Немає досягнень: Інститут вивчення війни пояснив, чому Кремль не зробив заяву до роковин війни в Україні

Немає досягнень: Інститут вивчення війни пояснив, чому Кремль не зробив заяву до роковин війни в Україні

Немає досягнень: Інститут вивчення війни пояснив, чому Кремль не зробив заяву до роковин війни в Україні
Президент РФ Володимир Путін 21 лютого 2023 року виступив перед Федеральними зборами РФ. Фото: скрін трансляції

Кремль не прокоментував завершення першої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого, ймовірно тому, що Росія не змогла досягти жодної із заявлених цілей і не здобула значних територіальних завоювань із липня 2022 року.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

"Президент Росії Володимир Путін та його адміністрація не робили жодних заяв із приводу річниці, хоча Путін неодноразово виступав на публіці останні три дні", — йдеться у повідомленні.

Водночас заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв зробив підбурювальні заяви про те, що Росія виграє війну, повторивши, що для Росії життєво важливо досягти своєї мети і "наскільки можливо відсунути кордони, які загрожують (Росії — ред.), навіть якщо це — кордони Польщі", зазначають аналітики. При цьому раніше ISW висловлював оцінку, що Кремль використовує Медведєва для підтримки інформаційних кампаній, спрямованих проти західної військової підтримки України, а також для відвернення уваги від військових невдач Росії.

Водночас російські військові блогери прокоментували мовчання Кремля у першу річницю війни. Зокрема, ексватажок бойовиків на Донбасі Ігор Гіркін засудив заяву Медведєва та нагадав про тяжкі втрати Росії.

"Колишній російський офіцер і затятий критик Кремля Ігор Гіркін розкритикував заяви Медведєва як маячню і нарік на те, що ніхто не пам'ятає про тяжкі втрати, завдані російським повітряно-десантним військам у боях за аеродром Гостомель під Києвом 24 лютого 2022 року. Гіркін стверджував, що давно передбачав, що Росія вступила в затяжну війну. Він зазначив, що перемогти державу, яка отримує підтримку ззовні, використовуючи невмотивовані сили Росії, відсутність громадянського суспільства та сильне промивання мозку, дуже складно", — пише ISW.

При цьому пов'язаний із Кремлем військовий блогер спробував применшити невдачі Росії, заявивши, що війна виявила недоліки в російській армії, висловивши при цьому жаль через високу ціну цього. Блогер також підтримав пояснення Кремля про те, що війна нібито необхідна, щоб зупинити ймовірну українську "агресію" на Донбасі.

"Заяви блогера схожі на коментарі, зроблені неназваними особами, пов'язаними з Кремлем, для Financial Times, які зазначили, що Путін спробує представити катастрофічні військові невдачі Росії як необхідний досвід, який Росія використовуватиме для підготовки до майбутньої агресії НАТО проти Росії, якої Путін нібито побоюється", — зазначили в Інституті.

Читайте також

Додаткові Леопарди для України, ЄС погодили санкції проти РФ. 367 день війни. Онлайн

На початок