Зеленський запровадив санкції проти 185 компаній та осіб, причетних до перевезення техніки РФ

Зеленський запровадив санкції проти 185 компаній та осіб, причетних до перевезення техніки РФ

Зеленський запровадив санкції проти 185 компаній та осіб, причетних до перевезення техніки РФ
. Президент України Володимир Зеленський, фото: Офіс президента

Президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про санкції проти фізичних та юридичних осіб, причетних до перевезень військової техніки Росії та російських військовослужбовців.

Про це політик заявив це під час відеозвернення 28 січня.

"Сьогодні я підписав указ про введення в дію рішення РНБО щодо санкцій проти юридичних і фізичних осіб, яких використовує держава-агресор, щоб перевозити залізницею військову техніку та солдатів. Ідеться про 185 компаній та осіб", — розповів гарант.

Їхні активи в Україні будуть заблоковані, а наявне майно — використане для оборони України, зазначив Зеленський.

"Ми будемо працювати над тим, щоб аналогічне блокування було застосоване й іншими країнами", — наголосив президент.

Він подякував усім, хто допомагає посилювати санкції проти Росії, зокрема, розслідувачам, які викривають шляхи, які використовує РФ, намагаючись обійти запроваджені обмеження.

Також президент нагадав про ранковий обстріл Росією Костянтинівки Донецької області, під час якого російські ракети влучили, зокрема, в чотири житлові будинки.

"Ворог застосував ракети С-300. По житловому сектору. Станом на цей час — 17 прізвищ у списку постраждалих. 14 – поранені. Троє людей загинули. Мої співчуття рідним і близьким", — зазначив Зеленський.

Гарант констатував, що такі обстріли є повсякденністю українських територій, закликавши союзників якомога швидше надати Україні ракети великої дальності, які могли б позбавити російських військових відчуття безкарності.

"Україні потрібні далекобійні ракети, зокрема, для того, щоб прибрати цю можливість окупанта ставити десь далеко від лінії фронту свої ракетні установки й знищувати ними українські міста", — наголосив він.

Президент пояснив, що така зброя дозволила б захистити українські міста від російських ракетних атак.

"Ми зробимо все, щоб партнери відкрили це життєво необхідне постачання – постачання, зокрема, ATACMS та іншої подібної зброї. Бо це потрібно для захисту життя. Захисту таких міст, як Костянтинівка чи, наприклад, Харків", — підкреслив Володимир Зеленський.

На початок