Два тижні в окупації. Історія переселенця, який очолив комунальне підприємство на Львівщині

Два тижні в окупації. Історія переселенця, який очолив комунальне підприємство на Львівщині

Два тижні в окупації. Історія переселенця, який очолив комунальне підприємство на Львівщині
Суспільне Львів

Павло Сівак разом з дружиною та доньками евакуювався на Львівщину з Миколаївської області. Родина два тижні провела в окупації. Через постійні обстріли сім'я вирішила тимчасово залишити домівку. Зараз чоловік очолює комунальне підприємство у Новояричівській громаді і займається благоустроєм 18 населених пунктів. Своєю історією Павло Сівак поділився із Суспільним.

Павло Сівак евакуювався на Львівщину з села Костянтинівка Миколаївської області. Пригадує, через їхнє село йшли колони російських танків.

"Перші дні війни. Полетіли ракети. Через наші села йшли на Миколаїв ракети, йшли вони дуже низько і всі зрозуміли, що починається. Потім пішли вже по 80 по 100 одиниць техніки, тобто вони стали в нас в селах. Поставили свої переправи і техніка йшла четверо діб безперестанку. Вони переправлялись на Кропивницьку трасу. Згодом почали вони повертатися, як їх там розбивали. Повернулося може дві сотні недобитків, просто їх знищили. Наші наступали, вони втікали на чому попало, забирали трактори, забирали шкільні автобуси, всю техніку, яка була на дизелі", — каже чоловік.

Після того як українські захисники відтіснили війська РФ, росіяни почали обстрілювати село. Через це в середині березня родина була змушена виїхати.

"Ми побули два тижні в окупації. Визволили нас. Я не збирався їхати спочатку, ніби вже стало ліпше, відігнали. Але їх відігнали на кілометрів 5 і вони почали "Градами" бити село. Я забрав дітей, дружину і ми автівкою добралися до районного центру. Ракети стирчали просто на трасі, які не вибухнули. Люди будь-якими методами добиралися", — каже Павло Сівак.

Зараз родина живе на Львівщині у соціальному житлі. Старша донька пішла у місцеву школу у перший клас. Павло Сівак знайшов собі тут роботу. Спочатку працював прибиральником, потім — майстром з благоустрою. Вже три місяці він очолює місцеве комунальне підприємство. Зараз чоловік відповідає за благоустрій 18 населених пунктів Новояричівської громади.

Павло Сівак очолює комунальне підприємство в Новояричівській громаді
Павло Сівак очолює комунальне підприємство в Новояричівській громаді. Суспільне Львів

"Спочатку він працював простим робітником, потім майстром. Коли ми побачили, що людина справляється і було потрібно очолити це підприємство, він очолив. Ми задоволені", — каже селищний голова Новояричівської громади Петро Соколовський.

Загалом Новояричівська громада від початку повномасштабного вторгнення прийняла близько 3 тисяч вимушених переселенців.

Читайте також

"Старобільськ — це Україна": розповідь керівниці ВЦА

Переселенка з Маріуполя працює педіатром у Львові

На початок