"Щодня російська армія втрачає щонайменше 2-3 танкові роти й батальйон піхоти" — військовий аналітик

"Щодня російська армія втрачає щонайменше 2-3 танкові роти й батальйон піхоти" — військовий аналітик

Українські військові Бахмут 12 лютого 2023
Українські військові йдуть вулицею в Бахмуті, Донецька область, 12 лютого 2023 р. Фото: АР

Російські війська на Луганщині продовжують стягувати техніку та збільшувати особовий склад. 31 січня американський Інститут вивчення війни заявив, що Росія формує умови для проведення наступу у найближчі місяці, а імовірним напрямком удару стане Луганська область. Того ж дня Міноборони Великої Британії завило, що РФ планує штурм міст Павлівка та Вугледар Донецької області й може досягнути деяких успіхів. Про стан справ на фронті та втрати російської армії розповів Українському радіо ветеран АТО, військовий аналітик Олексій Гетьман.

Втрати російської армії

До 150 тисяч російських військовослужбовців, понад тисяча одиниць важкої техніки та 700 артилерійських систем зосереджено з боку Луганської області, розповідає Олексій Гетьман. "Вони атакують відносно невеликими групами, постійно нарощують ці хвилі, не шкодуючи ані людей, ані техніки, і намагаються просуватися. Їм вдалося просунутися на кілька кілометрів за останній тиждень", — каже він.

Також війська РФ намагаються вийти на Лиман, Кремінну, Купʼянськ та атакувати з півдня біля Вугледара, щоб вийти на Покровське, а далі через Гуляйполе на Запоріжжя, додає він: "По всій дузі Вугледар-Марʼїнка-Авдіївка-Водяне-Бахмут вони намагаються промацати наші слабкі сторони й атакувати".

За словами Гетьмана, біля Бахмута зосереджено 30-35 тисяч російських військовослужбовців та 400 одиниць важкої техніки. "Вони мають завдання просунутися й оточити Бахмут з півдня та півночі, перекрити дорогу М-03, яка йде із Костянтинівки", — говорить експерт.

"До цих наступів противника ми були готові. На сьогодні вони втрачають щонайменше 2-3 танкові роти й батальйон піхоти щодня".

"Вони можуть просунутись на кілька кілометрів, однак це на хід війни не впливає. Найголовніше, ми не використовуємо резерв, а тримаємо його для контрнаступу, вимотуючи ворога по всій ділянці фронту. Наші партнери просили не поспішати з контрнаступом, бо хочуть забезпечити нас необхідною зброєю, аби ми змогли просунутися суттєво. Можливо, навіть до східних кордонів України", — каже Гетьман.

Російська техніка

"Цілком можливо, що, розконсервовуючи склади, вони могли зібрати до двох тисяч одиниць техніки, — говорить Олексій Гетьман. — Але ця важка техніка стояла 30-50 років. Це переважно танки Т-72, Т-64, які ми можемо швидко знищувати".

Експерт зауважує, що ЗСУ також втрачають техніку. "Від початку війни ми втратили енше ніж 500 танків, а захопили понад 500 російських "трофеїв". Це не враховуючи ті, які нам постачають партнери".

Читайте також

На початок