Завдяки зерновим коридорам у період із 1 серпня по 25 грудня з України вдалося вивезти вже 15 мільйонів тонн агропродукції.
Про це заявив міністр транспорту та інфраструктури Туреччини Аділь Караїсмаїлоглу, повідомляє Anadolu.
"За словами міністра, з першого серпня по 25 грудня з портів України відбули 585 суховантажів. Загалом "зерновим коридором" транспортовано 15 мільйонів 80 тисяч тонн 13 різновидів агропродукції, сказав він", — йдеться у повідомленні.
Караїсмаїлоглу зазначив, що за цей час у турецькі порти прибуло 171 суховантажне судно, яке перевезло 15% агропродукції з України.
"У Туреччину поставили 15 відсотків усієї вивезеної "зерновим коридором" продукції. До країн Африки відправили 12 відсотків, Азії – 29 відсотків, Європи – 44 відсотки", — сказав він.
Міністр зазначив, що "зернову угоду" про постачання агропродукції з портів України вдалося укласти завдяки зусиллям президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана.
Що відомо про "зернову угоду"
22 липня у Стамбулі Україна, Туреччина та ООН підписали угоду про розблокування портів та вивезення українського зерна. Дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН також підписала Росія.
Однак 29 жовтня Російська Федерація заявила, що припиняє участь у "зерновій угоді" підписаній Україною, Росією, Туреччиною та ООН у Стамбулі, яка передбачає розблокування українських портів. Причина — нібито атака кораблів Чорноморського флоту РФ 29 жовтня вранці.
Президент Володимир Зеленський заявив, що блокада зернової угоди — це намір Росії повернути загрозу масштабного голоду для Африки та Азії. А міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав заяви РФ "піаром на голоді" та наголосив, що Росія, швидше за все, збирається постачати зерно, вкрадене з України. У Білому домі також відреагували на припинення Росією дії "зернової угоди", звинувативши РФ у намаганні використати розпочату нею війну як привід перетворити "продовольство на зброю".
2 листопада Росія відновила свою участь у "зерновій угоді". 17 листопада у Стамбулі домовилися про продовження "зернової угоди" для експорту продовольства з трьох українських морських портів ще на 120 днів.
Читайте також
Товарообіг України у 2022 році перевищив $90 млрд: звідки імпортували найбільше