На РАЕС запустили 4-й енергоблок. В Міненерго пояснили, чому це важливо для України

На РАЕС запустили 4-й енергоблок. В Міненерго пояснили, чому це важливо для України

На РАЕС запустили 4-й енергоблок. В Міненерго пояснили, чому це важливо для України
Міністр енергетики України Герман Галущенко (на фото в окулярах) на РАЕС, 11 лютого 2023 року/Фото: Міненерго

Рівненська АЕС станом на 11 лютого почала працювати на максимальній потужності, адже до мережі під'єднали четвертий енергоблок. Про це повідомив начальник ОВА Віталій Коваль. В Міненерго пояснили, як це вплине на генерацію потужності в Україні.

Що кажуть в ОВА

Енергоблок №4 Рівненської АЕС підключили після того, як завершили планово-попереджувальний ремонт та перевантажили ядерне паливо. Наразі четвертий енергоблок набирає потужність, зазначив Віталій Коваль.

Завершили на РАЕС і відновлювальний ремонт турбогенератора на енергоблоці №2, який після ввімкнення у мережу набрав 100% потужності.

“Разом із міністром енергетики Германом Галущенком та керівництвом атомки обговорили напрямки роботи задля забезпечення енергетичної безпеки України. Впевнений, підключення енергоблоків РАЕС на максимальній потужності позитивно вплине на стабільність енергосистеми країни”, — написав Коваль у своєму Telegram.

Що кажуть у Міненерго

У пресслужбі Міненерго повідомили, що міністр енергетики України Герман Галущенко був на атомній станції із робочою поїздкою. За її підсумком він заявив, що атомна генерація додала 1220 МВт потужності до енергосистеми України.

”Попри вчорашні намагання країни-терориста залишити українців без світла і тепла, ситуація в українській енергосистемі контрольована. Цьому, зокрема, сприяла самовіддана праця наших атомників, які швидко провели середній плановий ремонт на цьому енергоблоці-тисячнику з перевантаженням ядерного палива. Дякую вам за це”, — цитує пресслужба міністра.

За повідомленням Міненерго, тепер в енергосистемі України працюють усі дев’ять енергоблоків атомних електростанцій, розташованих на підконтрольній державі території. Ще шість енергоблоків тимчасово окупованої Запорізької АЕС зупинені.

За словами міністра енергетики, запуск енергоблоку на АЕС “суттєво зменшить дефіцит генерації в енергосистемі та дозволить скоротити тривалість відключень електроенергії”.

Що відомо

  • На Рівненській АЕС є загалом чотири енергоблоки, 3-й і 4-й є найпотужнішими. Четвертий блок найновіший, його запустили в роботу у 1993 році.

Читайте також

  • Підприємство з Рівненщини почало імпортувати електроенергію з ЄС. Скільки це коштує та що це дасть населенню
  • Чому зросли ціни на свинину та чого чекати. Пояснює керівник асоціації "М'ясної галузі"
  • На Рівненщині виділили мільйон гривень на утилізацію ламп, які обмінюють на Укрпошті
  • "Вимагають надсилати оголені фото": як захистити дитину від небезпеки в інтернеті та коли про це говорити
  • Рівнерада не виділила 200 млн грн на оборону області. Начальник ОВА зробив заяву

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок