"Непоправні втрати". У ДСНС закликали припинити палити рослинність, траву і сміття

"Непоправні втрати". У ДСНС закликали припинити палити рослинність, траву і сміття

"Непоправні втрати". У ДСНС закликали припинити палити рослинність, траву і сміття
Чорнобильській заповідник

Голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін закликав українців припинити випалювати залишки рослинності, траву і сміття, оскільки це призводить до пожеж і непоправних наслідків. Тим часом у Чорнобильському заповіднику розповіли, що від пожеж у зоні відчуження найбільше постраждали мишоподібні гризуни, амфібії, рептилії і комахи.

"Звертаюся до всіх громадян із проханням: припиніть, будь ласка, випалювати залишки рослинності, траву і сміття. У нашій державі вже з початку року виникло близько 23 тисяч пожеж у природних екосистемах, що у 1,5 рази більше, ніж у минулому році, а площа, пройдена вогнем, збільшилася у три рази і становить майже 60 тисяч гектарів. І це без урахування пожеж у зоні відчуження і останніх пожеж на Житомирщині", — заявив голова ДСНС Микола Чечоткін у відеозверненні.

Він підкреслив, що основною причиною пожеж є людський фактор: люди або свідомо випалюють поля, або необережно поводяться з вогнем, унаслідок чого надзвичайно страждає лісовий фонд України, де вже вже виникло понад 1300 пожеж.

Чечоткін зазначив, що вогонь на десятках тисяч гектарів знищує все живе на своєму шляху. Знищується житло та майно людей, а також зазнає непоправних втрат навколишнє середовище: гинуть тисячі тварин. Особливе занепокоєння у рятувальників викликає стан з пожежами в Житомирській області, де в природних екосистемах виникло вже понад 1500 пожеж, 50 з яких тільки за останні три доби.

"Закликаю усіх вас, шановні українці, дотримуватися елементарних правил пожежної безпеки під час перебування у лісопаркових зонах або під час проведення сільськогосподарських робіт. Давайте ж нарешті поставимося до цієї глобальної проблеми відповідально", — сказав головний рятувальник.

Читайте також: "Як утилізувати листя без вогню та уникати пожеж. Пояснюють екологи"

Тим часом директор Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника Олександр Галущенко заявив, що, за попередніми оцінками, постраждало 11,5 тисяч гектарів південно-західної частини заповідника, що складає близько 5% його території.

З них приблизно 35% − ліси, 55% − перелоги, 10% − водно-болотні угіддя.

За словами науковця Дениса Вишневського тварини великих та середніх розмірів і птахи уникнули вогню, проте найбільше постраждали маленькі представники фауни: мишоподібні гризуни, амфібії, рептилії, комахи. Що стосується флори, то внаслідок інтенсивного горіння були втрачені та пошкоджені певні рослинні угрупування.

Враховуючи, що 95% території Чорнобильського заповідника не пошкоджено вогнем, то копитні та травоїдні тварини знайшли корми там. Співробітники заповідника зафіксували, що стадо коней Пржевальського мігрувало до промислової зони ЧАЕС.

Що відомо

  • 6 квітня поліція Київщини встановила особу, причетну до виникнення пожежі у Чорнобильській зоні відчуження. 9 квітня поліція Київської області вручила підозру чоловіку, з вини якого вогнем вже було знищено 5 га лісництва у Чорнобильській зоні.
  • Удень 16 квітня Київ накрила пилова буря, яка, за словами метеорологів, була спричинена відсутністю опадів та безсніжною зимою. Проте вже ввечері того ж дня столиця почала потерпати від диму, який дістався Київського регіону через пожежі у Чорнобильській зоні та на Житомирщині.
  • Верховна Рада збільшила штрафи за порушення пожежної безпеки, знищення рослинності та забруднення атмосфери.
  • Ветеринари врятували лоша Пржевальського, яке постраждало від пожежі у Чорнобильській зоні коли відбилось від табуна.
  • Пожежі на території Чорнобильського заповідника стали причиною тимчасової міграції тварин. Зокрема, коні Пржевальського перемістились до промислової зони ЧАЕС у пошуках їжі та частково зменшилась популяція деяких видів.
На початок