В Україні заборонили діяльність "Партії регіонів"

В Україні заборонили діяльність "Партії регіонів"

Оновлено
В Україні заборонили діяльність "Партії регіонів"
. Прихильники Партії регіонів у Києві під час акції 10 грудня 2013 р. Фото: Associated Press

Восьмий апеляційний адміністративний суд ухвалив рішення про заборону діяльності Партії регіонів та передачу у держвласність України майна політсили. Про це повідомляє Служба безпеки України.

Судді задовольнили позов Міністерства юстиції за матеріалами Служби безпеки та Державного бюро розслідувань.

Рішення суду стосується всіх активів забороненої партії та її структурних підрозділів в різних областях України. Наразі експерти встановлюють вартість цього майна.

В СБУ зазначили, що представники "Партії регіонів" ще до початку повномасштабного вторгнення активно підтримували кремлівський режим та публічно виправдовували захоплення частини сходу України. Деякі із членів партії переховуються від правосуддя на території Росії.

"Втім, співробітники Служби безпеки і Державного бюро розслідувань задокументували злочинні дії "регіоналів" та ініціювали передачу 100% "партійного" майна в дохід України", — йдеться у повідомленні

Як повідомляє рух Чесно, партія зобов'язана передати майно, кошти та інші активи, а також активи обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень у власність держави.

Повний текст рішення суду щодо заборони “Партії регіонів” буде оприлюднений на офіційних сайтах Міністерства юстиції України та Верховної Ради України. Це рішення можна оскаржити протягом 20 днів у Верховному Суді.

Довідка: Партію під назвою "Партія регіонального відродження України" заснували 1997 року. Як "Партія регіонів" політсила стала відома у 2001 році. Після Євромайдану члени партії перейшли до новоствореної партії "Опозиційний блок".

У 2022 році за ініціативи Міністерства юстиції суд заборонив 16 політичних партій: ОПЗЖ, "Опозиційний блок", Партію Шарія, партію "НАШІ", Комуністичну партію та інші.

Читайте також

Верховна Рада вирішила заборонити діяльність проросійських партій в Україні – директор Центру суспільних досліджень

Парламент без "ОПЗЖ". Чи позбавлять мандатів колишніх однопартійців Медведчука

На початок