У Львові облаштовують будинок підтриманого проживання для людей із інвалідністю

У Львові облаштовують будинок підтриманого проживання для людей із інвалідністю

У Львові облаштовують будинок підтриманого проживання для людей із інвалідністю
Львівська міська рада

У Львові, на вулиці Пасічній, облаштовують будинок підтриманого проживання для дорослих з інвалідністю. Там зможуть жити люди, які втратили батьків чи опікунів або хочуть жити від них окремо. Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

У будинку підтриманого проживання зможуть жити 20 дорослих з інвалідністю, а також асистенти, які їм будуть допомагати у побуті.

"Асистенти постійно перебувають поруч зі своїми підопічними. Допомагають приготувати їжу, прибирати, виконати гігієнічні процедури, а також із пересуванням по місту — до місця роботи, навчання, до родини. Водночас кожен мешканець будинку має достатню свободу і все, що може, робить самотужки. Це дуже важливо, адже дозволяє людям з інвалідність відчути контроль над власним життям, бути соціалізованими, працювати й допомагати іншим", — йдеться у повідомленні.

Наразі у будинку виконали 30% робіт. Зокрема, підготували основу під пандус, замінили більшість вікон та укріпили фундамент. Зараз майстри проводять внутрішні роботи з укріплення стін та готують ліфтові шахти.

Біля будівлі підготували основу під пандус
Біля будівлі підготували основу під пандус. Львівська міська рада

У двоповерховому приміщенні планують облаштувати кімнати, кухню, їдальню, санвузли та ліфт. А також — інклюзивний громадський простір для майстер-класів, спільних кінопереглядів та воркшопів.

Читайте також

На Львівщині відкриють Центр підтримки людей, які втратили дім

У Львівській обласній бібліотеці збирають книжки для деокупованих міст

На початок