Як відстежують землетруси на Рівненській АЕС та що зафіксували під час поштовхів у Туреччині й Сирії

Як відстежують землетруси на Рівненській АЕС та що зафіксували під час поштовхів у Туреччині й Сирії

Як відстежують землетруси на Рівненській АЕС та що зафіксували під час поштовхів у Туреччині й Сирії
Фото: РАЕС

Під час землетрусу в Туреччині й Сирії 6 лютого на Рівненській АЕС система сейсмічного моніторингу зафіксувала незначні поштовхи — 0,2 бала, про це інформує телеканал РАЕС Енергоатом. Заступник начальника цеху з радіаційного моніторингу атомної станції Олександр Романенко розповів, як на стратегічному об'єкті слідкують за землетрусами та чи впливає це на безпеку.

На АЕС у Вараші система сейсмічного моніторингу працює з 2014 року. Вона допомагає відстежувати події техногенного та природного характеру, тобто землетруси та ядерні випробування. Також система може прогнозувати та вивчати джерела землетрусів.

"У нас було встановлено шість сейсмометрів, п'ять із них підземного типу. Робилися спеціальні свердловини, ставилися обсадні труби, і в ці труби встановлювалися англійські сейсмометри. Вони є досить чутливими, вимірюють коливання землі у вертикальному напрямку, а також в напрямку з півдня на північ і з заходу на схід. Шостий сейсмометр у нас знаходиться на промисловому майданчику", — говорить Олександр Романенко.

Читайте також: Землетрус в Туреччині: чи можливо це в Україні — пояснює сейсмолог

Загалом за останні два роки зареєстрували 5 800 землетрусів на планеті.

"З них 1 200 було зареєстровано місцевих землетрусів, це з території України і з території сусідніх країн: з Румунії, Польщі, Білорусі", — зазначає фахівець радіаційного моніторингу.

Як ідеться в інформації телеканалу РАЕС, це невеликі коливання магнітудою до одного бала, вони не впивають на безпеку атомної електростанції.

"На блоках встановлено систему інженерного захисту, який розрахований на шість балів, при спрацюванні цих систем — блоки будуть автоматично зупинені. Наша система реєструє не тільки великі землетруси, а й мікроземлетруси, які відбуваються в наших районах. Землетрус, який відбувся 6 лютого, по нашим оцінкам, у нас було 0,2 бали. Ніякого впливу на безпеку безумовно немає", — додає Олександр Романенко.

Що відомо

  • Унаслідок землетрусів, що сталися 6 лютого на території Туреччини та Сирії, в обох країнах загинули понад 29 тисяч людей. Сейсмологи зазначають, що підземні поштовхи все ще тривають.
  • Для пошуково-рятувальних робіт після землетрусу в Туреччині ДСНС відрядила у країну 80 українських співробітників та 16 одиниць техніки.
  • 11 лютого на Рівненській АЕС до мережі під'єднали четвертий енергоблок, тепер атомна електростанція працює на максимальній потужності.

Читайте також

  • Макарони по 109 грн за кг: керівник освіти Рівного попросив про відсторонення і розслідування
  • Податки на Рівненщині: скільки сплатили та як зросли надходження у січні
  • У Рівному на водоймі під кригу провалились діти. Один підліток загинув
  • Підприємство з Рівненщини почало імпортувати електроенергію з ЄС. Скільки це коштує та що це дасть населенню

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок