Єврокомісія представить десятий пакет санкцій проти РФ

Єврокомісія представить десятий пакет санкцій проти РФ

Важливо
Єврокомісія представить десятий пакет санкцій проти РФ
. Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн. Фото: Ukrainian Presidential Press Office/AP

У наступні кілька днів Єврокомісія представить десятий пакет санкцій проти РФ. Про це на пресконференції європейських лідерів повідомила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

За її словами, новий пакет санкцій включатиме обмеження для екпорту на суму 10 мільярдів євро, а також санкції проти російського військового та політичного командування і кремлівських пропагандистів.

Вона також заявила про підтримку формули миру, яку запропонував президент Зеленський.

Що відомо про дев'ятий пакет санкцій проти Росії

4 грудня журналіст Радіо Свобода Рікард Йозвяк повідомив, що Європейська комісія підготувала 9-ий пакет санкцій проти Росії, пов’язаний із російською агресією проти України.

6 грудня стало відомо, що Єврокомісія активізує підготовку девʼятого пакета санкцій проти РФ: під обмеження можуть підпасти близько 180 фізичних і юридичних осіб, а також російський сектор безпілотних літальних апаратів (БПЛА).

7 грудня Єврокомісія офіційно оголосила дев'ятий пакет санкцій проти РФ.

Було уточнено, що ЄС планує заборонити прямий експорт двигунів для безпілотників до Росії та експорт до будь-яких третіх країн, наприклад Ірану, які можуть постачати безпілотники до Росії.

Під обмеження підпали також російські збройні сили, як окремі офіцери, так і оборонні компанії, члени Державної думи та Ради Федерації, міністри, губернатори, політичні партії. Крім того, до санкційного списку потрапили три російські банки, що передбачає повну заборону фінансових транзакцій, а також чотири телевізійні канали: вони будуть вилучені з ефіру та усіх платформ розповсюдження.

Що відомо про восьмий пакет санкцій ЄС

3 грудня Рада ЄС ухвалила рішення про встановлення граничної ціни на нафту, що експортується Росією, на рівні 60 доларів США за барель. G7 та Австралія також погодили обмеження цін на російську нафту. Президент України Володимир Зеленський розкритикував це рішення. Він закликав встановити ціни на російську нафту на рівні $30-40 за барель. В ОП заявили, що кожна нова атака Росії є приводом знизити ціну на її нафту.

Санкції. Усі останні новини

Читайте також

"Десятий пакет санкцій уже в дорозі". Глава Єврокомісії розповіла, скільки Росія втратить після 24 лютого

Зеленський запровадив санкції проти 185 компаній та осіб, причетних до перевезення техніки РФ

ЄС продовжив економічні санкції проти Росії ще на 6 місяців

В Іспанії арештований британець, який допомагав обійти санкції російському олігарху Вексельбергу

На початок