Мінкульт дозволив знести пам’ятники Ватутіну і Чкалову у Києві

Мінкульт дозволив знести пам’ятники Ватутіну і Чкалову у Києві

Мінкульт дозволив знести пам’ятники Ватутіну і Чкалову у Києві
Фото: Вікіпедія

У Києві знесуть пам'ятники Чкалову і Ватутіну. Міністерство культури України дозволило перенести їх із центру Києва.

Про це повідомила депутатка Київської міської ради Ксенія Семенова.

Вона нагадала, що для демонтажу монументів, які мають охоронний статус, потрібне спочатку рішення Міністерства культури чи Кабміну про вилучення цих пам'яток із реєстрів. Пам'ятники Ватутіну і Чкалову не були в реєстрі пам’яток місцевого значення, але міський департамент подавав їх на внесення до цих списків ще до початку декомунізації.

Як зазначає Ксенія Семенова, 6 лютого Мінкульт ухвалив рішення, що ці об’єкти не підлягають внесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

"Завтра (8 лютого — ред.) збирається робоча група, щоб дати департаменту благоустрою доручення демонтувати Ватутіна і Чкалова", — повідомила депутатка.

Доля могили Ватутіна – окреме питання, адже перепоховання вимагає окремої процедури. Пам'ятник Пушкіну – пам'ятка національного рівня, тож потрібно робити проєкт перенесення або знімати охоронний статус.

"Наступний тиждень у Києві може бути без Ватутіна і Чкалова", — написала Ксенія Семенова.

Що відомо про пам'ятники радянської епохи в Києві

У травні 2022 року депутати Київради ухвалили рішення про усунення пам’ятних об’єктів, пов’язаних з культурою та історією Росії та СРСР, з публічного простору Києва. Серед них пам'ятник Ватутіну у Маріїнському парку, три пам'ятники Пушкіну, георгіївська стрічка на станції метро "Героїв Дніпра".

У грудні з'явилось повідомлення, що Київ ініціює переміщення пам’ятників радянської епохи. Готові документи, аби монументи Щорса, Ватутіна та інших діячів часів СРСР офіційно втратили статус пам’яток під охороною.

25 січня у МКІП відбулося засідання експертної комісії, яка розглянула подання київської міської влади щодо зняття статусу об’єктів культурної спадщини з пам’ятників Ватутіну та Чкалову. Це необхідно для їхнього законного демонтажу.

Міністерство культури та інформаційної політики рекомендувало КМДА демонтувати та перенести пам’ятник радянському генералу Миколі Ватутіну.

Читайте також

"Законодавчо ми це можемо робити": чи демонтують імперські пам’ятники у Полтаві за місяць

На початок