З України вивезено 15 мільйонів тонн агропродукції — Мінтранс Туреччини

З України вивезено 15 мільйонів тонн агропродукції — Мінтранс Туреччини

З України вивезено 15 мільйонів тонн агропродукції — Мінтранс Туреччини
Люди сидять перед вантажними суднами, що стоять на якорі в Мармуровому морі в очікуванні переходу через протоку Босфор у Стамбулі, Туреччина, AP Photo / Khalil Hamra

Завдяки зерновим коридорам у період із 1 серпня по 25 грудня з України вдалося вивезти вже 15 мільйонів тонн агропродукції.

Про це заявив міністр транспорту та інфраструктури Туреччини Аділь Караїсмаїлоглу, повідомляє Anadolu.

"За словами міністра, з першого серпня по 25 грудня з портів України відбули 585 суховантажів. Загалом "зерновим коридором" транспортовано 15 мільйонів 80 тисяч тонн 13 різновидів агропродукції, сказав він", — йдеться у повідомленні.

Караїсмаїлоглу зазначив, що за цей час у турецькі порти прибуло 171 суховантажне судно, яке перевезло 15% агропродукції з України.

"У Туреччину поставили 15 відсотків усієї вивезеної "зерновим коридором" продукції. До країн Африки відправили 12 відсотків, Азії – 29 відсотків, Європи – 44 відсотки", — сказав він.

Міністр зазначив, що "зернову угоду" про постачання агропродукції з портів України вдалося укласти завдяки зусиллям президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана.

Що відомо про "зернову угоду"

22 липня у Стамбулі Україна, Туреччина та ООН підписали угоду про розблокування портів та вивезення українського зерна. Дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН також підписала Росія.

Однак 29 жовтня Російська Федерація заявила, що припиняє участь у "зерновій угоді" підписаній Україною, Росією, Туреччиною та ООН у Стамбулі, яка передбачає розблокування українських портів. Причина — нібито атака кораблів Чорноморського флоту РФ 29 жовтня вранці.

Президент Володимир Зеленський заявив, що блокада зернової угоди — це намір Росії повернути загрозу масштабного голоду для Африки та Азії. А міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав заяви РФ "піаром на голоді" та наголосив, що Росія, швидше за все, збирається постачати зерно, вкрадене з України. У Білому домі також відреагували на припинення Росією дії "зернової угоди", звинувативши РФ у намаганні використати розпочату нею війну як привід перетворити "продовольство на зброю".

2 листопада Росія відновила свою участь у "зерновій угоді". 17 листопада у Стамбулі домовилися про продовження "зернової угоди" для експорту продовольства з трьох українських морських портів ще на 120 днів.

Читайте також

Товарообіг України у 2022 році перевищив $90 млрд: звідки імпортували найбільше

На початок