"Поїзд єднання", який вирушив з Ужгорода, прибув 17-го лютого до Краматорська. Це другий рейс, який "Укрзалізниця" запустила до Дня єднання. Цього року квитки на потяг придбали понад 400 пасажирів, повідомила Суспільному речниця пасажирського напрямку Укрзалізниці Анастасія Золотарьова. Суспільне зустріло тих, повертався на Донеччину, і тих, хто вирішив поїхати.
Ірину Іванівну, яка прибула до Краматорська цим потягом, на вокзалі зустріли із квітами. Жінка каже, їздила у гості до невістки та онуки.
“Ми доїхали дуже добре, в хорошому поїзді, гарне ставлення, чудовий екіпаж, все вчасно, усім задоволені. Приїхала в Краматорськ — у своє рідне місто, з Івано-Франківська”, — поділилась враженнями від подорожі у поїзді жителька Краматорська Ірина Ромашко.

Військовослужбовець Олександр приїхав “Поїздом єднання” зі Львова. Він повертається на фронт після поранення.
“Та взагалі я у захваті, я не думав, що такий комфорт буває. У них тут все: і датчик туалетів, і вакуумні туалети, і клімат, і USB-зарядки. Єдине — я б трішки ходову підправив, щоб не так трусило”, — каже Олександр.

Цей потяг 16-го лютого об 11.45 вирушив з Ужгорода, маршрут пролягав через дев’ять областей України. До кінцевої зупинки Краматорськ прибув об 11.40.
“Півтори тисячі кілометрів ми подолали для того, щоб з'єднати захід і схід разом. Завантаженість пасажирами — 70 відсотків. На кожній станції нас зустрічали дуже привітно, діти роздавали листівки”, — розповіла провідниця поїзда Надія Жміковська.

17-го лютого потяг повертається. Провідники прибирають у вагонах і чекають на нових пасажирів.
Жителька Краматорська Юлія із двома дітьми їде до Львова.
“Їдемо, тому що тут небезпечно стає дуже, дуже боїмося, діти лякаються, тому й зібралися їхати на цьому поїзді. Аби цього поїзду не було, поїхали б на іншому”, — говорить Юлія Алексєєва.

"Поїзд єднання" має шість вагонів, їх виготовили у 2022 році, розказав начальник потягу Василь Книш.
“Незручно пасажиру їхати, як багато пересадок. А так прямим поїздом, я думаю, дуже комфортно. І ми робимо таку добру справу, об’єднуємо країну не тільки економічно, але й транспортом”, — каже Василь Книш.
Разовий рейс за маршрутом Ужгород-Краматорськ Укрзалізниця запустила до Дня єднання — який в Україні відзначається вдруге. Торік, 16-го лютого, подібний рейс курсував з Рахова до сьогодні окупованого РФ Маріуполя.
Читайте також
"Поїзд Єднання", що сполучає Ужгород та Краматорськ, зробив зупинку у Львові
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram