"Патріотичний лютий". У Кропивницькому художники малювали портрет військового

"Патріотичний лютий". У Кропивницькому художники малювали портрет військового

"Патріотичний лютий". У Кропивницькому художники малювали портрет військового
Художники під час студій і військовий. Facebook Кропивницької міської ради

У Кропивницькому художники малювали портрет українського військового. Це частина проєкту "Патріотичний лютий", розповів керівник пресслужби Кропивницької міської ради Сергій Якунін. За форматом це художні студії. Їх художньо-меморіальний музей Олександра Осмьоркіна почав влаштовувати 11 років тому. Під час цих студій художники пишуть картини з натури. Після повномасштабного вторгнення Росії студії на деякий час призупинили. Відновили під назвою "Портрет сучасників на тлі війни".

Художню студію провели в туристично-інформаційному центрі. Прийшли півтора десятка людей: двоє дорослих художників, троє школярів з дитячої школи мистецтв і десятеро представників художньої школи імені Осмьоркіна – дітей і викладачів. Одна з художниць – завідувачка відділу образотворчого мистецтва дитячої школи мистецтв міста Кропивницького Ольга Краснопольська.

Читайте також: Кропивницькому художники пишуть портрети військових, лікарів, волонтерів, журналістів та переселенців у рамках арт-проєкту "Портрети сучасників на тлі війни"

"Це були підлітки, які вже кілька років провчилися в художніх школах і мають досвід малювання. Для них це чудова практика, – розповідає Ольга Краснопольська. – Їх зі звичної атмосфери помістили трохи в стресову. Це допомагає швидше орієнтуватися. У школі вони портрет малюють два-три тижні. А тут їм дали лише півтори-дві години".

У Кропивницькому художники малювали портрет військового. Це частина патріотичного проєкту
Ольга Краснопольська спілкується з учнями. Facebook Кропивницької міської ради

Моделлю для художників став військовий Валентин Вовк. Він має 27 років. Розповів, що служив у 9-му окремому батальйоні з березня по вересень минулого року. "Нам поставили задачу взяти населений пункт на Херсонщині. Був танковий обстріл. Я і кілька моїх побратимів отримали поранення, двоє загинули зразу, ще один помер пізніше в лікарні. Я отримав осколкове поранення у руку і в ногу".

Валентин каже: стати моделлю для художників йому запропонувала мама. Досі він ніколи не позував для написання портрета. "Захотілося спробувати. Довго сидіти непорушно важко, але я намагатимуся. Жодного портрета свого ще не маю".

У Кропивницькому художники малювали портрет військового. Це частина патріотичного проєкту
Facebook Кропивницької міської ради

За словами Ольги Краснопольської, вона старалася зробити комфортним спілкування художників і військового. "З мого досвіду бути моделлю для художника справді буває важко. Окрім цього, мені треба було поговорити з військовим, щоб його розкрити, дізнатися якісь його риси. Це дуже допомагає в портреті. Ти знаєш, які деталі можна додати до нього, чи варто, наприклад, використовувати темні кольори, густо класти мазок чи, навпаки, легшу техніку обрати".

У Кропивницькому художники малювали портрет військового. Це частина патріотичного проєкту
Кропивницькі художники. Facebook Кропивницької міської ради

За словами художниці, діти малювали тим, що легко з собою принести – олівцем або аквареллю чи гуашшю. Вона обрала маркери. "У кожного вийшло по-своєму. Деякі діти відразу зрозуміли, що від них потрібно, що не треба вимальовувати академічно. Головне – впіймати якусь схожість. Боєць має характерну зовнішність. Є художнику за що зачепитися. І дітям це вдалося".

Художниця каже: діти спілкувалися з бійцем. "Коли кажуть "наша героїчна армія", – це щось доволі абстрактне, а тут перед тобою реальні герої – люди, які захищають нашу країну. З ним можна поговорити, і виявляється, що це звичайна людина, молодий хлопець, цікавий".

За словами фахівчині управління культури й туризму Світлана Царан, усі портрети покажуть на виставці в музеї Олександра Осмьоркіна. З датою визначаються.

Читайте також

  • У Кропивницькому презентували виставку портретів тих, хто працює на перемогу
  • "Це в них поклик серця". Художник Віктор Орлі про французів, які допомагають Україні
  • На школі у Дмитрівській громаді на Кіровоградщині малюють мурал із Тарасом Шевченком
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області http://surl.li/evtwt
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок