Угорщина не буде блокувати проведення зустрічей Комітету Україна-НАТО. Але є умова

Угорщина не буде блокувати проведення зустрічей Комітету Україна-НАТО. Але є умова

ЗМІ
Глава МЗС Угорщини Сійярто
Петер Сійярто, міністр закордонних справ Угорщини. Фото: AP

Будапешт не блокуватиме проведення зустрічей Комітету Україна-НАТО за однієї умови. Ми хочемо, щоб угорським меншинам в Україні повернули їхні права.

Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто в інтерв'ю угорському виданню Index.

"Передача зброї та безправ'я угорської національної громади не мають нічого спільного між собою. Ми не постачаємо зброю, бо вважаємо, що це однозначно призведе лише до продовження та ескалації війни. Якби українці відновили споконвічні права угорських меншин, ми б не блокували, а сприяли скликанню міністерського комітету Україна-НАТО. Ми чітко пов'язуємо це питання зі справою угорської меншини", - сказав Петер Сійярто.

За його словами, Будапешт хоче, щоб угорцям повернули ті права, які вони мали в Україні у 2014 році.

"Щоб можна було вивчати угорську аж до університету, закінчити його рідною мовою. Щоб не псували угорські лекції в закарпатських культурних центрах українським дубляжем. Проблема зараз дуже актуальна, оскільки з вересня цього року школи національних меншин практично припиняють своє існування. Будуть лише державні школи з навчанням мовами меншин", — наголосив Сійярто.

Угорщина вже не вперше використовує тему про начебто утиски прав угорців в Україні. Минулого року міністр закордонних справ Петер Сійярто в інтерв'ю проурядовому виданню Угорщини Magyar Nemzet заявив:

"Якщо українці не відступлять від своєї політики щодо угорської меншини, це дуже обмежить можливості уряду Угорщини надати будь-яку підтримку Києву у конфлікті з РФ"

Позиція Угорщини щодо війни Росії проти України

Політичні відносини між Україною та Угорщиною залишалися напруженими через позицію угорського уряду стосовно санкцій проти Росії. Зокрема, країна не підтримувала посилення обмежень проти російського нафтового і газового сектору. Крім цього, 31 травня 2022 року Орбан заявив, що Угорщина домовилася із ЄС і отримала дозвіл купувати російську нафту.

У червні 2022 року старший радник прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана заявив, що Європейський Союз має припинити запроваджувати санкції проти Росії через її вторгнення в Україну і натомість домагатися припинення вогню та початку переговорів.

У липні Орбан заявив, що Захід має припинити озброювати Україну і зосередитися на мирному врегулюванні. В українському МЗС відреагували на заяву Орбана. Речник міністерства Олег Ніколенко зазначив, що на другий день після візиту міністра закордонних справ Угорщини до Москви, де він просив збільшити обсяги постачання російського газу, Орбан поновив риторику про неефективність санкцій ЄС проти РФ.

За даними угорських ЗМІ, 21 вересня на закритій зустрічі із законодавцями Віктор Орбан заявив, що Європейський союз повинен скасувати свої санкції проти Росії до кінця цього року, адже вони шкодять більше самим європейцям, ніж Росії. Також Угорщина тривалий час виступала проти надання Україні 18 мільярдів фінансування від ЄС.

18 листопада міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто назвав недієвими антиросійські санкції Європейського Союзу і закликав піти у відставку лідерів країн ЄС, які виступали за обмеження.

При цьому, за даними соціологічного інституту Publicus, в Угорщині зростає невдоволення проросійським курсом уряду Віктора Орбана.

Очільник МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що ставлення Угорщини до України лишиться незмінним, допоки прем'єром лишається Віктор Орбан.

Читайте також

У МЗС порадили міністру закордонних справ Угорщини перестати підігрувати Росії

Глава МЗС Угорщини прилетів у Мінськ. Хоче представити "позицію негайного миру"

На початок