На Рівненщині з робочим візитом побувала віцепрем'єрка Ірина Верещук. Що заявила

На Рівненщині з робочим візитом побувала віцепрем'єрка Ірина Верещук. Що заявила

На Рівненщині з робочим візитом побувала віцепрем'єрка Ірина Верещук. Що заявила
Ірина Верещук відвідала психоневрологічний інтернат. Фото: Рівненська ОВА

Віцепрем'єрка Ірина Верещук відзначила програму перекваліфікації, що діє на Рівненщини. 19 лютого міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України побувала в області з робочим візитом. За його результатами урядовиця пообіцяла також звернутись до Кабміну щодо фінансового забезпечення працівників соцсфери.

Під час візиту на Рівненщину віцепрем'єр-міністерка з командою Мінреінтеграції відвідала місця компактного перебування переселенців, зокрема, Березнівський лісотехнічний коледж, а також геріатричний центр та психоневрологічний інтернат в Орлівці Сарненського району.

Ірина Верещук зауважила, що на Рівненщині робота ОВА націлена на інтеграцію ВПО у життя регіону. Йдеться про забезпечення їх роботою та перекваліфікацію.

"Мені дуже імпонує програма, до прикладу, перекваліфікації жінок-швей, тобто — легка промисловість. Рівненщина славиться цим, і тут є така хороша синергія, коли жінки з-поміж ВПО можуть отримати фах, а відтак — і робоче місце, бо точно є затребуваність. Мені імпонує, як працює реформа наших профтехучилищ, коли профтехосвіта стала базовим напрацюванням регіону у тому, щоб забезпечити якомога більшу кількість наших молодих здорових рук саме фахом", — сказала Ірина Верещук.

Ірина Верещук, Рівне, 19 лютого 2023 року
Ірина Верещук. Фото: Суспільне Рівне

Вона зазначила, що на центральному рівні намагатиметься допомогти з програмою щодо будівництва та реконструкції житла для ВПО. Окрім того, пообіцяла звернутися до уряду щодо забезпечення зарплатою працівників соціальної сфери. З проблемою низької зарплати до віцепрем'єрки під час візиту звернулися працівники психоневрологічного закладу — місцеві жительки.

"Я була дуже неприємно здивована. Сказали, що вони отримують 5 300 на руки. Це менше, ніж мінімальна заробітна плата. Це жінки, які працюють цілий місяць у важких умовах і вони не прирівняні до медичного персоналу. Будемо звертатися до Кабінету міністрів і просити, щоби соціальну сферу взяти у фокус. Тому що, наприклад, працівники ОВА, які зайняті в соцзахисті, отримують мінімальну заробітну плату, а це тисяча нових справ, які вони ведуть", — зауважила вона.

Що відомо

  • 16 лютого в Україні презентували стратегію щодо внутрішніх переселенців до 2025 року. "Стратегія державної політики щодо внутрішнього переміщення" передбачає кілька напрямків роботи щодо інтеграції в суспільство ВПО, їхньої підтримки та захисту прав.

Читайте також

  • ПТСР через війну: лікар пояснив, як розпізнати психічні розлади та чого не варто робити
  • Класи безпеки: для чого їх створюють у школах і як вчать дітей. Досвід Рівненщини
  • На Рівненщині зросла кількість виявлених інсультів, натомість смертей від них — поменшало

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок