-річний Третьяк, чинний депутат парламенту РФ. Водночас він обіймає посаду президента російської хокейної федерації, яку очолив у 2006 році.

Санкції передбачають замороження активів осіб та заборону на ведення з ними бізнесу. З ними також забороняється проводити фінансові транзакції.

Водночас у канадському Торонто Третьяк входить до Зали хокейної слави. У 1989 році він став першим радянським хокеїстом, якому підкорилося це досягнення.

Від початку повномасштабного російського вторгнення функціонер висловлювався на підтримку військовиків РФ, що від лютого минулого року беруть участь у війні проти України.

У Високопільській громаді під час роботи на полі на міні підірвалися двоє людей, вони загинули

Поблизу села Добрянка Високопільської громади двоє людей підірвалися на російській міні, коли обробляли поле. Вони загинули на місці, повідомила у Telegram Херсонська ОВА.

Територія поля не була обстежена на наявність вибухівки.

Також у Херсоні, поряд із річковим портом, на своїй дачі на розтяжці підірвався 63-річний чоловік. Поранений у лікарні.

У Брюсселі влаштували акцію до роковин вторгення Росії в Україну

У столиці Бельгії Брюсселі відбулась акція протесту до роковин від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Про це з місця подій повідомляє кореспондентка Суспільного.

Додаткові Леопарди для України, ЄС погодили санкції проти РФ. 367 день війни. Онлайн
Демонстрація у Брюсселі до річниці агресії РФ проти України. Фото: Суспільне. Фото: Суспільне

За її словами, до акції долучились понад тисяча людей. Вони вимагають від Росії негайного припинення бомбардувань російськими військовими та виведення всіх російських військ з території України.

Окрім українців, у ході беруть участь й громадяни ЄС.

Додаткові Леопарди для України, ЄС погодили санкції проти РФ. 367 день війни. Онлайн
Демонстрація у Брюсселі до річниці агресії РФ проти України. Фото: Суспільне. Фото: Суспільне

"Цілком невиправдане вторгнення вже коштувало життя багатьом десяткам тисяч українських цивільних та військовослужбовців. Кожен день український народ стикається з жорстокістю та насильством. Мільйони мирних жителів були змушені тікати за кордон, мільйони стали внутрішньо переміщеними особами", — зазначається на Facebook-сторінці акції.

Акція відбувається без надзвичайних інцидентів, зазначила кореспондентка Суспільного.

Енергетики відновили електропостачання у домівки понад 2 тисяч родин Дніпропетровщини

Протягом доби, 24 лютого, аварійники відновили електропостачання у 4 населених пунктах Дніпропетровщини, що напередодні зазнали обстрілів з окупованих територій. Про це йдеться у пресрелізі компанії ДТЕК Дніпровські електромережі, який отримало Суспільне.

За повідомленням, світло повернули в оселі 2 445  родини. Домівки були знеструмлені в результаті обстрілів напередодні.

"Ситуація в енергосистемі залишається складною. Просимо всіх клієнтів підтримати енергетиків у боротьбі на енергофронті. Для цього споживати електроенергію помірно – вмикати енергоємні прилади по черзі, максимально знизити споживання електрики в години пікових навантажень зранку з 07.00 до 11.00 та ввечері з 17.00 до 22.00", – нагадують енергетики.

Запорізька область — повітряна тривога.

У Херсоні під час гасіння пожежі в дитсадку російські військові обстріляли рятувальників

Увечері 24 лютого після чергового обстрілу російських окупантів загорілось приміщення дитячого садка в одному з мікрорайонів Херсона. Про це повідомила ДСНС України.

Коли рятувальники гасили пожежу, почався черговий обстріл. На місці працювали 13 людей.

Російська армія продовжила обстрілювати Херсон і впродовж ночі. Рятувальники виїжджали на місця подій ще двічі. Горіли житлові будинки. До ліквідації пожеж залучалось 4 одиниці техніки та 17 рятувальників. Загиблих та травмованих не немає, йдеться у повідомленні.

Загалом за минулу добу рятувальники ліквідували три займання, спричинені обстрілами російської армії.

Знову "бавовна". Які наслідки вибухів в окупованому Маріуполі

Жителі окупованого Маріуполя чули вибухи у місті у ніч на 25 лютого. За даними радника міського голови Маріуполя Петра Андрющенка, підтверджені влучання у склади бойових комплектів російських військ.

Він повідомив, що знищені дві бойові машини піхоти, один танк, одна самохідна артилерійська установка, а також загинули та поранені близько пів сотні окупантів.

