У ліцеї на Кіровоградщині живуть більше 70 переселенців з Донеччини та Луганщини

У ліцеї на Кіровоградщині живуть більше 70 переселенців з Донеччини та Луганщини

У ліцеї на Кіровоградщині живуть більше 70 переселенців з Донеччини та Луганщини
Суспільне Кропивницький

Понад сім місяців готували їжу у дворі на цеглинах, бо у будинках не було електроенергії, води і газу – згадує про життя у місті Вугледар Донецької області переселенка Алла Комісарова. Нині вона та ще 72 людей з Донецької та Луганської областей безкоштовно живуть у ліцеї міста Новоукраїнка Кіровоградської області. Суспільне бачило, які там умови створили для них.

У Новоукраїнській громаді живуть 1394 переселенці з 12 областей України. 73 – в ліцеї, решта винаймають житло та живуть у родичів.

Для переселенців в ліцеї облаштували 11 кімнат, розрахованих на проживання від шести до 13 людей. Їжу собі готують у шкільній їдальні, розповіла відповідальна за пункт розміщення переселенців Людмила Ломака: "Партнери надали нам генератори, чотири електроплити на чотири конфорки,вісім пральних машин, чотири холодильники і чотири мікрохвильові печі".

На облаштування пункту, з її слів, європейські та українські партнери виділили меблі та побутову техніку на два мільйони 300 тисяч гривень.

До вторгнення РФ в Україну в ліцеї навчались 112 учнів. Нині вони відвідують опорну школу, сказала Людмила Ломака: "Новоукраїнський ліцей №6. Учні-переселенці, які проживають в цьому пункті, навчаються дистанційно – батьки обрали таку форму навчання".

У ліцеї на Кіровоградщині живуть більше 70 переселенців з Донеччини та Луганщини
Суспільне Кропивницький

Мешканки пункту

Алла Комісарова – переселенка з міста Вугледар Донецької області. З березня до кінця жовтня 2022 року, рятуючись від обстрілів російських військ, жила зі своєю кішкою Мусею у підвалі багатоповерхівки: "У моєму під’їзді вигоріли 4-5 поверхи. Я жила на третьому, пощастило. Ані світла, ані газу, ані води не було. Де могли брали воду і готували. Готували на цеглинках. Годували себе, тварин всіх годували. А коли вже неможливо було від обстрілів, Червоний хрест сказав, що допоможе. І ми поїхали".

За словами жінки, евакуювалися потягом, у Новоукраїнку приїхали 29 жовтня: "Це вже наша як друга Батьківщина. Ми вже боїмося, щоб нас звідси кудись переселили".

Сусідка Алли Комісарової – 85-річна Любов Хвастовець з міста Бахмут Донецької області. Розповіла, що коли за нею приїхали, щоб евакуювати, поряд з будинком впав снаряд: "У нас все тряслося, все повилітало. А тут і опалення, і гарячий душ, і газова плита. Деякі і вдома не мали таких умов".

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок