Зустріч "двох агресорів і миролюбного президента": Лукашенко кличе Байдена у Мінськ на розмову з Путіним

Зустріч "двох агресорів і миролюбного президента": Лукашенко кличе Байдена у Мінськ на розмову з Путіним

Лукашенко Олександр
Олександр Лукашенко. Фото:ALEXANDER NEMENOV / Contributor / Getty Images

Невизнаний низкою країн президент Білорусі Олександр Лукашенко запросив президента США Джо Байдена прилетіти до Мінська і пообіцяв організувати йому зустріч з Володимиром Путіним, щоб обговорити припинення війни в Україні.

Про це він сказав на зустрічі з іноземними та білоруськими журналістами, передає Белта.

"І навіть Путін підлетить до Мінська, і зустрінемося тут утрьох: два "агресори" і "миролюбний" президент. Чому ні? Заради припинення війни. Ось якщо він хоче припинити війну, приймемо його. З Польщі сюди близько, я літак пришлю, якщо що, — "Боїнг", — сказав він.

Лукашенко наголосив, що може вплинути на президента РФ і той прилетить в Мінськ на зустріч з Байденом.

"Якщо він (Байден, — ред.) не приїде сюди до Мінська, я цілком серйозно це кажу, значить, ви хочете війни. Я, гарантую вам, вплину на президента Путіна, він прилетить до Мінська, щоб ми сіли втрьох і подумали, що можна зробити", — сказав він.

Президент Білорусі припустив, що і Володимир Зеленський міг би долучитися до цієї зустрічі.

"А може, якщо Байден захоче, то й Зеленський сюди прилетить. Не через Варшаву – а прямо через кордон. Ми з росіянами забезпечимо його спокійний переліт до Білорусі. 40 хвилин – і він тут. З Києва до Мінська", — заявив Лукашенко.

Лукашенко 16 лютого у Мінську спілкувався із закордонними журналістами. Він заявив, що білоруська армія включиться у війну лише у разі агресії з боку України. Лукашенко також заявив, що у Білорусі не оголошували мобілізацію і не збираються це робити, а тому білоруси можуть жити абсолютно спокійно.

Читайте також

Лукашенко заявив, що Україна пропонує йому укласти "пакт про ненапад". Зеленський прокоментував

На початок