Мер Надвірної попередив жителів громади не віддавати будинки в оренду УПЦ МП, інакше їх конфіскують

Мер Надвірної попередив жителів громади не віддавати будинки в оренду УПЦ МП, інакше їх конфіскують

Міський голова Надвірної Зіновій Андрійович закликав жителів громади не віддавати свої приміщення в оренду УПЦ Московського патріархату. Про це він повідомив у зверненні на своїй сторінці у Facebook.

Голова громади сказав – якщо дізнається про такі випадки, то повідомить адресу та імена людей, які дозволили відновити діяльність Московського патріархату в громаді. У крайньому разі, за його словами, керівництво громади під час воєнного стану конфіскує майно цих людей.

"Звертаюся до жителів про велику загрозу, яка йде від Московського патріархату щодо подальшого розташування. Не дай Боже, якщо в приватних помешканнях буде розміщена ворожа церква. Залишаю за собою право повідомити прізвище власника, адресу, щоб громада розуміла про мотиви цих людей. Читайте уважно закони воєнного стану про те, що можлива і конфіскація майна", – каже міський голова Надвірної.

З його слів, якщо хтось із мешканців передасть право власності на свою земельну ділянку представникам УПЦ МП, керівництво міста все одно не дозволить там будувати церкву. З його слів, упродовж 2010-2013 років обласна влада чинила тиск на громаду міста, вимагаючи надати земельну ділянку для будівництва церкви УПЦ МП. Однак, каже міський голова, цього не сталося.

"Ми вистояли, витримали у 2010-13 роках, але ми не розуміємо до цього часу, як жителі нашої громади віддали в оренду власне помешкання, де проходили богослужіння. І якби не війна – ці богослужіння до цього часу б тривали. Під час воєнних дій вони покинули будівлю. Силами громади на цей час служіння не проводять", – каже міський голова Надвірної.

Зіновій Андрійович розповів, що жителі громади повідомили йому про те, що представники церкви Московського патріархату шукають в громаді нове приміщення для оренди.

"Це — ворожа церква. Московські попи, які освятили російську військову агресію в Україні, повинні раз і назавжди пропасти не тільки з території нашої громади, але мають бути розігнані з території всієї країни. Це — ворожі попи, які через своє служіння проповідували російську агресію та окупацію", – розповів міський голова Надвірної.

У коментарі Суспільному Зіновій Андрійович повідомив, що кількість парафіян УПЦ МП в громаді невелика. Чи хочуть вони переходити під юрисдикцію Православної церкви України, міському голові невідомо. Однак, каже, таке рішення вирішило б проблему.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок