"Рішення ще не прийняте". МОК відповів на запитання про участь атлетів з Росії та Білорусі в Олімпіаді-2024

"Рішення ще не прийняте". МОК відповів на запитання про участь атлетів з Росії та Білорусі в Олімпіаді-2024

Важливо
"Рішення ще не прийняте". МОК відповів на запитання про участь атлетів з Росії та Білорусі в Олімпіаді-2024
AP Images

Міжнародний олімпійський комітет опублікував нове звернення у форматі запитання-відповідь щодо ймовірного повернення атлетів з Росії та Білорусі до міжнародних стартів. Звернення опубліковане на офіційному сайті МОК.

У цій заяві МОК відповідає на запитання щодо ситуації навколо ймовірного зняття рекомендацій про недопуск атлетів з Росії та Білорусі. Зокрема, відповідає на запитання про ймовірний бойкот та реакцію України, допінгову складову та звернення експерток ООН щодо "дискримінації" атлетів лише за паспортом.

Також МОК конкретизує свої заяви щодо ймовірної участі росіян та білорусів у змаганнях. Зокрема, у цій заяві МОК вказано, що рішення про допуск атлетів з Росії та Білорусі до Олімпіади-2024 ще не прийняте.

"Чи ця заява вказує, що МОК допустить росіян та білорусів до Олімпіади-2024? Це передчасно. Рішення про це ще не прийняте. Обговорюється їх можлива участь у змаганнях в Азії у прийдешньому літньому сезоні. У жодних документах, опублікованих МОК, не знайдете згадки про участь в Олімпіаді-2024 для атлетів з російським чи білоруським паспортом", - вказано у заяві МОК.

На наступне запитання, чи існує ця ймовірність, МОК відповідає:

"Ми не можемо спекулювати на цьому запитанні, навіть не знаючи, чи буде зроблений перший крок і як саме. Але одна річ чітка: ми не говоримо про російських чи білоруських атлетів, ми говоримо про нейтральних атлетів, які поважатимуть суворі обмеження, що затверджені нами", - вказує МОК.

Також у заяві МОК вказано, що розробляється попередній концепт для умов участі росіян у змаганнях і рішення ще не прийняте. Тобто критеріїв, як визначати, чи атлет не підтримує війну - ще немає.

Окрім того, у заяві МОК вказано, що змінювати правила кваліфікації на Олімпіаду-2024 для атлетів з Росії та Білорусі ніхто не буде. Якщо відбір у певних видах спорту завершився, вони уже не можуть там відібратися.

Читайте більше: Росія та Білорусь зберігають шанси на Олімпійські ігри-2024 майже у всіх видах спорту, попри санкції: де це ще можливо

Що відомо про ймовірне повернення Росії у спорт

На початок