Раніше радник мера написав за інформацією Маріупольського Спротиву, що влучання було у склад боєкомплектів у районі Новоселівки Центрального району — виникла пожежа та здетонували снаряди.

На Сумщині військових навчають надавати першу допомогу в умовах, наближених до бойових

На Сумщині проводять курси з тактичної медицини для захисників. Чергова група бійців 24 лютого отримала навички надання першої медичної допомоги в умовах, максимально наближених до бойових.

Бійці, які пройшли курс тактичної медицини, насамкінець виконують вправи. У диму, темряві і під обстрілом вони мають згадати, як надавати першу допомогу.

Така вправа складна, розповіла слухачка курсу Аліна. "Заважала відсутність світла, звукові ефекти. Тобто дуже наближено до бою", — розповіла вона.

Вправи в екстремальних умовах допомагають знанням краще запам'ятатися, переконаний боєць з позивним "Док Вася".

"Давно воюю, багато що бачив. Багато друзів похоронив, багато врятував, я бойовий медик. Але якщо б ці курси були на початку, якби я знав те, що я знаю тепер, в мене б врятованих було більше", — вважає він.

Повний текст репортажу читайте за посиланням.

Папа Римський отримав браслет з металом з "Азовсталі"

Папі Римському Франциску передали браслет із фрагментом металу із маріупольського заводу "Азовсталь", а також списки цивільних і військових, яких утримують росіяни. Про це повідомляє міська рада Маріуполя.

"У Папи Франциска є браслет зі сталі Азовсталі! Разом з ним йому передали список полонених захисників Маріуполя та полонених жінок Маріуполя, в тому числі цивільних", — йдеться у повідомленні.

Папу попросили долучити голос Ватикану до їх негайного звільнення, зазначили в міськраді.

"Ділянка залишається загрозливою", – речниця волинських прикордонників про північний кордон

Протяжність кордону з Білоруссю на Волині – це 217 кілометрів. Укріплювати його почали ще до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Прикордонники та військові цілодобово моніторять ситуацію з півночі.

Про захист від можливого наступу з півночі, підготовку до оборони та зміни в лавах прикордонників в інтерв'ю Суспільному розповіла речниця Волинського прикордонного загону Маргарита Вершиніна.

Якою була ситуація на кордоні рік тому, 24 лютого?

Рік тому ситуація на цій ділянці була напруженою та загрозливою. Хоча зазначу, що всі прикордонники знаходилися на своїх місцях і були готові до виконання завдань за призначенням.

Щодо інженерного облаштування, то наголошу, що порівняно з тим, яка ситуація в нас зараз, було воно не дуже на достатньому рівні. Ми ці роботи з інженерного облаштування проводили постійно. Однак враховуючи усю ділянку українсько-білоруського кордону, відсоток інженерного облаштування і захищеності в цьому плані був незначним.

Звісно, що активно проводилися роботи щодо укріплення українсько-білоруської ділянки на найбільш загрозливих напрямках, тобто на тих напрямках, де можливий був прорив противника з республіки Білорусь на Україну.

Повний текст інтерв’ю читайте за посиланням.

Російські війська обстріляли Каховку: пошкоджені будинки та територія заводу

25 лютого військові РФ з мінометів обстріляли середмістя Каховки. Про це на сторінці у Facebook повідомила Каховська міська територіальна громада.

Пошкоджені житлові будинки на вулиці Гончара та огорожа заводу електрозварювального устаткування. Багато уламків розлетілося по території ринку. Інформації про постраждалих немає, йдеться в повідомленні.

В Офісі президента назвали політику Китая "недалекоглядною"

Про це написав у Twitter радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.

"Якщо претендуєш на роль глобального гравця, то не пропонуєш нереалістичний план. Не ставиш на агресора, який зламав міжнародне право та програє війну. Це недалекоглядно. Адже той, хто планує на десятиліття, не грає у «триденні ігри росіян». Бо "вікно можливостей", Китаю, не вічне", — заявив Подоляк.

У Харкові відбудували котельню після обстрілів РФ

У Харкові відбудували котельню, яка була зруйнована обстрілами російських окупантів у березні 2022 року. На її відновлення витратили 36 мільйонів гривень.

Котельня була вщент зруйнована, говорить міський голова Харкова Ігор Терехов.

"Нам вдалося її зробити, будемо казати "з нуля". Постраждали всі котли, конструктив цієї котельні, — розповів Терехов. — У нас були дуже потужні влучання і дуже важкі руйнування наших ТЕЦ і котелень. Ми робимо все можливе і неможливе, щоб забезпечити Харків гарячою водою і теплом".

