На Київщині планують засіяти понад 1 млн га полів зерновими та технічними культурами

На Київщині планують засіяти понад 1 млн га полів зерновими та технічними культурами

На Київщині планують засіяти понад 1 млн га полів зерновими та технічними культурами
Фото: Unsplash

У 2023 році для весняно-польових робіт аграрії Київської області планують залучити 1 142,2 тисяч гектарів посівної площі. Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації із посиланням на Управління агропромислового розвитку.

Зазначається, що, в першу чергу, планується посів таких культур, як і минулого року: пшениці, ячменю, вівса, гороху, гречки, проса, ріпаку, кукурудзи на зерно.

"Окрім того, аграрії планують збільшити посівні площі технічних культур. Їх має бути посіяно на площі 398 тисяч гектарів, що на 34,70 тисяч гектарів більше і становить 109,6% до минулого року. У структурі посівних площ технічні культури становлять 34,85%",— йдеться у повідомленні.

В управлінні зауважили, що у гарному стані знаходяться 80% посівів озимих культур. Їх засіяли на площі 229,1 тисяч гектарів. Аграрії внесли мінеральні добрива і провели хімічний захист від шкідників і хвороб.

Також в КОВА наголошують, що на сьогодні 11,4 тисячі гектарів у Бучанському, Вишгородському та Броварському районах потребують обстеження та розмінування.

Що відомо про посівну і збір урожаю в Україні минулого року

У 2022 році на Київщині намолотили близько 3-ох млн тонн врожаю зернових та зернобобових культур, зібраних із площі 620 тис. га.

На Київщині для врожаю 2023 року мали посіяти 131,6 тисяч гектарів озимих зернових культур.

Станом на початок жовтня на Київщині збір овочевих культур становить 1036,7 тисяч тонн, з яких картоплі – 647,7 тисяч тонн. Для годування тварин взимку аграрії заготували сіна 45,5 тисяч тонн, сінажу – 57 тисяч тонн, соломи – 50 тисяч тонн; силосу з кукурудзи – 78,5 тисяч тонн.

На початку вересня аграрії Київської області завершили збір врожаю ранніх зернових культур. У всіх районах області зібрали 100% від прогнозованих площ пшениці, ячменю, жита, вівса, гороху, гречки, проса та ріпаку. Триває посів озимих культур.

Від початку повномасштабного вторгнення військ РФ до України низка полів опинились під загрозою, деякі знищені через бойові дії. Україна втратила 25% посівних площ. Крім цього, частково зменшилося виробництва експортноорієнтованих культур.

Через війну в Україні у світі зросли ціни на зерно. Бойові дії вже призвели до непрямого тиску на ціни на зерно у світі.

Загалом до війни Україна постачала 10% світового експорту пшениці, понад 15–20% ячменю, понад 50% соняшникової олії.

Читайте також

Що вигідно садити в Україні у 2023 році та що може завдати збитків. Пояснюють експерти

Три агропідприємства Чернігівщини отримали комплекти обладнання для користування зерновими рукавами

З України вивезено 15 мільйонів тонн агропродукції — Мінтранс Туреччини

На початок