Уперше після деокупації: у Бучанській громаді почали зведення нової адмінбудівлі

Уперше після деокупації: у Бучанській громаді почали зведення нової адмінбудівлі

Уперше після деокупації: у Бучанській громаді почали зведення нової адмінбудівлі
Фото: Бучанська міська рада

На території Бучанської громади на Київщині — вперше після деокупації — почали реалізацію масштабного будівельного проєкту. Зокрема, залили фундамент майбутньої адмінбудівлі для Синяківського старостату.

Про це повідомив бучанський міський голова Анатолій Федорук.

Минулого року у регіоні через війну не бралися за зведення нових будівель, а лише ремонтували й відновлювали об’єкти, пошкоджені бойовими діями.

Як повідомив мер, перше нове будівництво після звільнення Бучі почали завдяки підтримці Угорщини. Планується звести офісне приміщення, яке поєднає Центр надання адміністративних послуг, амбулаторію та поштове відділення. Базові послуги в новій адмінбудівлі отримуватимуть майже 1700 мешканців 4 сіл: Синяк, Вороньківка, Раківка, Червоне та сусідніх громад.

Проєкт нової адмінбудівлі для Синяківського старостату
Проєкт нової адмінбудівлі для Синяківського старостату. Фото: Бучанська міська рада/Telegram

Міський голова зауважує, що будівництво було б неможливим без зовнішньої допомоги — таке фінансування Бучанська громада не могла собі дозволити і до війни.

У Бучанській громаді почали зведення нової адмінбудівлі
Фото: Бучанська міська рада/Telegram

У червні 2022 року було підписано меморандум про співпрацю щодо цього проєкту між Угорською екуменічною службою допомоги, Бучанською громадою та Київською обласною військовою адміністрацією. Завершити будівництво нового ЦНАПу планують до кінця року.

Що відомо про відбудову Бучі

Буча була в окупації 33 дні. Російські війська залишили місто 31 березня. Увечері 2 квітня у Міністерстві оборони офіційно повідомили, що усі населені пункти Київської області звільнили від російських військових.

Понад 2,5 тисяч споруд пошкодили російські окупанти у Бучі. Загалом збитки міста складають понад 5 мільярдів гривень.

У вересні минулого року мер Бучі Анатолій Федорук повідомляв, що у місті знесуть 372 приватних будинки і два багатоповерхових. Вони зазнали суттєвих руйнувань унаслідок російської військової агресії і не підлягають відновленню.

2 січня 2023 року мер поінформував, що в Бучанській громаді майже пів тисячі приватних будинків мають руйнування різного ступеня. Із них 70 осель повністю знищені через російське вторгнення.

На початку січня 2023 року у Бучі замінили покрівлі всіх будинків по вулиці Енергетиків. 20 багатоквартирних будинків отримали нові перекриття та утеплені горища. Також у місті триває реалізація проєкту "Вулиця Вокзальна" щодо відбудови приватних будинків, які були пошкоджені під час повномасштабного російського вторгнення.

Читайте також

Буча отримала гумдопомогу від Португалії

На початок