Україна конфіскувала арештовані активи російського олігарха Дерипаски — ЦПД

Україна конфіскувала арештовані активи російського олігарха Дерипаски — ЦПД

Російський олігарх Дерипаска
Олег Дерипаска. Фото: vesti.mk

Вищий антикорупційний суд конфіскував українські активи наближеного до президента Росії Володимира Путіна мільярдера Олега Дерипаски.

Про це повідомляє Центр протидії корупції.

"Зокрема, конфісковано Миколаївський глиноземний завод. Це одне з найбільших в Європі підприємств кольорової металургії. Лише статутний капітал заводу-гіганта складає 1,5 млрд грн", — йдеться в повідомленні.

У власності Миколаївського глиноземного заводу було щонайменше 12 земельних ділянок, комплекс морського порту, квартири, адмінбудівлі, виробничі цехи, 46 транспортних засобів та 240 одиниць спеціальної техніки.

Окрім того, ВАКС конфіскував:

  • Компанію "Гуардон Україна" зі статутним капіталом у півтора мільярда гривень.
  • ТОВ "Компанія Алюміній України зі статутним капіталом 534 мільйони.
  • Глухівський кар’єр кварцитів, Жежелівський та Хустський кар’єри, а також усе їхнє майно.

Також на користь держави стягнуто низку інших компаній, пов'язаних з Олегом Дерипаскою і 32 мільйони гривень на рахунку у Казначействі.

В Мін'юсті також прокоментували конфіскацію активів наближеного до президента РФ олігарха Дерипаски.

"На цьому Мін'юст не зупиняється, а й надалі продовжує реалізовувати санкцію у виді стягнення активів підсанкційних осіб у дохід України. Робимо все, щоб активи осіб, які підтримують агресію РФ, якнайшвидше почали працювати на економіку України та ЗСУ", — заступниця міністра юстиції Ірина Мудра.

І додала, що для конфіскації російських  активів за кордоном формується концепція компенсаційного механізму, першим кроком якого є створення реєстру збитків: "Напрямів роботи дуже багато, і всі вони надважливі. Але беззаперечним є те, що РФ та всі, хто її підтримують у війні проти України, мають понести відповідальність".

В Службі безпеки України зазначили, що вартість переданого Україні майна становить понад 10 мільярдів гривень.

Силовики встановили, що Дерипаска, який входить до найближчого оточення військово-політичного керівництва Росії, керував підприємствами через підконтрольні комерційні структури в різних регіонах України.

Таким чином російський олігарх намагався приховати своє відношення до українських активів.

Що відомо про Олега Дерипаску

Олег Дерипаска один із найбагатших російських олігархів, мільярдер та наближений до президента Росії. Він контролює та володіє значними частками груп компаній "РУСАЛ", "Базовий елемент", "ЕН+ ГРУП". Російський Forbes оцінює його статки в $1,7 млрд.

Об’єднана компанія "РУСАЛ" – другий за величиною виробник алюмінію у світі. Також компанія здійснює контроль над російськими підприємствами, що виготовляють бронетехніку, яку російська армія використовує у війні проти України.

За клопотанням Офісу генерального прокурора 30 січня було арештовано 32 млн грн найбільшого в Україні виробника металургійного глинозему та гідроксиду алюмінію, власником якого є підсанкційний російський олігарх. Тоді в ОГПУ не уточнили, про яке підприємство йдеться, але з відкритих джерел відомо, що найбільшим в Україні виробником металургійного глинозему та гідроксиду алюмінію є Миколаївський глиноземний завод. Заводом володіє російська ПАТ “РУСАЛ”, головою наглядової ради якого є олігарх Олег Дерипаска.

Раніше за клопотаннями прокурорів було арештовано майно цього суб’єкта господарювання – 12 земельних ділянок, комплекс морського порту, квартири, адмінбудівлі, виробничі цехи, 46 транспортних засобів, 240 одиниць спеціальної техніки.

На сьогодні загальна вартість арештованих активів перевищує 1 млрд грн.

За даними слідства, у 2000 році це українське підприємство було приватизоване холдингом, який належить російському олігарху. Наразі він перебуває під санкціями США та ЄС. Підставами для застосування обмежень стало відмивання грошей в інтересах президента РФ.

Наприкінці липня 2022 року Шевченківський районний суд Києва передав в управління АРМА корпоративні права у вигляді статутного капіталу ТОВ "Миколаївський глиноземний завод" та інших пов’язаних фірм на суму понад 3,58 млрд грн.

Читайте також

У російських олігархів немає проблем з їхніми активами в Україні — ЦПК

ФБР конфіскувало низку творів мистецтва російського олігарха Олега Дерипаски

Від початку повномасштабної війни Україна конфіскувала активи Януковича та дев'ятьох росіян — Trap Aggressor

На початок