У Херсоні внаслідок російського обстрілу поранені двоє рятувальників

Через обстріл російськими військами Херсона поранені двоє працівників обласної аварійно-рятувальної служби. Про це в Telegram повідомила Херсонська ОВА.

Фахівці закривали OSB-листами вікна на вулиці Полтавській, коли почався обстріл міста з лівобережжя.Чоловіки дістали уламкові поранення. Поранених доставили до лікарні, йдеться в повідомленні.

На Сумщині відновили мости, які були зруйновані через війну

Загалом за рік в області були пошкоджені 16 мостів на дорогах державного і місцевого значення, повідомили у департаменті розвитку інфраструктури Сумської обласної державної адміністрації.

Суспільне розповідає про стан зруйнованих, пошкоджених і відновлених переправ, про які наразі відомо.

  1. Міст через Ворсклу у Климентовому
  2. Міст через Сейм у Новомутині
  3. Міст у Попівській громаді
  4. Міст через Десну у Пирогівці
  5. Міст через Псел у Бишкіні
  6. Міст через Боромлю у селі Білка
  7. Міст у Шевченковому через канал
  8. Міст через Ворсклу в Куземині

Загалом відремонтували 157 об'єктів на суму 55 млн гривень, повідомили в ОВА.

Білоруські солдати не хочуть вмирати за інтереси двох престарілих диктаторів — речниця Тихановської

Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" повідомила речниця апарату Світлани Тихановської Анна Красуліна.

"Білоруські солдати не хочуть вбивати українців. І не хочуть, звичайно, вмирати самі за інтереси двох престарілих диктаторів, які працюють разом. Ніхто нікого там не переконує (Путін Лукашенка, вступити у війну - ред). Насправді, Лукашенко дуже хотів вводити й свої війська. Однак білоруси, білоруський народ мають власну думку з цього приводу. І білоруський народ не хоче воювати проти українців. Це найголовніше. Саме тому вони удвох, Путін у тому числі, не вводять білоруські війська. Тому що це дуже великий ризик, як себе поведуть білоруські війська. Вони не можуть цього передбачити", — вважає Красуліна.

Вона додала, що у тій ситуація, яка зараз складається, білоруси можуть "повернути зброю проти свого диктатора або перейти на бік України або щонайменше скласти зброю".

Військові РФ 35 разів обстріляли Донеччину

Протягом 24 лютого російські військові 35 разів атакували Донеччину, обстрілявши 17 населених пунктів. "Градами" армія РФ накрила Авдіївку, Сєверне, Ласточкине, Тоненьке, "Ураганами" — Богоявленку. Три ракети "С-300" спрямувала на Краматорський район.

Про це повідомили у пресслужбі поліції Донеччини.

"Два снаряди розірвалися у Лимані, руйнувань зазнали дві приватні оселі. За попередньою інформацією, люди не постраждали. Третя ракета вибухнула у Костянтинівці, пошкоджені чотири багатоквартирних будинки та заклад освіти, є поранений місцевий мешканець", — повідомили в поліції.

Додаткові Леопарди для України, ЄС погодили санкції проти РФ. 367 день війни. Онлайн
Наслідки обстрілів Донеччини 24 лютого. Фото: Facebook / Павло Кириленко

Під обстрілами опинилися: Авдіївка, Бахмут, Часів Яр, Курахове, Лиман, Красногорівка, Гірник, Велика Новосілка, Гостре, Дружба, Богоявленка, Карлівка, Сєверне, Уманське, Тоненьке, Ласточкине.

Додаткові Леопарди для України, ЄС погодили санкції проти РФ. 367 день війни. Онлайн
Наслідки обстрілів Донеччини 24 лютого. Фото: Facebook / Павло Кириленко

За даними поліції, окупанти били із ЗРК "С-300", РСЗВ "Град", "Ураган", артилерії, мінометів. Внаслідок обстрілів зруйновані та пошкоджені 23 цивільних об’єкти — 18 житлових будинків, дитячий садок, гараж, автобус, лінія електропередач, автомобіль.

Папі Римському передали список полонених захисників Маріуполя та браслет зі сталі "Азовсталі"

Про це повідомляє Маріупольска міська рада.

"Папу попросили долучити голос Ватикану до їх негайного звільнення", — йдеться у повідомленні.

28-річний ветеран американської армії загинув у боях за Україну — CNN

Ветеран американської армії з Маршфілда, штат Вісконсін, загинув 16 лютого в бою за Україну, повідомляє CNN з посиланням на телеканал WSAW-TV.

"Ми можемо підтвердити загибель громадянина США в Україні, — заявив представник Державного департаменту США в п'ятницю в інтерв'ю CNN. — Ми підтримуємо зв'язок з їхніми сім'ями і надаємо всю можливу консульську допомогу".

28-річний Ендрю Пітерс служив в Афганістані в 2014 році. Він приєднався до Міжнародного легіону оборони України, що був створений президентом Володимиром Зеленським, щоб дозволити іноземним громадянам "приєднатися до опору російським окупантам і боротися за глобальну безпеку".

"Ендрю мав сильне відчуття того, що є правильним і неправильним. Він відчував потребу використати свої військові навички, щоб допомогти українському народу боротися і звільнити свою країну. Ендрю був надзвичайно близьким зі своїми товаришами по службі і його всі любили. Ми всі надзвичайно пишаємося його хоробрістю і безкорисливою самопожертвою", — йдеться в заяві батьків Пітерса, повідомляє WSAW-TV.

Військові РФ вдвічі збільшили кількість бойових кораблів у Чорному морі — Гуменюк

Російські військові 24 лютого вдвічі збільшили кількість бойових кораблів у Чорному морі. Зараз їх на чергування дев'ять. Вони можуть і далі збільшувати кількість флоту. Про це повідомила в ефірі телемарафону "Єдині новини" керівниця пресцентру Сил охорони та оборони Півдня Наталія Гуменюк.

Серед кораблів РФ один ракетоносій на борту якого вісім ракет типу "Калібр".

"Поки що не зафіксовано активності ракетоносіїв, але ми пильно за ними стежимо. Є активність безпілотної розвідки та авіації", — розповіла Наталія Гуменюк.

"Укренерго": Можливі відключення через пошкодження мереж з погіршенням погодних умов

Як повідомляє пресслужба "Укренерго", споживання станом на 25 лютого "дещо знижене, в межах характерного для вихідного дня зими".

"Дефіцит потужності в енергосистемі відсутній 2 тижні поспіль і наразі не прогнозується. В енергосистемі працюють усі види електростанцій. Імпорт електроенергії здійснюється у незначних обсягах", — йдеться у повідомленні.

В "Укренерго" додали, що можливі відключення через пошкодження мереж у зв'язку з погіршенням погодних умов: "Ліміти споживання до областей не доводились через відсутність дефіциту потужності в енергосистемі. Однак при зміні ситуації в енергосистемі та різкому зростанні споживання можливе застосування відключень".

В Одесі все ще діють мережеві обмеження, викликані значним пошкодженням енергетичної інфраструктури. Тому для уникнення перевантаження обладнання, яке залишилося в роботі, застосовуються графіки погодинних відключень.

Кількість країн, яка підтримала проукраїнську резолюцію Генасамблеї ООН вражає — Щерба

Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" заявив Олександр Щерба, дипломат, посол з особливих доручень МЗС України (2021-2022), надзвичайний і Повноважний посол в Австрії (2014-2021) Олександр Щерба.

"Те, що тільки 7 країн, включно з Росією, проголосували проти — це ізоляція. Країни БРІКС утримались, дехто в Африці утримався. Але все одно цифри абсолютно вражають. Текст правильний, який закликає до виведення російських окупаційних військ. І це той текст, на який ми можемо посилатися в будь-якій міжнародній організації світу. Це текст, який ми можемо просто в нахабне обличчя Росії показувати, ось, що світ думає про вашу окупацію", — сказав Щерба.

Він додав, що після перемоги України світові слід докорінно подумати над тим, як функціонують ООН і ОБСЄ: "Потрібно серйозно задуматися над тим, чи потрібна нам взагалі така багатостороння дипломатія, яка не виконує дві найважливіші функції. По-перше, запобігати таким окупаціям. По-друге, вирішувати такі, абсолютно криваві проблеми, як така біда, яка впала на Україну".

Китайський уряд розглядає можливість надання Росії безпілотників і боєприпасів

Про це пише CNN з посиланням на три джерела, знайомі з розвідданими.

За словами джерел, переговори між Росією і Китаєм про ціну і обсяг обладнання тривають. З моменту вторгнення в Україну Росія неодноразово просила у Китаю безпілотники і боєприпаси і китайське керівництво активно обговорювало протягом останніх місяців, чи відправляти летальну допомогу РФ.

Американські розвідники зібрали інформацію, яка свідчить про те, що Китай зараз схиляється до того, щоб надати обладнання. Минулого тижня США і їхні союзники почали публічно попереджати про потенційну військову підтримку Росії з боку Китаю, намагаючись утримати Пекін, щоб він не пішов далі і не перетнув "точку неповернення".

Російські війська вночі обстріляли центр Костянтинівки, поранена одна людина

Вночі 25 лютого армія РФ обстріляла Костянтинівку Донецької області. Внаслідок обстрілу поранена одна людина. Про це у коментарі Суспільному повідомив начальник Костянтинівської МВА Олексій Рослов.

За попередньою інформацією, російські військові об 01:13 випустили по центру місту ракету "С-300".

"Прилетіло на територію дитячого садочка. Поранена одна особа від уламків скла", — розповів Рослов.

Внаслідок обстрілу пошкоджені чотири багатоповерхівки та дитячий садочок — вибиті вікна, двері, пошкоджений дах.

У Генштабі розказали, на яких умовах окупанти в Маріуполі пропонують людям нове житло

Окупаційна влада в Маріуполі пропонує жителям зруйнованих будинків отримати житло в новобудовах на околицях міста за умови наявності документів на квартири. Про це повідомили у ранковому зведенні Генштабі ЗСУ.

Отримати житло зможуть містяни за умови, що у них збереглись документи, що підтверджують право власності.

"Розраховуючи на те, що разом із житлом були знищені документи, які підтверджують право власності, окупанти цинічно висувають обов'язкову умову їх наявності для отримання нового житла", — зазначили у Генштабі.

Херсонська, Миколаївська області — повітряна тривога.

"Кожна хвиля російського наступу — менш підготовлені люди": експерт розповів про проблеми Росії на фронті

Росія веде активний наступ на сході України, однак, попри великий мобілізаційний резерв, під час кожної нової хвилі наступу відправляє на фронт все менш підготовлених людей. Про це в ефірі телемарафону на Суспільному повідомив Павло Лакійчук, керівник безпекових програм Центру глобалістики "Стратегія XXI"

"Наступальні дії противника не починались, вони продовжуються. Ширина смуги наступу, де противник намагається прорвати нашу оборону, розширюється. Якщо місяць тому ми могли говорити про більшу активність на Бахмутському напрямку, про певну активність Авдіївка-Донецьк, згодом з'явився Шахтарськ. То зараз ми можемо говорити про лінію фронту, починаючи від Куп’янська, Кремінна-Сватове, де ворог перейшов у контрнаступ, Лиман, Бахмут, Авдіївка, Донецьк, Шахтарськ. Горить не тільки вся Луганщина, Донеччина, але й Харківщина у тому числі", — пояснив він.

За його словами, це свідчить про те, що росіяни у такий спосіб намагаються перейти з оборони в наступальну операцію, здійснити її поступовим нарощуванням зусиль, втягуючи в цей наступ резерви.

"Мінус, що таке поступове збільшення активності, до певної міри притупляє нашу увагу, ми весь час чекаємо масштабний наступ, як рік назад. Він наче не починається, а насправді він вже триває. І мінус на плюс — за рахунок стійкості нашої оборони ті резерви ворога, які призначені для розвитку успіху після прориву нашої оборони, спалюються поступово в тих важких складних боях на підступах до наших міст-фортець", — зазначив Павло Лакійчук.

При цьому російські мобілізаційні резерви залишаються дуже великими.

"Вони можуть їх (мобілізованих військових — ред.) кидати ще досить довго. Але кожна хвиля російського наступу — це все менш підготовлені люди", — підсумував експерт.

Штурмують, аби забрати загиблих та поранених. Речник розповів про ситуацію на Донецькому напрямку

24 лютого російські військові здійснили 37 спроб штурму на Донецькому напрямку, а в ніч на 25 лютого провели шість штурмових дій. Також армія РФ нанесла десять авіаударів на цьому напрямку.

Про це в ефірі нацмарафону на Суспільному розповів речник об’єднаного пресцентру оборони Таврійського напрямку Олексій Дмитрашківський.

"Ворог активно вдень застосовує ствольну артилерію та РСЗВ. Вчора було 240 обстрілів на Донецькому напрямку, за ніч — 100 обстрілів. Ворог втратив за цю добу понад 100 осіб вбитими і майже 200 — пораненими", — сказав речник.

За його словами, армія РФ проводила атаки поблизу Вугледара, Мар'їнки, Красногорівки. О 01:45 та о 02:00 вони били по населених пунктах з "С-300", загиблих та поранених немає.

"Ворог проводить штурмові дії з 21 до 22 години вечора, потім бере паузу. Як правило, о 1 годині ночі до 2 години атакує ракетами, а о 03:00-04:00 починає штурмові дії. Так відбувається фактично щодня", — зазначив Дмитрашківський.

Він розповів, що військові РФ проводять штурмові дії, аби забрати своїх загиблих та поранених солдатів. "Забирають не всіх. Люди лишаються лежати у полі", — зауважив спікер.

