Переїхала на Кіровоградщину і продовжує навчати учнів дистанційно – історія вчительки з Донеччини

Переїхала на Кіровоградщину і продовжує навчати учнів дистанційно – історія вчительки з Донеччини

Переїхала на Кіровоградщину і продовжує навчати учнів дистанційно – історія вчительки з Донеччини
Суспільне Кропивницький

Вчителька української мови та літератури з Лиману Донецької області Тетяна Діброва впродовж останніх трьох місяців живе і працює в Олександрії Кіровоградської області. Школярів, які лишились в Лимані чи виїхали за кордон, навчає дистанційно. Суспільному розповіла, після перемоги поїде відновлювати будинок, який зруйнували російські військові.

Тетяна Діброва працює у Лиманській загальноосвітній школі №4. Школа – одна з найбільших у громаді. "24 лютого адміністрація школи повідомила, що діти й вчителі залишаються вдома, але ми повинні охопити навчальним процесом дітей. Мабуть, на той момент, більшість з нас не усвідомлювали, що буде така масштабна війна".

У школі до лютого відремонтували перший корпус – там навчалися учні початкових класів. У березні повинні були ремонтувати приміщення, де навчаються учні 5-11, говорить вчителька. Нині приміщення ціле, але пошкоджене. "Коли ми були в Києві й знали, що зайшла Росія, прийшло повідомлення, що горіло все. Тваринки наші загинули у вогні".

Лиман став окупований у ніч з 25 на 26 травня, а деокупований 1 жовтня.

Місто учні та вчителі покинули з різних причин: "Але наші діти беруть активну участь в усіх конкурсах – обласних і всеукраїнських – і у нас дуже багато перемог, як учнів нашої школи, так і усієї Лиманщини. Під час війни вчитись треба обов’язково. Наші хлопці воюють, щоб діти були освіченими. Ми не можемо їх підвести".

Тетяна Діброва говорить, після перемоги планує повернутися додому. "Кіровоградщина – прекрасна земля, тут прекрасні люди, у нас прекрасні сусіди, але, як би гарно не було, а вдома краще. Місто треба відбудовувати".

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

На початок