У Кропивницькому за допомогою скетчингу вчаться позбуватися тривоги та страхів через війну

У Кропивницькому за допомогою скетчингу вчаться позбуватися тривоги та страхів через війну

У Кропивницькому за допомогою скетчингу вчаться позбуватися тривоги та страхів через війну
Суспільне Кропивницький

У кропивницькому Гончаренко центрі за допомогою скетчингу — техніки створення простих малюнків – вчаться позбуватися тривоги та страхів через війну, розповіла Суспільному викладачка зі скетчингу Марина Кашлакова. Відвідувати заняття можуть усі охочі безплатно.

На заняття збираються раз на два тижні. Вчить техніці "скетчинг" переселенка зі Слов’янська Марина Кашлакова. Вона викладачка музики та образотворчого мистецтва. В цій техніці важливо не правильність малюнка, а темп створення замальовки. Використовують матеріали, які є під рукою. "Це такий легкий старт для тих, хто дуже вагається чи важко це, чи потрібно цьому приділяти свій час", – розповідає викладачка.

На заняття, де побували журналісти Суспільного, прийшли 24 людини, половина з них переселенці. Цього разу малюють леопардів. Вперше пробує себе в скетчингу вчителька інформатики з Черкаської області Анастасія Росс. Вона у Кропивницькому опікується родичкою. "Як вчителю мені потрібне психологічне розвантаження. Я працюю дистанційно в Бахмутівській школі з дітками, які виїхали з-під обстрілів і мені необхідна ось ця арттерапія".

Відвідувачка занять Людмила Гур’єва з Краматорська каже, малювання повернуло її до життя після смерті матері. "Коли я сідаю малювати, я забуваю про все погане. Дуже хочеться додому, порушився сталий спосіб життя, я не можу жити у своєму будинку, я не можу мандрувати. А це мене відвертає, хочеться малювати".

Малювання – це найпростіший і найдоступніший метод арттерапії для людей, які переживають стрес – пояснила арттерапевтка Варвара Діордієва. "Малювання дає заспокоєння, устаткування думок. Ми заспокоюємося лініями малювання, ми активуємо нейрони свого мозку, щоб побороти стресові, кризові стани".

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

На початок