У селі Баб'янка Івано-Франківської області 10 лютого 2023 року єпископ Богородчанський ПЦУ Феогност вперше відправив богослужіння у Свято-Михайлівському Угорницькому монастирі, який належав УПЦ МП. Про це він повідомив на своїй Facebook-сторінці.
"З благословення митрополита Івано-Франківського і Галицького Іоасафа звершив Божественну літургію за чином святого Іоана Золотоустого у Свято-Михайлівському Угорницькому монастирі ПЦУ в селі Баб’янка у співслужінні духовенства ПЦУ та отців-монахів з Манявського Великоскитського Хрестовоздвиженського чоловічого монастиря", — пише єпископ Феогност.

З власних джерел Суспільному стало відомо, що з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну громада села Баб'янка звернулася до монахів монастиря з проханням перейти до ПЦУ або залишити будівлю. З того часу будівля була закритою.
У своєму дописі єпископ Богородчанський Феогност також запросив вірян до спільної молитви в монастирі.
Що відомо
До 1711 року Угорницький монастир був православним і підпорядковувася Скитові Манявському, а від 1711 прилучився до унії й став належати до Чину святого Василія Великого.
У 1752 році Угорницький монастир перенесли до Баб'янки. Для цього на околиці села побудували церкву з монастирем на горбі у буковому лісі. Проте ігумен монастиря називався й далі горницьким, як і монастир називали й далі Угорницьким. Ця будівля була обведена з трьох боків ровом, а з півдня — валом, і таким чином скидалася на справжню фортецю.
26 лютого 2010 року Синод УПЦ МП прийняв рішення відновити діяльність монастиря.
Читайте також
- СБУ перевіряє храм Різдва Христового УПЦ МП в Івано-Франківську
- У Долині на Івано-Франківщині закриють церкву Московського патріархату
- Мер Надвірної попередив жителів громади не віддавати будинки в оренду УПЦ МП, інакше їх конфіскують
- В Івано-Франківську з дитсадка виселили єпархію УПЦ Московського патріархату: як це відбувалося
- На Франківщині закрили ще один храм Московського патріархату та вивісили прапор України
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!