Також речник повідомив, що за вчорашній день армія РФ не заволоділа жодним населеним пунктом та всі їхні атаки були відбиті українськими військами. Російські війська відступили.

Вся Україна — відбій повітряної тривоги.

За минулу добу військові РФ обстріляли 20 населених пунктів на Запоріжжі

Протягом минулої доби, 24 лютого, російські військові обстріляли цивільну інфраструктуру у районі 20 населених пунктів Запорізької області. Про це повідомляють у Запорізькій ОВА з посиланням на інформацію Національної поліції.

Армія РФ обстріляла цивільну інфраструктуру у районі населених пунктів: Малинівка, Новоданилівка, Гуляйполе, Ольгівське, Чарівне, Червоне, Мала Токмачка, Полтавка, Новоандріївка, Білогір'я, Червона Криниця, Святопетрівка, Гуляйпільське, Оріхів, Малі Щербаки, Кам'янське, Лук'янівське, Степове, Степногірськ, Таврійське.

Надійшло 13 повідомлень про руйнування будинків (квартир) громадян та об’єктів інфраструктури в результаті обстрілів військовослужбовцями РФ.

Як зазначають у ЗОВА, на Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів.

"Протягом минулої доби ворог здійснив 139 обстрілів позицій українських захисників застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення".

Криворізькі піротехніки за дві доби знешкодили майже 500 боєприпасів армії РФ на деокупованій Херсонщині

Піротехніки Криворізького загону ДСНС України в Дніпропетровській області за дві минулі доби, 23-24 лютого, знешкодили майже 500 боєприпасів армії РФ. Про це на своєму Telegram-каналі повідомив начальник військової адміністрації Кривого Рогу Олександр Вілкул.

За повідомленням, усі боєприпаси знайшли на північ від Кривого Рогу, на деокупованих територіях Херсонщини.

Росія, ймовірно, вичерпала запаси іранських дронів — британська розвідка

Російські війська з великою ймовірністю вичерпали свої запаси іранських дронів-камікадзе й шукатимуть шляхи їх поповнити. Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

Як зазначають у міністерстві, повідомлень про використання іранських безпілотних літальних апаратів односторонньої дії (OWA-UAV) в Україні не надходило приблизно з 15 лютого 2023 року.

"До цього українські Збройні сили повідомляли про те, що в період з кінця січня до початку лютого 2023 року було збито не менше 24 БПЛА Shahed-136 OWA-UAV; і десятки були знищені у перші кілька днів року", — йдеться у повідомленні.

У Міноборони королівства вважають, що ця відсутність розгортання БПЛА, ймовірно, свідчить про те, що Росія вичерпала свої поточні запаси. Британська розвідка вважає, що РФ, швидше за все, шукатиме шляхи поповнення запасів.

"Хоча ця зброя не має хороших результатів у знищенні намічених цілей, Росія, ймовірно, розглядає її як корисну пастку, яка може відвернути українську систему ППО від ефективніших російських крилатих ракет", — зазначається в дописі.

Київ та вся територія України — повітряна тривога.

Армія РФ за добу завдала 83 удари по Херсонщині

Впродовж доби 24 лютого російські окупанти 83 рази били по звільненій частині Херсонської області. Про це в Telegram повідомив голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін.

Під удар російської артилерії потрапили 34 населені пункти області, йдеться в повідомленні.

Місто Херсон армія РФ обстріляла 9 разів, била по житлових кварталах міста. Снаряди влучили у приватні та багатоквартирні будинки, будівлі дитсадка та лікарні, повідомив Прокудін.

За інформацією голови ОВА, внаслідок обстрілів одна людина поранена, загиблих немає.

Запорізька область — відбій повітряної тривоги.

На Донеччині від обстрілів п'ятеро жителів отримали поранення

Протягом 24 лютого на Донеччині від обстрілів російської армії отримали поранення п'ятеро мирних жителів — у Часовому Ярі, Бахмуті, Донецькому й Костянтинівці. Про це повідомив начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.

Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну на Донеччині загинули 1384 людини, поранення отримали 3090 людей. Точну кількість загиблих та поранених у Волновасі та Маріуполі встановити неможливо.

"Кожна хвиля російського наступу — менш підготовлені люди": експерт розповів про проблеми Росії на фронті

Росія веде активний наступ на сході України, однак, попри великий мобілізаційний резерв, під час кожної нової хвилі наступу відправляє на фронт все менш підготовлених людей. Про це в ефірі телемарафону на Суспільному повідомив Павло Лакійчук, керівник безпекових програм Центру глобалістики "Стратегія XXI".

"Наступальні дії противника не починались, вони продовжуються. Ширина смуги наступу, де противник намагається прорвати нашу оборону, розширюється. Якщо місяць тому ми могли говорити про більшу активність на Бахмутському напрямку, про певну активність Авдіївка-Донецьк, згодом з'явився Шахтарськ. То зараз ми можемо говорити про лінію фронту, починаючи від Куп’янська, Кремінна-Сватове, де ворог перейшов у контрнаступ, Лиман, Бахмут, Авдіївка, Донецьк, Шахтарськ. Горить не тільки вся Луганщина, Донеччина, але й Харківщина у тому числі", — пояснив він.

За його словами, це свідчить про те, що росіяни у такий спосіб намагаються перейти з оборони в наступальну операцію, здійснити її поступовим нарощуванням зусиль, втягуючи в цей наступ резерви.

"Мінус, що таке поступове збільшення активності, до певної міри притупляє нашу увагу, ми весь час чекаємо масштабний наступ, як рік назад. Він наче не починається, а насправді він вже триває. І мінус на плюс — за рахунок стійкості нашої оборони ті резерви ворога, які призначені для розвитку успіху після прориву нашої оборони, спалюються поступово в тих важких складних боях на підступах до наших міст-фортець", — зазначив Павло Лакійчук.

При цьому російські мобілізаційні резерви залишаються дуже великими.

"Вони можуть їх (мобілізованих військових — ред.) кидати ще досить довго. Але кожна хвиля російського наступу — це все менш підготовлені люди", — підсумував експерт.

Запорізька область — повітряна тривога.

Нікополь та Нікопольська територіальна громада — артилерійський обстріл.

За добу РФ втратила 650 військових та 12 танків — Генштаб

Протягом 24 лютого Сили оборони ліквідували близько 650 російських військовослужбовців, знищили 12 танків та 9 інших бойових бронемашин. Про це повідомляє Генеральний штаб Збройних сил.

"Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 25.02.23 орієнтовно склали: особового складу — близько 147 470 (+650) осіб ліквідовано", — йдеться у повідомленні.

Окрім того, протягом доби Росія втратила:

  • танків — 3375 (+12) од,
  • бойових броньованих машин — 6609 (+9) од,
  • артилерійських систем — 2373 (+10) од,
  • РСЗВ — 475 (+1) од,
  • засобів ППО — 247 (+0) од,
  • літаків — 299 (+0) од,
  • гелікоптерів — 288 (+1) од,
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня — 2035 (+2),
  • крилаті ракети — 873 (+0),
  • кораблів та катерів — 18 (+0) од,
  • автомобільної техніки та автоцистерн — 5235 (+11) од,
  • спеціальної техніки — 230 (+1).

Дані щодо російських втрат уточнюються, додали в Генштабі.

Військові РФ на окупованій території Херсонщини почали діяти як при відступі з правобережжя — Генштаб

Російські окупанти на захопленій ними території Херсонщини почали діяти як при відступі з правобережжя. Про це повідомляє Генштаб в оперативній інформації станом на ранок 25 лютого.

Військові РФ обшукують будинки місцевих жителів та забирають в них човни та будь-які плавзасоби, йдеться в повідомлені. Водночас у Генштабі припускають, що російські війська можуть використовувати загарбане для диверсій.

На Миколаївщині російських обстрілів зазнали дві громади

Російські війська протягом 24 лютого завдали ударів по двох громадах у Миколаївському районі. Внаслідок обстрілу загиблих немає. Про це повідомляє Миколаївська обласна військова адміністрація.

24 лютого о 07:30 армія Росії завдавала ударів з реактивних систем залпового вогню по населеному пункту Куцурубської громади. Влучання зафіксовано по відкритій території. Серед людей загиблих немає.

Також тричі 24 лютого о 10:35, 13:57 та 16:40 мінометних ударів зазнала акваторія Очаківської громади. Без загиблих.

За інформацією ОВА, у місті Миколаєві, Первомайському, Вознесенському та Баштанському районах станом на ранок 25 лютого обстрілів не зафіксовано.

Армія РФ всю ніч обстрілювала Нікопольський район на Дніпропетровщині: пошкоджені понад 30 будинків, три школи, магазин

Через обстріл армією РФ Нікополя в ніч на 25 лютого пошкоджено 10 п’ятиповерхівок, 11 приватних будинків, дві господарчі споруди, три навчальні заклади, два приватні підприємства, заклад соціального призначення, магазин. Про це в телеграмі повідомив міський голова Олександр Саюк.

Обстріл тривав усю ніч. Також ушкоджено газопровід та лінії електропередач. Без поранених і загиблих.

Вся інфраструктура в місті працює. Комунальні підприємства виконують свою роботу, написав посадовець.

Також цієї ночі армія РФ обстріляла Марганець. Там пошкоджено 12 приватних будинків, 10 господарських споруд, газогін та електромережу, поінформував голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак.

Обстеження територій триває.

Росія веде наступ на 5 напрямках, відбито 70 атак — ГШ

Як повідомляє Генштаб, основні зусилля російські війська продовжують зосереджувати на веденні наступальних дій на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Шахтарському напрямках. Минулої доби Сили оборони відбили близько 70 атак РФ на зазначених напрямках.

  • На Волинському, Поліському, Сіверському та Слобожанському напрямках оперативна обстановка без суттєвих змін. Росіяни й надалі зберігають військову присутність поблизу державного кордону України, проводять підготовку своїх резервів, проте ознак формування ними наступальних угруповань не виявлено. При цьому протягом доби РФ здійснила мінометні та артилерійські обстріли населених пунктів Михальчина Слобода Чернігівської області; Юнаківка, Водолаги і Бояро-Лежачі Сумської області, а також райони 23 населених пунктів на Харківщині, серед них: Леміщине, Олександрівка, Стариця, Вовчанськ, Вільхуватка, Огірцеве та Бологівка.
  • На Куп’янському та Лиманському напрямках росіяни намагалися покращити тактичне положення в районі Масютівки, а також вибити українські підрозділи з Серебрянського лісництва. Під обстрілами з артилерії опинились райони 17 населених пунктів. Зокрема, під вогневий вплив потрапили Гряниківка, Куп’янськ і Берестове Харківської області та Стельмахівка, Макіївка, Діброва і Білогорівка на Луганщині.
  • На Бахмутському напрямку РФ продовжує атакувати позиції українських військ, здійснивши декілька безуспішних атак поблизу населених пунктів Берхівка, Іванівське та Північне Донецької області. Також росіяни активно ведуть повітряну розвідку для коригування вогню артилерії. Обстрілів зазнали 16 населених пунктів, зокрема, Спірне, Веселе, Іванівське, Бахмут, Курдюмівка та Озарянівка Донецької області.
  • На Авдіївському та Шахтарському напрямках російські війська вели безуспішні наступальні дії в районах населених пунктів Первомайське, Невельське, Мар’їнка. Артилерійські обстріли зафіксовані у 17 населених пунктах. Серед них — Авдіївка, Водяне, Пречистівка, Мар’їнка, Вугледар та Велика Новосілка.
  • На Запорізькому напрямку вогневого ураження зазнали 20 населених пунктів, зокрема, Времівка і Новопіль Донецької області та Ольгівське, Гуляйполе, Оріхів і Білогір’я на Запоріжжі.
  • На Херсонському напрямку від артилерійського вогню російських окупантів постраждали 34 населених пункти Херсонської області. Серед них — Дудчани, Берислав, Садове, Качкарівка, Антонівка та Херсон.

РФ застосувала авіацію 27 разів за добу — Генштаб

Протягом 24 лютого російські війська завдали 27 авіаударів та 75 обстрілів з реактивних систем залпового вогню. Водночас Сили оборони завдали 20 авіаударів по позиціях росіян. Про це повідомляє Генеральний штаб Збройних сил у ранковому зведенні.

"Російські окупанти завдали 27 авіаційних ударів та здійснили 75 обстрілів з реактивних систем залпового вогню. Вчергове постраждали міста, села та мирні люди. Рівень загрози ракетних ударів РФ залишається високим по всій території України", — зазначили в ГШ.

При цьому протягом доби підрозділи Сил оборони знищили 1 ударний гелікоптер Мі-24 та 4 ворожих БПЛА (1 типу "Орлан-10", 1 – "Зала" та 2 – "Ланцет-3"). Окрім того, українська авіація завдала 20 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки окупантів, а також 2 удари — по зенітно-ракетних комплексах на вогневій позиції.

Також українські артилеристи й ракетники уразили пункт управління, 2 райони зосередження особового складу росіян та 3 склади боєприпасів.

Резніков поговорив з міністром оборони США

Міністр оборони Олексій Резніков поговорив з очільником Пентагону Ллойдом Остіном в річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

"Я мав розмову з моїм другом Ллойдом Джеймсом Остіном III. Ми обговорили результати минулого року. Прозорість і довіра є ключовими принципами дружби та партнерства", — написав український міністр.

На початок