Рік не вдома. Родина маріупольців – про виїзд з рідного міста і життя у Кропивницькому

Рік не вдома. Родина маріупольців – про виїзд з рідного міста і життя у Кропивницькому

Марафон
Рік не вдома. Родина маріупольців – про виїзд з рідного міста і життя у Кропивницькому
Колаж: Суспільне Кропивницький

Родина Панасовських виїхали з рідного Маріуполя в перший день повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Нині живуть у Кропивницькому. Про рік життя не вдома розповіли Суспільному.

Ірина Панасовська розповіла, що з донькою і собакою виїхали з Маріуполя 24 лютого 2022 року, бо наказ вивезти з міста родини отримали місцеві військові, одним з яких є її чоловік: "Ми прокинулися о четвертій ранку від вибухів. Вони були десь далеко, та ми зрозуміли, що щось відбувається, і це, мабуть, бойові дії. Вибухи були на околиці, але таке враження, що десь поряд. Чоловік отримав команду вивезти родину подалі від Маріуполя. Ніхто не думав, що там буде так гаряче, думали, що ми повернемося за деякий час".

Зі слів жінки, три дні діставалися до Івано-Франківська, де жили до середини липня. Потому чоловіка перевели у Кропивницький, куди він перевіз і родину: "Ми вже двічі переселенці – 2014 року виїхали з Донецька через бойові дії".

У Маріуполі жили в квартирі на проспекті Миру, яка постраждала після прильоту авіабомби в приміщення навпроти, сказала Ірина: "Третя лікарня, пологовий, де розірвалась авіабомба. А наша квартира – через дорогу. І саме ці уламки прилетіли в нашу квартиру".

Валерія Панасовська за рік змінила дві школи. Розповіла, що сумує за улюбленими місцями відпочинку в Маріуполі: "Біля драмтеатру було дуже красиво взимку – стояла велика ялинка. А позаду драмтеатру була велика ковзанка, де ми каталися на ковзанах. Але драмтеатру вже немає. До моря теж часто ходили".

Дівчина пишається, що її батько захисник України і вірить, що обов’язково побачить Азовське море: "Я дуже люблю Україну. З гордістю розповідаю про неї, говорю, що це моя країна, що вона бореться за своє існування, за свою свободу, бореться за людей, які тут живуть. Ми переможемо і все буде добре".

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області http://surl.li/evtwt
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок