ЦНАПи співпрацюватимуть із нотаріусами. Як відтепер в Ірпені оформлятимуть документи

ЦНАПи співпрацюватимуть із нотаріусами. Як відтепер в Ірпені оформлятимуть документи

ЦНАПи співпрацюватимуть із нотаріусами. Як відтепер в Ірпені оформлятимуть документи
Фото: Pixabay

Ірпінь підписав Меморандум із Центральним міжрегіональним управлінням Міністерства юстиції та відділенням Нотаріальної палати України в Київській області. Згідно з документом співпраця проходитиме у двох напрямках.

Про це повідомив мер Ірпеня Олександр Маркушин.

Зазначається, що йдеться, зокрема, про спрощення процедур оформлення різноманітних документів для людей завдяки електронній взаємодії між нотаріусами та Ірпінським центром надання адміністративних послуг.

"Наприклад, раніше для оформлення довідки про проживання чи оформлення права на спадщину мешканці Ірпеня мали самі звертатися у ЦНАП, взяти потрібні документи і лише тоді йти до нотаріуса",— каже Маркушин.

Тепер, за його словами, жителі міста одразу можуть звертатися до нотаріуса. Він вже сам надсилатиме електронний запит в ЦНАП і отримуватиме потрібну документацію.

Також нотаріуси надаватимуть безкоштовні консультації в Ірпінському ЦНАПі по вул. Шевченка, 2а. Записуватися можна відсьогодні, 14 лютого. Це можна зробити безпосередньо в адміністратора ЦНАПу або надіславши заявку у довільній формі на електронну пошту [email protected],— підсумував Маркушин.

Що відомо про надання адміністративних послуг жителям Київщини

Після деокупації Київської області від військ РФ центри надання адміністративних послуг почали поступово відновлювати роботу. У травні 2022 року працювали 49 таких установ на території пристоличного регіону.

У Бишівській громаді у жовтні минулого року запрацював мобільний центр надання адміністративних послуг. У Бородянці будують модульний Центр надання адміністративних послуг. Будівництво фінансується Програмою ООН.

На початку 2023 року території Бучанської громади почали реалізацію масштабного будівельного проєкту. Зокрема, залили фундамент майбутньої адмінбудівлі для Синяківського старостату.

Із січні цього року жителі Бориспільської, Гірської, Золочівської, Обухівської та Української громад матимуть доступ до отримання безплатних онлайн- та офлайн-консультацій нотаріусів на базі місцевих ЦНАПів.

За даними Київської ОВА, станом на січень 2023 року в області працюють 64 центри надання адміністративних послуг, 1 територіальний підрозділ. Ще понад 130 фахівців ЦНАПів надають послуги віддалено.

Читайте також

Ірпінь підписав Меморандум про співпрацю з Державним податковим університетом. Яка мета

Товариство Червоного Хреста та КОВА підписали Меморандум про співпрацю. Про що йдеться

Міські енергоефективні програми: про зміни й оновлення розповіли представникам ОСББ

На початок