ФБР конфіскувало низку творів мистецтва російського олігарха Олега Дерипаски

ФБР конфіскувало низку творів мистецтва російського олігарха Олега Дерипаски

ФБР конфіскувало низку творів мистецтва російського олігарха Олега Дерипаски
Фото: vesti.mk

ФБР провели рейди в будинках Олега Дерипаски у Нью-Йорку й Вашингтоні та вилучили низку творів мистецтва, зокрема картини Дієго Рівери. Про це повідомляє агенція Bloomberg.

Дерипаска перебуває під американськими санкціями ще з 2018 року за його тісні звʼязки з Путіним, і "обшук пов’язаних із ним маєтків у Вашингтоні та Нью-Йорку трапився ще до російського вторгнення до України".

За словами федерального прокурора Нью-Йорка Ендрю Адамса, розслідування щодо Дерипаски зараз є частиною справ оперативної групи KleptoCapture. Це окрема одиниця Міністерства юстиції США, заснована в березні 2022 року, з метою здійснення санкцій, спрямованих на російських олігархів.

ФБР конфіскувало низку творів мистецтва російського олігарха Олега Дерипаски
Особняк Дерипаски у Вашингтоні. Фото: Chris Strohm/Bloomberg

Рейди проводились ще у жовтні. Тоді прессекретарка Дерипаски відкинула претензії США і припущення про зв'язки з Путіним або про обшуки.

"Жодне розслідування щодо Дерипаски ніколи не наводило жодних доказів на підтримку брехні й безпідставних звинувачень проти нього. Думати, що вилучення бейсболок і взуття в будинках, які навіть не належать Дерипасці, якимось чином зробить цю брехню більш правдоподібною, абсурдно", – коментувала вона.

Тепер стало відомо, що обшуки були ключовими кроками зі збору інформації, яка може визначити, чи переміщував Дерипаска гроші в США і як.

"Оскільки Росія і її агресія тривають, ми стежимо за кожним твором мистецтва і нерухомістю, купленими на брудні гроші", — заявила на нещодавній пресконференції заступник генерального прокурора Ліза Монако.

Дерипаска вів судову боротьбу за скасування санкцій, але його позов був відхилений федеральним суддею у 2021 році, минулого місяця він програв і апеляцію.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас.

Вибір редакції

На початок