Радбез ООН досі толерує воєнних злочинців у кріслі Радянського Союзу — Кислиця

Радбез ООН досі толерує воєнних злочинців у кріслі Радянського Союзу — Кислиця

Радбез ООН досі толерує воєнних злочинців у кріслі Радянського Союзу — Кислиця
Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця. Фото: AP

Рада Безпеки ООН досі толерує присутність воєнних злочинців у кріслі Радянського Союзу, тому не спроможна виконати своє завдання щодо підтримання миру і безпеки у світі. Про це постійний представник України при ООН Сергій Кислиця заявив на засіданні Радбезу, передає Укрінформ.

"Якщо Рада Безпеки залишається знерухомленою самими лиходієм і не може його покарати, то ми, усі відповідальні країни, маємо зробити цю роботу за РБ для нашого спільного блага, як сказано в перших рядках Статуту ООН, щоб врятувати прийдешні покоління від цього пекла війни", – сказав він.

Кислиця зазначив, що президент РФ Володимир Путін "вихолостив свою націю і продовжує ставитися до своєї країни як до тваринницької ферми, щоб виробляти дедалі більше гарматного м'яса".

Постпред України закликав керуватися принципами Статуту ООН для реалізації Україною невідчужного права на самооборону відповідно до статті 51Стаття 51 Даний Статут жодним чином не зачіпає невід'ємного права на індивідуальну або колективну самооборону, якщо відбудеться збройний напад на Члена Організації, доти, поки Рада Безпеки не вдасться до заходів, необхідних для підтримки міжнародного миру й безпеки. Дії, вжиті Членами Організації при здійсненні цього права на самооборону, мають бути негайно повідомлені Раді Безпеки й жодним чином не повинні зачіпати повноважень і відповідальності Ради Безпеки, відповідно до цього Статуту, відносно вжиття в будь-який час таких дій, які вона вважатиме за необхідні для підтримки міжнародного миру й безпеки., а також для повоєнного врегулювання після воєнної поразки РФ.

"Воєнна поразка неминуча, якщо російський злочинний режим не виконає вимоги Генеральної Асамблеї ООН та Міжнародного суду ООН і не виведе свої війська з території України в межах міжнародно визнаних кордонів", – сказав Кислиця.

Дипломат наголосив, що Статут ООН та міжнародне право також будуть основою для притягнення Росії до відповідальності за скоєні нею воєнні злочини, злочини проти людяності та за злочин агресії.

Крім того, Кислиця відповів на заклики "зупинити війну за будь-яку ціну, у тому числі ціною української території, ціною прощення за втрачені українські життя і землі".

Він процитував політичного діяча Індії, "гуру ненасильства" Махатму Ганді, який висловився щодо своєї держави: "Я вважаю за краще, щоб моя країна вдалася до зброї для захисту своєї честі, аніж боягузливо стояла чи залишалася безпорадним свідком власної ганьби".

Що відомо про намагання виключити Росію з Радбезу ООН

Росія — одна з п’яти постійних членкинь Радбезу, разом з Китаєм, США, Францією та Великою Британією. Це ті країни, які мають право вето. Росія застосовує його завжди на голосуваннях щодо України.

Голова Європейської Ради Шарль Мішель у виступі на Генеральній асамблеї ООН у вересні запропонував призупинити членство Росії в цьому органі. За його словами, взагалі Рада безпеки потребує реформування, бо один з її постійних членів зловживає правом вето.

Сполучені Штати Америки виступили з пропозицією реформувати Раду Безпеки ООН, зокрема в питанні використання її членами права вето.

За словами постійної представниці США при ООН Лінди Томас-Грінфілд, після реформування постійні члени Радбезу члени повинні будуть пояснювати вето Генеральній Асамблеї ООН.

Міністр закордонних справ України у 2007-2009 роках Володимир Огризко зазначив, що Раду безпеки ООН реформувати неможливо, адже Росія може накласти вето і на саму спробу реформування.

Американські конгресмени Стів Коен і Джон Вілсон внесли до Конгресу США резолюцію із закликом до президента США Джо Байдена добиватися того, щоб Росію виключили з Ради Безпеки ООН у зв'язку з розв'язаною проти України війною.

У відповідь на резолюцію речниця Білого дому Карін Жан-П'єр заявила, що США не бачать можливості припинення членства Росії в Радбезі ООН і якби такий спосіб існував, Вашингтон ним би скористався.

Читайте також

Реформувати ООН та виключити з організації Росію — у парламенті зареєстрували законопроєкт

Видалити "ракову пухлину". Чи можна виключити Росію з Радбезу ООН

На початок