"Тато приїде і всі будемо разом". Кропивничанин Сергій Жолонко на фронті з перших днів вторгнення

"Тато приїде і всі будемо разом". Кропивничанин Сергій Жолонко на фронті з перших днів вторгнення

Марафон
"Тато приїде і всі будемо разом". Кропивничанин Сергій Жолонко на фронті з перших днів вторгнення
Суспільне Кропивницький

Кропивничанин Сергій Жолонко у перший день російського вторгнення в Україну прийшов у військкомат разом з вагітною дружиною і старшою донькою. По-іншому, каже, не міг. Зранку привітали доньку з десятиріччям і пояснили, що в країні розпочалась повномасштабна війна. Чоловік вирішив йти захищати державу і родину. Впродовж року воював на різних напрямках – це схід, південь і північ України, отримав поранення, одужав і продовжив воювати.

Тетяна Жолонко

Торік 24 лютого у нас був день народження доньки, але почалась війна і цей день ми провели у черзі у військкоматі разом з чоловіком.

"Тато приїде, і всі будемо разом". Кропивничанин на фронті з перших днів вторгнення
Фото: Суспільне Кропивницький

Сергій Жолонко

Доньці було 10 років і зранку, коли ми з дружиною її вітали, нам довелось сказати, що, крім іншого, є така погана новина – у нас війна: "Ася, що загадала? Бажаю, щоб війна скінчилась".

Загалом за цей рік довелось побувати в Київський, Чернігівській, Донецькій, Миколаївській, Херсонській областях. Особисто для мене було найтяжче на Херсонському напрямку. Отримав поранення. Це контузія. Лікувався до місяця і потім повернувся в підрозділ.

"Тато приїде, і всі будемо разом". Кропивничанин на фронті з перших днів вторгнення
Фото: Сергія Жолонка

Читайте також: Від черг на заправках до вибухових коктейлів: перші дні вторгнення на Кіровоградщині

Тетяна Жолонко

Сім місяців – це наша молодша. Дуже-дуже схожа на Асю в дитинстві. Характер вже проявляється дуже-дуже. У нас дуже жвавий тато і старша донька дуже жвава, вони стрибучі, і мала теж. Я дуже вдячна його побратимам за те, що вони зробили неможливе можливим. Він був з нами ці дні. Потім відразу, коли нас виписали з пологового, він поїхав. На жаль, зараз він її практично не бачить, бачив її два рази після народження.

Я знаю, що зроблю після перемоги – ми одразу поїдемо в подорож, але не за кордон, а Україною. Дуже хочу подивитись ті міста, які я не могла подивитись, на жаль, до війни – Чернігів, Суми. Я знаю, що зараз вони не такі красиві, як були, а проте дуже хочеться дізнатись, як там все влаштовано.

Сергій Жолонко

Складно не бачити, як ростуть діти. Я вчора дізнався, що з’явились перші зубки. Я так думаю, що вона не знає, що це я тато. (говорить телефоном до старшої доньки) Ти моя люба, розумна, хочу, щоб ти гарно вчилась, підтримувала матусечку, сестру, і скоро ми побачимось, тато обов'язково приїде, і все у нас буде добре, і всі будемо разом".

Читайте також

  • "Російська колона була за чотири кілометри від області". Ексочільниця адміністрації Кіровоградщини про перші дні війни
  • "Перший крик немовляти сильніший за звук сирени" – керівниця кропивницького пологового будинку
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

На початок